Novi gaming PC

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Paddy, Jul 20, 2011.

  1. Paddy

    Paddy Novi član

    Pozdrav ljudi. Naime, znam da ima ovakvih tema „mali milion“ ali moram potražiti vašu pomoć u vezi sastavljanja novog kompa, koji je namijenjen isključivo za gaming. Naime ja sam imao postojeću konfiguraciju:
    MB. Abit KN9 AM2 sck
    CPU: AMD Athlon 64, 4600+ X2
    VGA: ATI Powercolor X 1950 XT
    HDD: Hitachi SATA 80 GB, 7200 rpm
    PSU: OCZ 750 W
    RAM : 2x1 GB, Kingmax DDR2, 800 Mhz
    Od optičkih uređaja imam još pržač i pisač koji su ispravni.

    Veliki sam fun COD 2 multiplayera, tako da bi se na ovom budućem kompu trebala pretežno igrat ta igra (koja i nije nešto zahtjevna), ali pošto svaki dan izlaze razne igrice, koje su sve zahtjevnije, želio bih da mi date sugestiju ili neki prijedlog. Iz ove stare prethodne konfe mi je crkla samo matična i ja sam mislio nju zamijeniti, ali to mi se mislim ne isplati, tako da ću iz ove stare konfe ubaciti ono što mogu. Dijelovi za komp će biti kupljeni na kredit u Plusu (ako ga banka odobri :)) i budžet bi trebao biti negdje oko 1000 km. Ja sam mislio ići na AMD platformu, čisto zbog cijene. Ne mislim ništa klockat da se zna i budžet je namijenjen samo za centralnu jedinicu. Molim vas recite mi šta novo da kupim i šta da iz stare konfe dodam tom novom. UNAPRIJED HVALA.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pod uslovom da iskoristis postoje kuciste i napojnu, idealno bi bilo slijedece:

    Phenom II X6 1055T
    4 GB DDR3-133
    500 GB HDD
    880G ploca
    HD 6850

    To dodje oko 1.100 KM, bez hard diska oko 1.000 KM.
     
  3. Paddy

    Paddy Novi član

    Hvala