ne baca sliku na monitor

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by emirr, Jun 4, 2014.

  1. emirr

    emirr Aktivista

    Pozz danas normlno ugasio racunar i evo sad da upalim nece, cujem da hdd vrti cuje se jedan malo duzi beep od uobicajenog i slike nema na monitoru. Do cega bi moglo biti?
     
  2. Tensai

    Tensai Komšija

    grafička vjerovatno.
     
  3. emirr

    emirr Aktivista

    Nemam integrisanu na ploci da provjerim
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj prvo sa memorijom (ubodi samo jedan keks, mijenjaj ih, mijenjaj slotove), pa probaj izvaditi grafu i vratiti par puta. Desi se da izgubi kontakt ili memorija il grafa.
     
  5. emirr

    emirr Aktivista

    Imam samo jedan keks mijenjao sam slotove isti zvuk, sad cu probat grafiku izvaditi ispuhati slot
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    usput ocisti kontakte na grafi sa alkoholom.
     
  7. emirr

    emirr Aktivista

    Evo ga radi, izvadio grafu ispuhao slot vratio i upali se normalno nije se kad imao zaprljati neki dan sam ga usisao :S

    Uglavnom hvala vam :)
     
  8. emirr

    emirr Aktivista

    :D problem i dalje, evo sad da upalim komp samo pisti :S
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

     
  10. emirr

    emirr Aktivista

    Ocistih, upalih i radi
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kao kod mene slucaj isti druze...
    Ma kraju sam sve uzeo novo osim hard diska..

    Lagano pripremaj se za nove komponente :)
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam imo ovakav slucaj do sada 20tak puta na vise konfiguracija. Uglavnom se desavalo nakon vadjenja grafe ciscenja kompa ili mijenjanja paste (ne odmah vec nakon par dana), uvijek je pomagalo ciscenje konektora na grafi sa alkoholom, nikad nista crklo.
     
  13. emirr

    emirr Aktivista

    Bas sam prije 5-6 dana cistio komp

    A i ako bude slucaj da budem morao uzimati nove komponente, pricekat ce do nekih boljih dana :D