Nvidia G92 i derivati

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Nani, Sep 3, 2007.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    Zaljepe barcode preko sarafa i mozes igrati u kolu sto se tice garancije.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Stavit cu jedan 9cm vent na grafu i jos jedan svezat ispod nje, valjda ce sta pomoc :)
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Otkad to ba? :D
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Meni je G80 8800gts isla i preko 90c u kucistu sa dvije 80ke na 5V i onda sam probusio kuciste sa strane i postavio 120ku na 7V tacno na mjesto gdje grafa usisava zrak za hladjenje a na donjem kraju gdje grafa ispusta vreo zrak postavio sam 80ku na 5V da izvlaci zrak iz kucista i dobio sam nevjerovatne rezultate: Idle sa 65c na 56c a load sa 85 do 95 kako kad na 70 do 75,danas je prvi put malo prebacilo 75 al i bilo je pakleno vruce! Jest da sam dobio i koji decibel al isplatilo je se jer je i overclock grafe otisao na 675/1055.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Imam ja vec rupu za 12cm vent sa strane (odmah iznad procesora), ali izgleda da cu morat busit jos jednu kod grafe
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma 8800gt ima skroz slabo hladjenje u poredjenju sa gts. I dino kod mene su te tvoje temperature bez rupe sa strane, samo jedan vent ispod napojne izbacuje topao zrak. Ne znam kako su ti tako velike temperature ako vent ide na 100%.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vent ide na 100% a jedino mi je MOH airborne zagrijavao grafu preko 90c i to u overclocku,a visoke temperature mogu biti i zbog napojne,jer pad napona uzrokuje povecanje struje a struja donosi zagrijavanje a PowerLine nije neka sreca prevelika.
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    Ja koliko znam napon i struja su direktno proporcionalne velicine, jedna pada druga pada, jedna raste druga raste...
    Tako su mene ucili u skoli i ja tako ucim u skoli...
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ni ja nisam izmslio tu teoriju o povecanju struje kod pada napona i ja sam to u skoli ucio,ako motor od 120w na 12V vuce 10A onda mu na 10V treba 12A da bi odrzao istu snagu od 120W al sad manje vise to takodje sam procitao u ovdje na forumu u nekom postu da je momak poslije zamjene napojne zabiljezio smanjenje temperature graficke.
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    To je vise razlog neefikasnosti napojne pa svojim zagrijavanjem zagrijava i citavo kuciste.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Pirslonio sam jedan 9cm vent na grafu, pala temp u idleu za 5C, sutra cu uzet dvije 12-ke pa ih natakarit na grafu
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nece ti to mnogo pomoci, treba ti bolji heatsink da povuce vise toplote sa samog GPU-a. Samo ces povecati buku.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma meni je vakat da mijenjam kuciste, imam malo MS Industrial, nema uopste nazad mjesta za 12cm vent. PRESLAB je protok zraka u njemu
     
  14. GW

    GW Moderator

  15. syss

    syss Veteran foruma

    prodat će 3 takve, dvojica su članovi jedi religije, a trećem su krivo izdali robu :D
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    [​IMG]

    Joj debila, srezali "noge" ovim graficima i sad ispade GTX280 10 puta jaca :lol:
    AKO HD4870 bude jaca od HD3870X2, i AKO skaliranje bude dobro, onda bi HD4870X2 mogla fino zaklat GTX260. :)
    Btw, ovo je internalni NV test, tako da mu bas i ne vjerujem...
     
  17. Looney

    Looney Komšija

    Ma taj grafikon je za ROFLMAO :smt005
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jebiga, to je trebalo ic u GTX 200 temu. :D

    Bas maloprije gledam taj grafik na VRzone-u i ote mi se glasan smijeh, probudih starce. :lol: :lol: :lol:
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Po ovom grafikonu 3870 ima iste performanse u svim igrama.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma nije, nego je skalirano, tu je prikaz koliko je puta GTX260 odnosno GTX280 brza od ATIjevke.