nVidia 8800 GTS Problem.Help Please

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by snajper007, Jun 24, 2007.

  1. snajper007

    snajper007 Novi član

    Mislio sam kad kupim novu grafičku i dam 700KM da sam svoje probleme riješio.Međutim zeznuo sam se oni su tek započeli sa tom grafuljom.Igram Call of Duty 2 na multiplayer i u igri kad trčim trza mi slika da se skoro nemože igrati.Nemogu spustiti fps ispod 125 a ponekad kad trzne fps mi bude 12 ili 14 isto kao da mi grafička stala raditi.Pokušao sam riper , ponovno dizanje systema,nove drajvere,stare drajvere,sve moguće programe za popravku xp-a,i ništa mi nije pomoglo.Evo razmišljam jesam li napravio glupost davši toliki novac za nju ili postoji riješenje za taj problem.Evo ja molim se članove ovoga foruma ako znaju i žele da mi pomognu da nešta napravim sa ovim.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    sigurno nisi napravio glupost kupivsi tu graficku, mozda je do interneta pa ti povremeno cod2 mp zakoci !
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    moze biti da je cika lag :wink:
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Probaj ti par igrica odigrat u single playeru pa nam javi da li ti i dalje stopa ;) Ako ti one budu isle kako treba onda ti je do neta.

    Koje ti je napajanje (koja marka i koliko W) ?
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Kakve veze ima napojna?
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa moze li biti da je kakavo smece (MS Industrial :D ) od 300W pa ne daje dovoljno stuje? :?
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Ja frejmovi zavise od watti :lol:
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma ne to bolan, ta 8800GTS cucla garant vise struje od graficke koju je imao prije nje, pa moze li biti da zbog loseg / nedovoljnog napajanja dolazi do naglog pada performansi? Iskusni i Stevie ce ti to znat objasniti ;)
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Ne treba meni niko objasnjavat sta se desava kada fali struje. Errori, restartovanja ili BSOD, kakvo bolan trzanje i lose napajanje.
     
  10. snajper007

    snajper007 Novi član

    Ms

    MS 550W mi je napajanje,evo upravo igram Far Cry da vidim jeli trza,čini mi se da je u tu problem ali malo manji nego na multiplayer.Ja sam ove komponente kupio prije dva mjeseca problemi su počeli prije par dana.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Nisam rekao da mu bukvalno pada fps zbog napajanja, nego vidis sta kaze momak:"a ponekad kad trzne fps mi bude 12 ili 14 isto kao da mi grafička stala raditi."
     
  12. 3125

    3125 Komšija

    Jel' znas sta bi bilo da graficka prestane raditi?
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    ne doktore, objasni molim te :D jeste likovi, za dlaku se hvatate, napisao je ISTO kao da mi je graficka stala
    nevermind.
     
  14. snajper007

    snajper007 Novi član

    U pravu si Vedo stavio sam to baš zbog tog da pobliže objasnim situaciju.Zacrnio bi se ekran kad bi grafulja stala,htio sam da kažem da je nemoguće sa tim komponentama koje imam,a koje vidite dolje ispod, imati fps 12-14.Kad sam sastavio ovo sve morao sam fps spustiti jer mi je išao preko 400 i sad počinju problemi ali svaki dan sve veći.
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    ploca je MSI a kad je msi u pitanju onda zbog nje i snijeg moze padati u junu :mrgreen:
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ukratko, ti imas problema sa iznednadnim padom framerate-a? Odjednom padne sa 125 na 15?

    Preciznije opisi problem i napisi koje su ti postavke u COD-u 2.
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    Eh ako je to slučaj onda je visoka šansa da je do napajanja. Drugu su nestajale texture i objekti u igrama, a nekada i slika zbog defektnog napajanja.
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    postavke kakve god, onih 125 je limit namjesten u konzoli, inace bi bilo 500 :D
     
  19. 3125

    3125 Komšija

    Koliko ja skontah on rece sta bi bilo da graficka stane a ne sta mu se desava
     
  20. snajper007

    snajper007 Novi član

    Hm?Možda ste u pravu možda je do napajanja pokušat ću sutra drugo napajanje nabaviti mada mislim da ovih 550 bi trebalo biti dovljno.Pa recimo da ima aktivnih i 450 nebi trebao biti problem jer sam sve izarčunao i trebalo bi da bude i viška.U početku sam mislio da je do drajvera pa sam mijenjao ali vidim nije to.Nisam ja sa računarima na vi i nije mi problem sve moguće verzije isprobati sve ideje koje imate ostavite da pokušam.Meni je očigledno ponesatlo ideje šta bi moglo biti.