1. extibo

    extibo Komšija

    I ja bih prije isao na obicni Desire ili Nexus One. Qleru je Nokia N8 zanimljiva prvenstveno zbog kamere, pa zato Desire HD nije los izbor. Za koji milimetar je duzi i siri od obicnog Desire-a, nista pretjerano.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kako inace ti androidi stoje sa ovim klasicnim svakodnevnim aplikacijama? Meni i mojoj raji sto radimo vani najbitniji su Skype,MSN,Net2Phone jer tu zivimo imamo wirelles net i pored laptopa cesto se i mob koristi za komunikaciju sa kucom,posebno ova Net2Phone aplikacija gdje koristis net da zoves fiksne i mobilne telefone za prevo finu cijenu.Sve to na sybianu radi ko sat dok je jedan frend kupio N900 i od njeg se nista od ove robe ne moze pronaci za instalaciju...ima neki skype al nije free,a androida nema jos niko od raje pa tako da tu nisam upucen.
     
  3. extibo

    extibo Komšija

  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Skype je bio dostupan vec duze vrijeme, samo u americi, neki dan su ga izbacili za ostatak svijeta. Radi super, preko wifi ili 3g. Nisam osjetio neke velike razlike. Sto se tiche ostalih aplikacija, za IM imas trillian sada u beti, za cas ce to dochi. Gtalk je vec integrisan. Da zoves normalne telefone imas skypeout i fringout.

    http://www.fring.com/fringout/rates/

    Jah kad smo vec kod Fring-a jako fina allin1 aplikacija.

    Za cijenu ti ne bih znao reci, ali uporedi sam. Meni firma placa telefonski racun, pa se ne brinem previse ;)
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    http://www.racunalo.com/telekomunikacij ... lema-.html

    MSN sam koristio i sasvim ok. Nista posebno. Radi normalno.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma narucio sam N8. Ako ne bude onakva kako ocekujem, dogovorio sam neke komplikacije sa djevojkom :) da uzmem sebi Desire HD a njoj ostavim N8 :D
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako si uzeo tu Nokiu pored HD-a onda treba da te ostavi :D
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ona ima E51 i prezadovoljna :)

    Ma opet mi nekako Nokia draga. Subjektivan sam pravo. Evo na N82 mi baterija dan izdrzi. Nesto je opasno vuce, nikako da skontam sta je...
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma vakat je izgleda mjenati. Al' ko ce se zezati oko toga ako ti stize n8.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Uzeo sam drugu bateriju, i isto mi se desava. Evo sad snimio taskmanager, nema nista "nenormalnih" procesa. Nije upaljen BT, nije upaljen Wi-Fi, screen brightness na sredini, a zao mi da ga formatiram jer je hackan da mogu unsigned aplikacije snimati. Meni se cini da mi nema druge nego da probam format pa da vidimo sta ce se desiti.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Odradi format ako je isto sa drugom baterijom.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    I opet ne znaci da ces nesto dobit, to ti je tako, nista nije vjecno :D
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Upravo sam je formatirao, i tel, i karticu, sve. Nisam snimio Garmin, da vidimo koliko ce trajati bez njega.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Evo jos uvijek puna baterija. Nesto je bilo u njemu sto je gutalo.
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Garmin, najvjerovatnije :D
    Meni popije bateriju za par sati ako je ukljucen, minimiziran i ne radi nista narocito.
     
  16. neko

    neko Aktivista

  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja svoju cekam :) ko ozebo' sunce :) Narucena siva, kako imam inf. za nekih 15 dana bi trebala biti ovdje....
     
  18. chrono

    chrono Novi član

    Dobar telefon samo da nije simbijana.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    izgleda da bi moglo biti nesto od symbian^3 i n8. Evo angry birds je dostupan za ovu nokiu na ovi store, meni ne moze, jer zahtijeva graficku akceleraciju koju moj 5800 nema.