Nokia 6630 kao mp3 player - da ili ne

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Qler, May 3, 2006.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    isplati li se to?

    konkretno me zanima koliko sviranje mp3-ca utjece na trajanje baterije?
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Ma prazna za pola sata.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    evo imam neke 4 mp3-ce na mobu i kako sam dosao na posao samo ih vrtim... jos sam sad skontao da mi je upaljen BT... i dvije cize mi otisle.... hmmm..... moram to jos malo testirati...
     
  4. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    meni su dvije baterije "otisle" nakon jedno 2 mjeseca slusanja pjesama sad neznam dal je do MP3 muzike al kad kod sam sluso i...... al ako ti pocne ono NAPUNIS BATERIJU I jedan razogovor i odma prazna to je u mene bilo i vise nikad nisam snimio MP3....
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    cuj to.... :roll:

    haj par inf.. koliko ti je trajala kad ne slusas ziku.. koliko kad slusas i koliko kosta original baterija :D
     
  6. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    eehh doduse ja neznam dal je bila orginal ja sam je platio prvu 25 KM drugu 40KM al ova prva je otssla nakon jedno 20 dana ono svaki put kad idem u skolu i na casovima sluso sam muziku i tako mi se uvjek baterija pokvari ono napunim i ode za 2 sata a i ova druga ona je bila mjesec mozda malo vise isto tako ja sluso muziku i ista prica a ttaj sam problem imao i na N7650 (jest da ima 4MB al imao sam ogg plyer i stane WITAUT ME-eminem 8) )tako da sam presto slusat muziku na tel... a najddraze mi je bilo onaj program IRremotecontrol (tako nesto) sluzi za daljinski FURKA udjem i kladionicu i TO i BIIII i na likovnom kad gledamo neke filmove prebaciujem viedo i TV profesorica poludi..... :mrgreen:


    inace ako ti treba tih programa reci da ti dam linkove znam ih dosta (SMS i CALL CHEATER takodje jedni od boljih)
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma imam toga :) hejbet :) nego me samo zanima to oko baterije... koliko trosi i jel to fakat do mp3-ca... nekako mi cudno.... posto cu uskoro vjerovatno :D dobiti 1GB karticu :)
     
  8. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    neznam ja sam "skonto" da je do muzike al mozda i nije mozda je do mobitela neznam... ehh taj 1GB ja sam cuo da mobitel usporiiiiiiiiiiiiii kad se ima tolko memorije (tako mi rece jedan) sad neznam nikad se nisam uvjerio

    haj kad dobijes javii i reci jel istina jer sam i ja razmisljo kupovat
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja sam cuo da uspori 6600 ali da ne zeza ovu 6630.... mislim vjerovatno ce je usporiti ali radio sam na 6600 sa 512MB i bila je prepreprespora.... ne znam... ova ima nesto oko 8MB RAM-a :D i 220MHz proc... ne bi trebalo biti problema...
     
  10. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    6630 i 6600 e bas sam za njih cuo ? haj javi pa reci jel isitina da znam da ne uzimam dzaba
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ovo zvuči kao lažnjak lažnjaka :D
     
  12. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    mislii sta hoces ja znam sta mi se desilo onaj covjek mi kaze sto sam kupio od njega da nisam dobro punio na pocetku jer na pocetku kad je nova moram ono nesto 14 sati punit nisam se tog pridrzavo...


    e sad sto ti nevjerujes sta cu ja

    tacnije ovu drugu sam platio 20eura jer sam mislio proc da ne kupujem mp3 plyer .....
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Eh pa da vam kazem da mi baterija na 6630 traje podugo,a imam karticu od 256 i na njoj 40 MP3-ica koje vrtima stalno po skoli i u bus-u. Mrsko mi kupiti nove slusalice za MP3 player pa sad furam Nokiu, bar je kod mene sve "original" kako nasi kazu. Nekad se zna i film cijeli odgledati na njoj a da se baterija ni ne pomakne. Ne znam, meni je bolja od MP3 player-a a primijetio sam da mi je i bas bolji na slusalicama od mob.-a nego na onim od playera :mrgreen: .

    Pozdrav,

    P.S.- planiram uskoro prosirenje na 1GB 8)
     
  14. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    u mene je bila prva ona baterija sa pijace 25KM mogo sam je mozda i za 20 dobit al et :) al na 6600 stalno sam imao taj problem sa baterijom pa sam primjetio kad slusam muzikku da mi se to desava to sam zakljucio jer sam imao isti problem sa N7650...

    Quler kkolko bude spora 6600 sa 512MB jel podnosljivo?
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Meni je u pocetku svaki put skeniralo nesto memoriju kada sma kupio 256MB, sad je sve po starom :roll: , fercera kao i sa karticom od 64MB, kod mene je uglavnom sve dbiveno uz nju :) , jest da je iz Srbije ali je dobra.
     
  16. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    A koliko je para nova i polovna Nokia 6630? I šta vi koji ju imate mislite o njoj, po recenzijama mi se svidja, ali eto da i vas pitam... jer namjeravam da ju kupim.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    ma da... 100% memorijskog efekta da se odrazi nakon 20 dana - u diznilendu :wink:
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    to punjenje je bilo kod NiMh baterija kod LiOn pici kako hoces :) 512MB na 6600 je po meni podnosljivo.. ali sam cuo da sa gigom ne ide bas nikako...

    imao sam 7650 pa 6600 pa sad 6630 i mogu ti reci da je najveci pomak :) po meni je mob extra i nisam se nikad pokajao sto sam je uzeo. ispravili su sve nedostatke ona 6600 - bolji zvucnik, bolja kamera, nema joystick-a, bolja multimedijska podrska i brzi procesor.... i meni bar neko duze vrijeme nece trebati bolji mob..... od mene ocjena 9/10 (eto nisam dao 10 zabog ovih novih sa 256k boja i 2MP kamerama iako mi to realno i ne treba...)
     
  19. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    6630 dobih skoro za 200 KM, ne znam koliko se tacno krece nov al' znam da sam dobro pros'o. :)

    Imam BL-5C Li-ion bateriju i traje mi po 3-4 dana uz umjereno koristenje (6h 52min SPMark04 battery test, ostavio ga jedan dan da "vrti" cisto iz zeze a eto vjerujem da je to neko solidno mjerilo posto sumnjam da ima veceg opterecenja za telefon). Nisam primijetio da slusanje muzike utice na potrosnju baterije, bar ne "ekstremno". Baterija inace iz meni nepoznatih razloga izgleda kao da je prosla kroz oba svjetska rata (dobio je od prijatelja :) ) a eto opet se drzi bas "momacki". :lol:

    Bitno je ba gdje kupis bateriju. Ostalo je sve manje-vise...
     
  20. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    UREDU JE !