Novi LCD monitor

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by reni90, Aug 24, 2007.

  1. reni90

    reni90 Aktivista

    Eh ovako raja, odlucio sam da uzmem lcd monitor, ali posto se ne razumijem bas u monitore zelim vaas da pitam koji nje najbolje uzeti,
    Lokacija Sa.
    Mislio sam neki od 19inci da je wide screen.
    I da nije previce visoko postavljen, ako razumijete na sta mislim, znate onaj dio na kojem stoji monitor, ono njegovo postolje, e neki imaju bas dugacak *vrat (kako ja to zovem), a meni treba da se moze spustiti monitor do dna ili makar blizu.
    Auu sta sam sve napisao, nadam se da cete se snaci
    pozz
     
  2. artemis

    artemis Komšija

    Monitor Samsung SM 940BW, 19" LCD WideScreen, 4 ms, DVI, srebrno-crni ili LG LCD L194WT, 1440 x 900 widescreen, 2000:1, 5ms, DVI ako ces do nekih 500km.A ako imas vise sredstava na raspolaganju razmisli o Dell-u(DELL 207FPW Wide)
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Ak ces wide idi na 20,1'' i iznad, sve ispod je malo.
     
  4. reni90

    reni90 Aktivista

    mislio sam do nekih 450km
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja kazem da nije. Drugo je vama sto ste navikli na 5:4 kocke :lol:
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    900pix u visini je malo, zar je problem savjetovati covjeka da ide na 20''? Ako ti imas taj monitor ne mora svako imati isti.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije, zar je i 1050pix nesto puno vise? Skoro jednako ima i sugava 19" kocka. Covjek NEMA lovu za 20" ili veci.

    Ako smatra da mu je vazna visina nek kupi 19" kocku i gotovo. Da se nac lijepih modela za 450KM.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma


    ja imam ovaj i @Stivi primjetno je veci 1050 od 900... monitor je sila, nisam se pokajao sekunde sto sam ga uzeo. Stivi ta 19'' je dobra ali nije vala ni blizu 20.1''. Kad sam kupovao stavio fino jedan pored drugog i radio na oba paralelno. Bas se primjeti razlika.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Vidi gaya sa SX-a, stavlja @ uz nick na pola recenice :mrgreen:
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    sta je mangupe :D to sam ja samo da ne mislis da tebi pricam :D pa da mi se ljutis onda :D
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Slazem se, ali je covjek rekao koliko je para u igri. Tako bi se sad moglo pricat i kako je 22" bolji od 20", itd...

    Ono sto ja velim je da je 19" WS bolji od 19" kocke.
     
  12. reni90

    reni90 Aktivista

    pa kako sad?>
    ima te li mozda i info gdje da uzmem te koje preporucujete.
    Najgore mi je sto ne znam za te mrtve pixele i sl kako se to gleda pa da se ne zeznem
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za mrtve piksele ti je samo vazno da pogledas monitor prije kupnje, i to tacno onaj primjerak koji kupujes. Uglavnom ti ne gine obic radnje i pogledat koji ti se format vise svidja - 19" kocka ili 19" wide, obzirom da ti je max 450KM. Mislim da za te pare mozes dobit Samsung 940N (19" kocka, 1280x1024, nema DVI) ili neki slican, s druge strane imas LG L194WT i Samsung 940BW (oba su 19" Wide, 1440x900 i imaju DVI). A ima jos modela, Acer monitori su solidni, primjera radi. Samo ne znam sarajevske cijene pa nek te netko drugi dalje uputi. To su ti otprilike modeli na koje mozes ic.

    I da, nemoj se zamarat sa odzivom, sve ispod 8ms je dobro. Gledaj da garancija nije samo godinu dana, pazi na probijanje pozadinskog osvjetljenja. I racunaj da neces dobit neke uglove gledanja. Eto :D
     
  14. vnm_

    vnm_ Komšija

    barico daje 3 godine garancije na LG LCD, a i cijene su OK...
     
  15. reni90

    reni90 Aktivista

    ovako
    uzeo sam u comtrade shopu 420KM LG L|194WT znaci 19incni wide screen
    to je onaj sto je stevie govorio.
    Hvala vam na postovima
     
  16. vnm_

    vnm_ Komšija

    koliku garanciju daje comtrade?
     
  17. burner

    burner Aktivista

    Isto kao i Slavoljub.
     
  18. reni90

    reni90 Aktivista

    Garancija mi je 3 godine
     
  19. Loki

    Loki Komšija

    Jesu ti dali da isprobaš na licu mjesta i jel' bilo neke dodatne priče oko mrtvih pixela?
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    AFAIK, vise od 3 mrtvaca su potrebna da se dobije novi monitor. Kad sam kupovao, vise me je brinulo pozadinsko osvjetljenje nego tih par mrvih piksela...