nova ploca i procesor

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by woland, Aug 29, 2006.

  1. Neso

    Neso Komšija

    Hoces li ovo moje za 200 mambi :D
     
  2. woland

    woland Aktivista

    pravo da ti kazem, kontala sam uzeti novo, sa garancijom...mada sad nesto kontam da li se to isplati...pogledat cu malo cijene po radnjama, pa se javim :D btw, koliko si ti dugo ovo svoje koristio?
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Nije da kvarim prodaju, al Prescot se jako grije, pa ako hoces tih komp onda nemoj taj proc.
    Moj 3200+ se sa box coolerom se jedva cuje kako radi.
    kad ne radim nista spusti se na 1Ghz i 1.1v i nema se sta grijat. A cak i na toj brzini mogu igrat igre bez problema (u biosu downklokan proc).
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    prodao je neso tog P4
     
  5. woland

    woland Aktivista

    sad jos jedno pocetnicko pitanje :D

    je li mi bolje da uzmem socket 754 ili 939?

    a, drugo pitanje je za sta je sve bitno da pazim koji je socket? koliko sam skontala, procesor i ploca moraju imati isti socket...ima li socket veze i sa grafickom ili jos necim? :oops: vjerovatno je glupo pitanje, ali eto....
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Uzimaj 939, 754 je istorija.

    A za grafiku moras paziti jel PCI-e ili AGP, znaci ako je grafa AGP mora biti i ploca, isto vrijedi i za PCI-e.
     
  7. woland

    woland Aktivista

    hvala :wink:
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    odn. prvo uzmi plocu i proc pa onda grafiku da se ne zeznes slucajno. :wink:
     
  9. FearLess

    FearLess Aktivista

    Ako uzimas plocu uzimi ascrok dualsata i nebrini se socket 939 a mogu i agp i pci-e
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    fazon je sto te ploce nema vise u gradu :|
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma nema je izgleda ni u tuzli :D ko da se dzaba dijelila :D
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je tacno, nema je vise ni u Tuzli, u biti jedino ju je Ingel imao, a Ingel se prebacio na sugavog MSI-ja. Vise ne drze ni Epox...
     
  13. woland

    woland Aktivista

    eh, nakon pretrazivanja cjenovnika po netu i vasih savjeta, dodjoh ja do ove opcije:

    CPU: AMD Athlom 3000+ socket 939 BOX - cijena: 153,27 KM u genelecu u tuzli... kada sam uporedila cijene u sarajevu, ispalti mi se dati 30km na benzin i otici do tuzle :D

    Matična:

    1. Asus ASUS A8V-MX, VIA K8M800, 939, DDR, AGP, +VGA +SB +LAN - cijena 107,64 KM u genelecu

    ovdje ima neki opis: http://www.asus.com/products4.aspx?l1=3 ... odelmenu=2

    ili

    2. ASROCK 939S56-M,SIS756,soc939,DDR400,+SB+LAN - cijena 107,64 KM u genelecu

    opis: http://www.digit-life.com/articles2/mai ... is756.html


    koliko sam ja skontala, obje ploce imaju intregrisanu graficku, sto je za moje potrebe dovoljno, tako da za sada ne planiram kupovinu grafe. posto je cijena ista, ja ne kontam u cemu je razlika...sta biste mi svajetovali? i da li biste mi savjetovali uopste ove ploce...

    jos samo moram locirati povoljan DDR :D
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Pazi jel PDV u cijenama.
     
  15. woland

    woland Aktivista

    jeste, gledala dam kolonu sa pdv-om :D
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    uzmi asus ona asrock je sis chipset a to nebi preporucio ni najvecem laiku....

    edit: evo sad sam procitao ovu asusovu malo sta ima.. odlicna ti je imas i sata2 prikljucke ma dobra ploca....
     
  17. woland

    woland Aktivista

    hvala :D cini mi se da imam sis chipset na ovoj mojoj nesretnoj matsonic ploci koji trenutno koristim :D
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    imao sam ja na ECS-u... smece....
     
  19. woland

    woland Aktivista

    sad mi pade na pamet jos jedno pitanje: trebam li ponovo formatirati disk i snimati sistem kada promijenim procesor i plocu, ili ce se sve to nekako samo prepoznati i povezati?
     
  20. zilo

    zilo Komšija

    RAM ti je najpovoljniji u TOM-u.

    Ja bi formatirao.