Novogodisnja kupovina - nova konfiguracija?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Furion, Dec 15, 2007.

  1. Furion

    Furion Novi član

    E ovako... Novi sam na ovom forumu, (stoga prije svega pozdrav svim starim clanovima :D) i odmah zavapih upomoc: Potreban mi je komentar na slijedecu konfiguraciju koju planiram uzeti heftu prije ili poslije Nove... Dakle, sta valja, sta ne valja, sta moze bolje za tu lovu i tako to:) Sve sam komponente nanišanio u Plusu i Imtecu, znaci kupovina dolazi u obzir samo u sarajevskim prodavnicama.

    ASUS P5KC, LGA775, Intel P35, FSB 1333 269,00 KM /imtec
    Intel Core 2 Duo 2.00 GHz E4400, 2MB L2 cache 231,00 KM /imtec
    VGA POWERCOLOR ATI HD3870 PCI-E 512MB TV, dual DVI 436,50 KM /plus
    DDR II 2048MB 800MHz XTC gold OCZ 121,00 KM /plus
    WD Caviar 320 GB 7200 rpm 16MB SATA2 162,00 KM /imtec
    NEC DVD/RW AD-7170S bulk black SATA, 65,00 KM /imtec
    CHIEFTEC Napojna ATX 450W 98,00 KM /imtec

    Sve zajedno 1380km (uz ovo ide i kuciste za nekih 70km) i to je to za centralku. No more money:( Monitor imam na srecu:) Svi savjeti su dobrodošli. Peace and thx :smt006
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Koliko vidim, sve si dobro odabrao. Samo mislim da ti je nepotrebna P5KC ploča, koja je, koliko se sjećam, hibridna (DDR2 i DDR3 podrška). P5K je više nego dovoljna.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, fino sastavljeno, pogotovo za nekog sa tek jednim postom na forumu :D. Imam istu primjedbu kao i Ninja, mozes komotno uzeti P5K. Moglo bi se eventualno nesto ustedit na memoriji pa uzeti Supertalent ili Kingmax. DVD-RW ipak radije Samsung 203B/N ili LG.
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    moj savjet ti je da stvari iz plusa uzmes heftu prije nove, jer ce tada vjerovatno jos trajati bajramski popust. recimo da 10% od 550KM nije malo...
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Ne znam kakav je ovaj novi NEC, ja bih prije kakav LG.
     
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    Možeš li pojasnit zašto? Ja imam NEC DVDRW (P-ATA) i već desetak mjeseci mi odlično radi, a svugdje dobijaju dobre ocjene. A prilično ga handrim.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Slabo citaju necovi, stariji modeli. Ne znam ni ja kakvi su novi. Inace odlicno prze.
     
  8. vnm_

    vnm_ Komšija

    ja sam zadovoljan sa LG przom, osim sto je uzasno glasna. philips 6002 koji sam imao nekih mjesec dana je dosta lose przio i citao ali je bio haman pa neprimjetan kad zavrti medije.
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Druze moj, pod 1 zaboravi na Imtec, jer kako si vec procitao imas 10% popusta iza Bajrama u Plusu, tako da ti nece procesor i ploca u Imtecu izaci jeftinije.
    Druga stvar, lakse ti je i prakticnije uzeti sve stvari na jednom mjestu, dakle Plus.

    INTEL DUAL CORE E2160 1.8GHz, 1MB, Sck.LGA775 145,50 KM
    MB ABIT IP35-E Intel? P35 Express/ICH9 Sck.775 223,50 KM
    DDR II 1024MB 800MHz XTC gold OCZ x2 121,00 KM
    VGA ASUS nVIDIA EN8800GT/G/HTDP PCI-E 512MB 531,50 KM
    HDD 250GB SEAGATE S-ATA300 8MB NCQ 141,00 KM
    DVD RW/RAM PHILIPS SPD2412BM DL black 68,99 KM Uzeo ga sebi prije 3 dana, odlican
    NAPOJNA JEDINICA CHIEFTEC GPS-400AA 400W 93,00 KM
    KUĆIŠTE CHIEFTEC SG-01B midi, black 82,00 KM
    Ukupno 1 406,49 KM
    Sa 10% popusta te izadje manje 140 KM dakle 1264 KM
    I ustedio si skoro 200km ne kupujuci u Imtecu a imas jacu mashinu od zamisljene.

    Stavio sam ti 8800GT jer nema 38xx serija u Plusu za sad, dodje li u medjuvremenu mozes ustediti jos 100km za 3870 odnosno 150km za 3850.
    Od sacuvane love mozes nadoplati za novog 20" Samsunga koji bi te sa popustom izasao ispod 450km!
    Nema ni 450W napajanja, sa ovom konfom ti i ne treba, razlika izmedju e2160 i e4400 je zanemarljiva.
    Sretno sa shopingom.
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da,ali to nije slucaj sa novjim modelima.
    Ja svoj platio samo 200Kn, a prži bez problema na 18x.... čita sve i svašta.
    Danas samo trebaš uzeti neki noviji model i nece biti problema...
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kako ti znas? Jesi sufrao po forumima trazeci iskustva korisnika, ili imas 100 komada s kojima radis vec pola godine?
     
  12. vnm_

    vnm_ Komšija

    bez uvrede, ali ovim si se vec diskvalificirao za bilo kakvu diskusiju o optickim uredjajima.
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    Slozio bih se sa Nanijevom konfom, samo u vezi HDD-a vidjeh da ima 250 GB sa 16 MB bufferom, sad ne znam kolika je razlika u praksi ali je u cijeni 2KM!.
    Nekako ove prve tri komponente pozivaju na clock :wink: pa eto mislim da je Chief 400W tek dovoljan. (samo nabacit Freezera umjesto stock coolera na proc.)
    A dajte nemojte jos produzavat raspravu o najjeftinijoj komponenti :wink:
    Inace koristim taj Philips skoro godinu dana, sto se mene tice odlican je..

    EDIT: sa ovom konfom ti ostane 116 km u odnosu na tvoju, pa mozes doplatiti za jos 70GB HDD-a ako ti je bitno, za Freezera ili mozes djevojku odvest kod Friizera pa biraj :mrgreen:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :D :D :D
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Verbatim medije pržim 18X, zar je to čudno?

    @Dog_Father - a ne....nego sa ovim NEC nemam problema ni sa snimanjem CD-ova niti DVD-ova....a niti imam problema sa čitanjem. (što je bio problem sa starim pioneerom)
    To mi je dovoljno da kažem da je ovaj NEC vrlo dobar izbor za male pare...
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma ne mozes ti tako stvarati misljenje o nekom brandu ili seriji proizvoda. Moras imati na raspolaganju malo veci uzorak. Moj nec je radio odlicno, radi i danas, samo ne u mom kompjuteru. Ali znam barem pet ljudi s foruma sa istim modelom kod kojih ne radi dobro. Nadam se da si shvatio poentu.
     
  17. Cossack

    Cossack Novi član

    Evo sad gladam. Imtec na neke konfiguracije ima cak i 15% popusta! :D
     
  18. Furion

    Furion Novi član

    E ovako, najprije da se zahvalim svima koji su odgovorili na temu i svojim iskustvom i znanjem pomogli mojoj malenkosti :smt003 da se odlucim kakva ce masina od nove godine stajati na radnom stolu. Odlucio sam poslusati kolegu Nanija i uzeti konfu koju je on napisao, medjutim imam jos par sitnih pitanja:
    1. hd3870 i 8800gt - razlika u cijeni je 100km, medjutim - kolika je stvarna razlika u izvedbi, koliko ce se nvidia pokazati jacom ( i da li ta razlika zaista vrijedi tih para)...
    2. (jedno glupo) Hocel plus 100% davat taj bajramsko-bozicno-novogodisnji popust, jel to bude svake godine i tako to...
    3. (najgluplje) Hocul dobiti original igru uz graficku kartu :oops: :oops: , il ce mi je doticna gospoda zavrnuti prilikom sastavljanja racunara (mozda zvuci banalno, al desilo mi se to ranije... ono, nije stvar u igri, vec u cinjenici da ne zelim lopovluka s kojima sam se nazalost susreo ranije) :oops: :oops:

    P.S. Moram da pohvalim ovaj forum... Zaista imate fantasticnu i cini se kvalitetnu "ustanovu" ovdje. Samo tako :smt004
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    ram izbaci i uzmi plain ram 4gb... možeš uzet klingass i na njega stavi heatspreadere. ostalo oke i nemoj uzet tt kućište :)

    za ove komentare tipe "meni radi odlično već x godina" nemam riječi jer jednostavno kako je kolega dog primjetio to je premalen uzorak za ikakvo stvaranje mišljenja.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije cudno nego je to nesto sto obicno neznalice rade, bez uvrede. A CD-ove "rezes" na 48x pretpostavljam?