Norton Ghost-savjet.

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by russ-co, Mar 10, 2012.

  1. russ-co

    russ-co Komšija

    Problem je slijedeci: Dobio sam na poslu novu masinu sa Win7. Medjutim, nama za rad treba iskljucivo XP SP2 (radi programa koji je radjen za tu verziju) i sada hocu da instaliram na ovaj novi isto XP. No pojavio mi se problem jer ne mogu da "nastimam" printer koji radi u mrezi.

    Pitanje za eksperte: da li mogu napraviti "ghost file" od starog racunara (instalirano je sve neophodno, kao i postavke za mrezni printer, ovaj program za bazu podataka i sl) i onda samo "prebaciti" na ovaj novi.

    AKo je moguce onda savjet sta uraditi, da li mogu prebaciti na D: particiju ovaj file preko USB-a i onda samo pokrenuti ili trebam praviti boot DVD.

    Hvala
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisi mogao iz win 7 koristiti win xp compatibility mod?
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa moguce je sa acronisom napraviti backup pa prebaciti sistem na novi komp. Samo ces imati problema sa driverima za maticnu, osim ako nisu identicne na oba racunara.
     
  4. russ-co

    russ-co Komšija

    vec je bivsi :) Stavio sam XP borg ali i on me zeza a a ionako je W7 bio trial mode i svakako sam ga mislio prekrpiti sa XP iz 100 razloga,

    5 ljudi koristi racunar i navikli su na XP, samo treba da me peglaju sa pitanjima sta je ovo i kako ide :)

    sad trazim najbolje rjesenje da to prebacim, ghost je optimum, ali ako ne bude islo onda iz pocetka korak po korak
     
  5. russ-co

    russ-co Komšija

    nisam nikad radio s tim, moze li uputa?

    znam da je problem sa driverima ali stavit cu originalne sve, od chipseta, vga, sb, lan.. ranije mi je radilo sve nakon toga..
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma imas tutorijala za rad na netu. Evo jedan


    Morat ces napraviti butabilni startup cd s kojim ces podici acronis na novom racunaru i uputiti ga na backup file koji napravis sa starog racunara. Samo koristi acronis 11.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. russ-co

    russ-co Komšija

    Hvala!!