Nova Konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ghostbusters, Apr 4, 2014.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema to puno veze sa detaljima.
     
  2. black

    black Komšija

    Uzmi druze zakljucan i7 ili Xeon kao moj iz potpisa.
    Ja sam uzeo najjeftiniju plocu koja bila u trenutku kad sam kupovao , 85KM.Nikad nisam imao ni jedan BSOD ili bila kakav drugi problem.
    Uspjeo sam ga malo i kloknuti tj. fiksirati mu turbo boost na sve 4 jezgre.

    i7 4770 je 520 KM i uzmes plocu za 100 KM , samo gledaj da ima one Japanske kondenzatore
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    I ne mozes igrat watch dogs kako treba jer igra zahtijeva 6 core cpu :)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  5. black

    black Komšija

    Nije istina , ja sam sa The worse modom i boljim teksturama na Very High igrao.
    30-40 FPS
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Watch Dogs je loša igra ali nije istina da traži hexa core cpu.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Gdje je ovde "regularni" i7? Izbor procesora kriminalan, al' dobro tomshardware nije već godinama reprezentativan i kvalitetan sajt.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Je li ti imas 82 fpsa na i7?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Osim povremenih trzanja koji su bili rezultat loše optimizacije, sa 290-tkom je išlo u 60+ fps-a većinu vremena. Ali ni to nije pomoglo da đubre ne obrišem s diska.
    Poenta je da igra nije gladna jezgri.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    ne pomazete :)
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Buraz sve ti je napisano, ako imas love idi na i7 pa i zakljucani 4770, ako nemas onda i5 ili FX AMD 8350 ili 8320.

    Da si bio odlucniji prije mjesec da uzmes od mene 3770K, plocu i 2x 4GB za 600KM bio bi miran narednih godina. :)
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nije bas vrijeme za kupovinu. Dolar skup i pocetak godine...trenutno se svi bore za mobilno trziste (M/APU).

    AMD ne planira nista prije 2016, za Intel (5820K pre-skup): as there will be no low-end desktop CPUs based on Broadwell.

    Zato pogledaj AMD FX-8320E, mozes tada kupiti finu plocu, dobijes nesto izmedju i5 i i7, npr moj 2600K @ 3.8GHz na sve 4 jezgre, HT off, jede sve igre bez znoja do 60 fps (cesto koristim Vsync), a trenutno imam bottleneck na GPU.

    Detalje cu provjeriti, kao npr kolika je iskoristenost CPU sa/bez Vsync itd.

    Nase kartice imaju Mantle (i DX11), DX12, FreeSync...AMD podrzava sve :D
    http://www.amd.com/en-us/press-releases ... mar20.aspx

    Eto sada je sve zaokruzeno :D
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ili jos bolje FX-8300 pa ga klokas lagano :D
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma ništa AMD sa mrtvom platformom. Zaključan i7 + bolja H97 ploča je koliko-toliko future proof. Broadwell procesori će raditi sigurno, a možda i Skylake.
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Evo gledam na piku FX-8320E 265KM, da cujem sta Intel nudi za te pare? ;)
    Nece ti vjerovatno nista bolje ni trebati od toga narednih 3 godine minimum. :D
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dodatnih 250KM jednom u tri godine je "strašna" investicija, a imaš bolje performanse, daleko moderniji čipset, sve žive formate ploča, efikasnost itd...
     
  18. heroic

    heroic Komšija

    Za tu cijenu dobijes AMD vs Intel debatu gratis :mrgreen:
     
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma nema nikakve debate, sve je jasno. :D
    Ako hoces najbolje od najboljeg ides na Intel, ako si ogranicen budzetom i draze ti je ostatak love dodati za graficku onda ides na AMD. :D
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    jel ti sad rale imas amd 6core ? ako imas nemoj ic na amd jer to nije neki upgrade :)