Overclock K7S5A

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Guest, Feb 5, 2005.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jasta. do nedavno su Duroni toliko kostali.
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    1 od 1000 znakova AMD-ovog brzog napretka
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a kad ces ti Iskusni preci na AMD :mrgreen:
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    kad ovo uspije nekom uvalit :D

    vratimo se na temu... a64 - sempron relacija... malo je to prevelika razlika u cijeni i s tim da nf2 ploče tipa ecs rado odlično, vjerovatno se daju i nešto malo clcokat a koštaju sub-100km.

    evo jedan real life primjer... jaran dobio plaću i hoće unaprijedit dosadašnji celeron 433 koji je stvarno očajno spor (gore je xp hehe), ali trebalo je ispast minimalni trošak.

    znači uzeo sam mu ecs nf2 ultra, semrona 2400 box, 256 pqi, od drugog frenda 9600se i novi modem (stari je bio isa)... ajde još kućište je bilo atx, tako da je sve stalo unutra, jedino mu je malo disk spor, ali bitno da igre idu. uglavno sve skupa izašlo nekih 300-350km, a praktički je dobio novi komp koji radi odlično.
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Kad budem kupovao novi komp.Ali ja sam kupio P4 zato što prije 2 godine ja nisam imao blage veze ni sa čim :wink:
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Pa ja, prodavači su lukavi u nas. Nećeš ti morati dugo to mijenjati, barem ne za sad.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    dok ne bude htio igrati Oblivion ili Unreal 3 :mrgreen:
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ja sam spreman 8)
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    zadovoljan sam ja.igram posljedne nasalove na 1024x768 bez anisotropije i anialisinga.sve trilinearno filtriranje
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    radije igraj u 800x600 sa 4x AF. trilinearno filtriranje je uzasna stvar.
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    baš dobro ispada trilinearno u svakoj igri (osim u HL2 ali u njemu igram sa 8X Aniso)
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Trilinearno filtriranje je trilinearno filtriranje i isto je u svakoj igri jer ga
    izvodi kartica a ne igra :idea:
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    pa normalno da kartica izvodi ja nisam rekao da igra izvodi filtriranje samo kažem koristim 8X anisotropije u HL2
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa koristi onda i u ostalim igrama :?
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    mogu u svim koristiti 8X aniso ali u DooM 3 i Far Cry kartica umire pati se na svakom koraku
    pri svakom renderisanju
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Doom3 po defaultu koristi 4XAF (ne podrzava nikakav oblik linearnog filtriranja), tako da bi trebao staviti AF na "appication preference" kad igras D3. A Far Cry je puno ljepse igrati sa AF pa makar i u nizoj rezoluciji (sto se normalno ne moze reci za sve igre).
     
  17. Guest

    Guest Guest

    e sad mi izgorio procesor (zbog overclocka)
    i sad trazim da kupim ako neko ima za ovu plocu procesor bilo kakav treba mi hitno samo da mogu jos trljat ovu kantu dok uskoro ne kupim nov
    molim vas javte mi ako neko ima procesor (AMD duron,athlon, )
    javte na mail [email protected] ili tel. 033/472753
    hitno
    odgovor!
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    si siguran da je samo proc otišo?

    sretno u svakom slučaju!
     
  19. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    :D
     
  20. Guest

    Guest Guest

    siguran sam 100%

    mozete li se raspitat ima li neko stavrno mi treba hitno