Napojna jedinica i grafičke kartice?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by MadbaLL, Jul 1, 2007.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nije baš tako, bio sam čvrsto odlučio da uzmem 7300gt koju mi je većina ovdje savjetovala kao najbolje rješenje, zato sam i otišao danas do onih radnji, a tamo su mi rekli ono što su mi rekli. odnijet ću kučište i nek se isproba.

    kad smo još kod napojne, ima li neki software kojim mogu provjeriti "stvarnu" snagu napajanja?
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    a jesi li se uvjerio da ti nece naplatiti ovo?
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    Odnesi i nek ti probaju 7300GT. I nije te trebalo ništa iznenaditi. I mi smo govorili da nismo sigurni da će raditi 100%.
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pitao sam već u plusu, to sve s montažom je 10km.
     
  5. burner

    burner Aktivista

    To je toliko smiješan "zahvat", da se ne zaslužuje zvati montažom. a kamoli naplatit 10 KM.
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    to je valjda s tim testiranjem rada grafičke. poslije sam bio i u imtecu, skuplji su od plusa, ali mi lik tamo reče da bi mi besplatno montirali i isprobali koja je grafička najoptimalnija za moju napojnu.

    inače, ja sam nekad te stvari radio sam, u vrijeme voodoo kartica kada nije bilo ovoliko problema oko napojnih, ploča, tad je bio onaj čisti, stari plug and play, nit se pitalo koja je ploča, nit napojna, stavi i uživaj :wink: , a danas.... milion problema
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ne znam koliko je sad to bitno, ali maloprije sam razgovarao sa servisom gdje sam kupio komp i tamo mi je čovjek rekao da je to kvalitetna napojna koja dođe uz foxconn kučište koje ja imam i da nema razloga da ne daje proklamovanih 350W.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jesi odlucio dakle sta ces? evo rasteglo se na 4 strane bez potrebe... :roll:
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    Ovako; Ovaj thread se razvukao toliko da mislim da nema potrebe više raspravljati o bilo čemu. Znači fino odeš do servisa i nek ljudi probaju da li će raditi. Što se tiče napojne; nijedna napojna ne daje 100% onoliko struje na koju je proklamovana. Može biti da je kvalitetna, može biti da nije. Nikad se ne zna. Javi se kada odneseš da se to odradi. :wink:

    EDIT: Baha me prestiže :eek:
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker


    pa hajde, zar ćemo brojati stranice ako je u pitanju rješenje problema? :)

    no dobro, to je što se mene tiče to, odnijet ću tražiti da mi montiraju i isprobaju 7300gt i valjda će sve biti završeno na najbolji mogući način.
     
  11. vnm_

    vnm_ Komšija

    realno govoreci napravio si od muhe slona, i sve sto su ti po tim servisima rekli receno ti je identicno i ovdje, ali eto :)
     
  12. hajde

    hajde Novi član

    U Foxconn kucistu najcesce dolaze FPS napajanja, sto bi reklo FORTRON. Dakle ako ti na napojnoj pise FPS group, ne sikiraj se radice i 7600gs.
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    šta znači PFC ili FPC (mislim ipak ono prvo) oznaka na napojnoj?
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Power factor correction
    U osnovi, korekcija faktora snage, pasivni ili aktivni nacin ispravljanja razlika faktora snage izmedju ulazne i izlazne struje. Laicki receno PFC povecava efikasnost napajanja, i prema zakonima EU je obavezan.
    https://forum.hardwarebase.net/viewtopic ... =napajanja

    Sljedeci put, search foruma. Objasnjenje u mom sigu
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    dragi moji pomagači :wink: , danas sam naručio asusovu 7300gt, 256mb ddr3 ram, 128bitna sabirnica i sutra bih je trebao probati u servisu. nadam se samo da ne troši više watti od iste takve sa ddr2 memorijom ili troši? još mogu da zamijenim, pa zato pitam.
     
  16. iskusni

    iskusni Komšija

    Našao si odličnu 7300GT kartu (ako je stvarno DDR3). Za potrošnju se ne brini, troše manje-više isto.
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jel ovo provjereno? koliko uopšte troši ova kartica?

    da, stvarno je ddr3, tako piše na cjenovniku s kojeg sam naručio.
     
  18. iskusni

    iskusni Komšija

    Ne znam tačno koliko troše. GDDR3 troši manje struje od GDDR2 pri istim frekvencijama. 7300GT karte sa GDDR3 memom imaju frekv memorije oko 1400. Za potrošnju se nemoj brinuti :wink:
     
  19. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Zar je ovaj topic još uvijek živ. Po nekoj informatičkoj "prirodi", novije generacije memorija manje troše strujue, SDRAM ~3V, DDR 2.6-2.8v, DDR2 1.8v-2.0v...
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovo sto si naveo je napon a ne potrosnja!