Novi PC do 500KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Pelikan, Jun 16, 2012.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da nije izletio povoljno G620 i ja bih ubacio G530 u ovaj drugi racunar. Sporiji je do 10%. Te ploce su iste, nijedna nema neke napredne mogucnosti, tako da nekakvih razlika nema.
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Moja Seasonic polu-modularna 620w u Srajevu bila cca 186 KM...

    Za iGPU nisi u pravu. Moja GMA4500 na G41 pokrece mnoge igre, FPS je oko 20 prosjek=lose, ali...

    Nepokretanje ili slaba reprodukcija kvalitete je nedostatak "programa", softverska rjesenja tipa OpenGL, NET Framework, DX11 itd...

    Npr Crysis 2 je DX9 pa instaliras patch za igranje u DX11 modu...

    Prijedlog sam davao za G620 (2105) + msi Z77MA-G45+grafika koju decko vec ima, kako bi potencionalno "imao" Lucid MVP...
    http://www.msi.com/product/mb/Z77MA-G45 ... v=Overview

    Dosta ploca nudi OC iGPU pa MSI nudi :
    Edit, sta ces za CPU hladnjak?

    Edit2 :
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Šta se peglamo bezveze,momak ima 2 konfe,po meni ova druga je bolja,zašto se sad peglati sa Z77 i Lucidom ,,nema potrebe,CPU hladnjak dobiće stock cooler u pakovanju sa G620 ako njega uzme,koji je sasvim dovoljno za CPU koji se ne može klokati tako da ..
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Stock kuler, laik sam, ali ne vidim nikakve potrebe za dodatnim hladjenjem. Sto se konfiguracije tice, naruceno je ono gore sto sam napisao. Mogao se i taj Celeron ubaciti, ali je izabrao g620.

    Hvala svima, ipak se skuckalo nesto :)
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Naravno,nikakve potrebe za dodatnim hladjenjem,ama bas nikakve potrebe..

    Znaci narucena ona "moja" konfa ili ? haha

    Nek si izabrao G620,sad imamo skoro iste konfe,samo sto cu ja u ovu svoju drugu jos nekad naknadno ubacit isto grafu tipa 6670/6770 :D

    Sretno,valjda neces imati problema kao ja :lol:
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Drug, MSI Z77 ploca jede za uzinu H61. Ima kupiti u Genelecu i moze se uklopiti u budzet.

    Bolja grafika sa slabim cipsetom je samo teorija, osakacen sistem za buduce nadogradnje...

    Grafika je potrosni materijal u gejmingu i moze se poslije / jeftina / polovna kupiti...

    Dokaz za to je nas Sena koji govori o fluidnosti.

    Isti ili manji broj FPS na Z77 / ukupan broj fremova / jedinicu vremena =fluidnost (nema "kidanja"=teringa)= manja potrosnja struje / opterecenja na napojnu, a kupuje se PDS, losa napojna...

    Za CPU hladnjak sam "sugerisao", jer covjek sam kaze da je laik, ali to je nas covjek sa HWB-a.

    Procesori G620 sa pocetnom sifrom CM dolaze sami bez hladnjaka, BX dolaze sa CPU hladnjakom, ali su skuplji...

    Bolje da ih sada pita dok jos nista nije platio, nego poslije sa jos 17,5 KM iznenadjenja, jer vidis da bira komponente koje ljudi nemaju po stanju...(Pelikan : "valjda bude sve na stanju")

    U 500 km sistemu, svaki cener je bitan :wink:

    Sretno drug, sta god da odaberes, nek je sa srecom :wink:
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Znam da jede MSI Z77 H61,ali ako cemo tom logikom onda i i7 2700k jede za uzinu G620 :wink: , nazalost,kao sto je i Pelikan rekao,budjet je takav kakav je,i vjerujem da momak nece nadogradjivati u skoro vrijeme ovu konfu,i sada mu onda ne treba Z77,nece iskoristiti sve cari i sta vec od nje,nego ce za otprilike 4,5 god. kad bude htio da mijenja komponente,uzeti chipset koji tada bude,koji ce jesti Z77,tako da,bukvalno i ako uzme MSI Z77 iskoristice je isto koliko bi i iskoristio H61 ..
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    :D anatomic, ja sam imao ATI X1600 512 MB graficku karticu i na njoj igrao Crysis.

    Zaboravi je spomenuti, a spomenik joj treba podignut, jer sam je prodao a sluzila me, pih postajem sentimentalan :lol:

    Ako je to ta kartica sto ima njegov rodjak, sa Z77 radit ce pravo fino.

    Chipset i procesore ne mozemo mjesati.

    Moj socket 775 nemoze ponuditi vise od prosjecnih 30 FPS (bez ekstremnog klokanja procesora) taman kad bi i-11 procesor i GTX 999 ugradio :D
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kakav ba Z77 kad lik ima 500KM limit, i ovo je preko toga..

    Asuss P8H61-M LX ploca - 100KM
    G620 - 140KM
    4GB plocica 1333MHz DDR3 - 50KM
    Graficka tipa HD6770 ili GTS 450 - do 200KM
    Fortron HEXA 400W napajanje - 80KM
    Cheap kuciste - 30KM

    UKUPNO = 600KM

    P.S. Nadam se da imas neki HDD i optiku ... :smt005
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Gore je Pelikan napisao ono iz Geneleca,dođe mu i jeftinije od ovoga :),ali se slažem da nema ni razloga ni potrebe za Z77..
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nije nista drasticno jeftinije vec su navedene cijene u Genelec-u bez PDV..

    Gdje ce on kupovati je njegova stvar,ja sam samo napisao sta treba da ganja od komponenti..
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    KingT, sa tobom nema rasprave, ali mislio sam na :

    MSI Z77MA-G45 = 256,60 KM
    Pentium G620 = 132,00 KM
    Ati X1600 (64 bit) 512 MB = njegova kartica
    Ostane 111,45 KM do 500 KM za napojnu, kuciste i ram.

    Intel i3 2105 = 255,00 KM
    Maticna sto Stevie govori = 85 KM
    Ati X1600 (64 bit) 512 MB = njegova kartica
    Ostane 160 KM za ram, kuciste i konkretnije napajanje.

    U oba slucaja ima konkretan temelj, bez graficke, a moze se igrati i kupiti poslije samo karticu.

    Maticna sto Stevie govori = 85 KM
    Pentium G620 = 132,00 KM
    Kuciste+napojna=55
    Ram 45
    Ostane (uz Genelec popust od 5%) oko 200 KM za GTS450 ili 6670 gddr5
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tu mu je bezveze Phenom X4 kad je graficka GT210, slaba je kao i Intelova u G620 procesoru.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Mogao bi tu grafu i prodati odmah dodati šta para i uzeti drugu jer ima integralku. Ili da traži da mu spusti cijenu bez grafe pošto ta grafa nije nešto jača od integrisane na ploči.

    Ali džaba se raspravljate čovjek je već odlučio a i samo hoće genelec...
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ASUS P8H61-M LX3 PLUS 84KM
    INTEL Celeron Dual-Core G530 81KM
    GSkill 4GB 39KM
    HDD 250 GB 123KM
    DVD-RW 30KM
    SAPPHIRE ATI HD6570 1GB DDR3 118KM
    Kuciste+PSU 43KM

    Ukupno 518KM, plus PDV 606KM. Sa 5% popusta na gotovinu dodje 576KM. Dakle jedino ici na integiranu grafiku da bi se uklopilo u 500KM. Ja sam sa HD2000 na 1.4GHz poigrao Dirt2 na medium detaljima i 1280x720 ako se dobro sjecam.

    Pricati o Z77 plocama i Core i3 procesora mi nema smisla kad se radi o ovako malom budzetu.
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne kupuje HDD sigurno,za DVD-RW nisam siguran tako da ..
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zar nismo zavrsili sa ovim haha Ne uzimam HDD, a ni DVD, to vec ima. Sve sto je napisano je bilo na stanju, a i na sajtu je tako pisalo >4, >19. Od buducih nadogradnji nema nista s obzirom da mu je trebalo 7 godina da uzme novi racunar od 500KM :) Ne kontam ove preporuke za x1600, zar to nije staro kolko i njegov stari racunar haha Isto i ovo da uzmem plocu od 250KM, a graficka ko integralka, i slicne kombinacije sa skupim procesorom :) Takodjer, sta ce mu neka brendirana napojna za ovakve komponente?

    Jel ima boljih kombinacija, vjerovatno, ali ne moze se vjecno razglabati, valja nesto i uzeti, a i svako drugacije misljenje ima, mora se nesto izabrati :) Zahvaljujem, sto se mene tice moze lock :)