Napojna riknula?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Elegance, Feb 2, 2011.

  1. Elegance

    Elegance Aktivista

    Pozdrav,

    radi se o kompijuteru na poslu... ujutru kad dodjem nema ga sanse upaliti, moram cekati nekad i do jednog sata da bi ga uspio upaliti. Cak i kad ga upalim zna u po' frke se ugasiti, znaci bez upozorenja bez ista... samo se ugasi. Pocelo mi je ici na zivce a prvo sto mi je naumpalo jeste napojna. Bitno je i napomenuti da stoji i svaku vecer bez struje nekih 12 sati (svi se osiguraci gase) . Baterija na maticnoj je nova ali ne vjerujem da je do toga. Napojna u njemu cini mi se da je onaj fus od MS-a 300W . Dok preko dana dok se "ugrije" ne gasi se...
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    I šta sad, treba ti potvrda da je napojna riknula.
     
  3. Elegance

    Elegance Aktivista

    Treba mi misljenje malo strucnije osobe dali je do toga ... prije nego sto zamjenim napojnu.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo je
    [​IMG]
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Chill out Tale, nije ti Elegance kriv sto te cura ostavila. :lol:

    @Elegance
    Neces zanti dok ne probas. Iako je vjerovatno napajanje u pitanju, moze biti i ploca ili RAM.
     
  6. Elegance

    Elegance Aktivista

    Nije mi ni cudo sto ga je ostavila :lol:


    @dog hvala ;)
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Mene nesto vise ploca vuce :)
     
  8. Elegance

    Elegance Aktivista

    Samo da dodam... kad se ugasi u radu, moram ugasiti UPS sacekati koju minutu i onda ga tek mogu opet upaliti... bez gasenja UPS-a nista.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jesi li probao preskociti ups i spojiti se direkt na struju?
     
  10. Elegance

    Elegance Aktivista

    Jesam... opet nece . Kao krene da se upali (sekundu ona lampica zazeleni) i ugasi se.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vjerovatno neki od kondenzatora u napajanju "oslabio". Imo sam slican problem i zamjenio ga drugim i sve ok. Al posto je u firmi mijenjaj komplet napajanje. :)
     
  12. Elegance

    Elegance Aktivista

    Ok... hvala ! :)