Oblivion problem

Discussion in 'Igre i konzole' started by Gogeta, Oct 22, 2007.

  1. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Imam problem kada igram oblivion pa nakon 1-2h samo se pojavi plava slika i onda ja moram da restartujem.
    Na BS-u pise na pocetku nesto IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL i pise jos nesto i onda na kraju beginning dump of physical memory...
    Kasnije nakon restarta nece da load-a oblivion saved games al to sam skontao kako da radi...
    Ne znam do cega mi se to pojavljuje, gledao sam cim mi se restartuje comp, temp cpu je oko 55 sto mislim da nije puno.
    E2160 @ 2.9
    1GB kingmax
    GF 8600GT
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  3. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Evo ovaj kod je STOP 0x0000000A
     
  4. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Tako se i meni desavalo, kont'o memorija, provrtim memtest86 nije, vadio cistio i opet sve isto, instaliram vistu na drugu partijicu i sve normala nikakvih problema, i onda reinstaliram xp i sve je kao prije. Ne kazem da je kod tebe isto, provrti memtest86.
     
  5. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    E ne znam , ima nekoliko dana odkad sam kupio comp, frishko instaliran windows pa sad ne znam do cega bi moglo biti...
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Dakle, problem je u driverima. Ocisti sve drivere, i nabaci nove. Redom, sve zakrpe za windowse, posljednje izdanje directx, driveri za plocu, za grafu, pa ostalo (zvucna, modem itd.).
     
  7. jeretik

    jeretik Komšija

    Ja ti lijepo kazem da ti je to do temperature procesora. A ti kako hoces.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zbog cega bi bilo zbog temperature procesora? Ja jos nisam vidio da temperatura uzrokuje BSOD. Biti ce ili restart ili ce zalediti. BSOD, tesko.

    BTW slazem se da 55 nije ni malo. Posebno ako se misli na idle.
     
  9. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ja otkako sam zamijenio proc, BSOD se ne dešava. Zaboravio sam i da postoji !
     
  10. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Ok thx, probat cu reinstallirat sve drivere, a temp procesora je 55 kada igram npr oblivion...
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To je onda ok temperatura. Provjeri napone za svaki slucaj, jer nisi naveo koje napajanje imas.
     
  12. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Napojna mi je chieftec 550W, a napone nisam dirao, al sam vidio u bios-u pise cpu core voltage 1.28, a u speedfan-u i cpu-z
    pise 1.18....
     
  13. jeretik

    jeretik Komšija

    Džaba čačkaš. Downclockaj procesor i onda probaj Oblivion, pa ćeš vidit.
     
  14. artemis

    artemis Komšija

    Kao sto ti jeretik kaze,downclockaj proc pa onda probaj.Kad se sjetim Wow-a....nece da ude ako je proc clockan i za 1mhz,sreca pa sam odustao od te "droge".
     
  15. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Eh evo maloprije mi se opet BSOD desio samo neki drugi kod al nisam nista igrao nego na msn-u bio i surfao...
    0x000000D1 i onda jos je nesto pisalo atapi.sys - adress i neki kodovi
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Hajde sad gore procitaj sta sam ja napisao, i uradi tako.
     
  17. Sword_of_Elendia

    Sword_of_Elendia Novi član

    Meni se to isto desavalo i problem je bio u forntalnom USB panelu...samo ga iscupaj sa ploce za svaki slucaj ....nema veze da li je sta ukljuceno u njega ili ne ...kao i frontalni audio plugovi isto...znaci sve to pocupaj vani sa ploce....
     
  18. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Izgleda da sam rijesio problem nakon dugog vremena. Odkad sam povecao napon rama sa 1.8 na 1.9 v nije se vise nijednom BSOD pojavio :D
    Thx svima na pomoci...