P:Noctua NH-D14

Discussion in 'Računari i komponente' started by X-Factor, Feb 13, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Zato kazem, zajebi noctuu. Ovdje je 140mm noctua vent 46km, ima shopova gdje oko 30, ali nemaju ga, nit ce ga ikad imat.

    Scythe kazemaru2, 1200 rpm, 20km, ne da je beton vent.
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    Kupio nov sa d14 za cvaju, i eno ga kao exhaust sa zada, imao covjek jos 1 ali nisam ih imao gdje!!!
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma ti si specijalan slucaj ;)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Noctua ventilatori su strasno precijenjeni, bilo bi super kad bi i u radnjama postojao NH-D14 bez ventilatora. Naravno cijena ne bi bila prosto umanjena za dva ventilatora, ali opet bi bilo isplativije. Recimo Scythe Kama Flow 2 ili obicni Yate Loon (po netu oko 5$USD) su bolji od Noctue, postoji jos primjera. Bolji su i Noiseblocker ventilatori, ali jednako skupi ili jos skuplji. :mrgreen:

    Dobar je ovo bio deal, NH-D14 bez ventilatora za 50KM, istina ne toliko dobar kao moj V6GT, bez ventilatora me dosao 7KM. :lol:
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jel moze lock na ovo X?
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Cooler je kupljen jutros..

    Malo sam ispolirao bazu sa P1000 vodobrusnim papirom tako da je sada prilicno Mirror finish.. 8)

    Svratim u UniExpert i kupim jedan CM Sickle Flow 120mm Blue LED 2000rpm ventilator za 16KM (posto vec imam jedan takav na Hyper 212)..

    Testirao sam sa Hyper 212 (single fan) u IBT 15min (5 runs) i core temperature su bile 67/67/66/66

    Kada namontiram Noctua cooler onda cu isto uciniti da vidim koja je razlika.. :)

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Dog moze lock, cooler je otisao kolegi KingT ;)
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Update:

    Noctua NH-D14 postavljen sa dva CM 120mm Sickle Flow 2000 rpm venta..

    Temperatura u IBT , 15 minuta (5 runs) je 59/59/59/59 sto je za 8C nize u odnosu na CM Hyper 212 (single fan).. :)

    Dok se malo pasta "slegne" temp ce pasti jos koji stepen C.. :wink:

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Svi koji misle da pastama treba da se formiraju ili slegnu se varaju. Nema toga, kakve su temperature sad, takve ce biti i nakon godinu dana. (Ako se cooler ne zacepi od prasine :lol:).

    Sto se tice NH-D14, taj cooler blista upravo pri manjem protoku zraka - da si testirao na 1000rpm, razlika bi bila sigurno veca.
     
Thread Status:
Not open for further replies.