1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Što bi bilo?
    Kada ukljucis SATA kabl ne moraš ga zakriviti da bi ga ljepo vodio do HDD-a.
    Ovo je dušu dalo ako hoces da odradiši kvalitetan cable management.
    Ne znam....možda se u tebe disk nalazi na stranici od kučišta :)
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Cable menagement sa sata kablovima :lol: Sata kabl krivo pogledaj i on nece raditi, a ne portovi u ovom polozaju, samo dobijes jos jedno nepotrebno savijanje kabla.
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ne znam za tebe.
    Ali je meni dosta pomoglo u cable managementu.
    Gdje se u tebe nalazi diskovi?
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Ja govorim o generalnom utisku za sata kablove/konektore, dosta sam ih kroz ruke proturio ne radi se samo o mojoj ploci.
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Zakrivljeni SATA konektori postoje da se kablovi ne bi sudarali sa dugim grafickim karticama, bar koliko ja znam. Sto se tice cable-managementa, isto ti je bilo zakrivljeni ili ne. Ako ti je to neki cejf, kupis onaj uglasti SATA kabl i to je to.

    EDIT:
    http://vr-zone.com/articles/Asus_P5Q_De ... 758-1.html
    Delišs. :)
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: [News] Dvije Asusove P45 ploce

    Evo jedna asrock-ice sa p35 chipsetom a zadovoljava gore pomenuto :). http://www.xtremesystems.org/forums/sho ... ?p=2805246
     
  7. Pasha

    Pasha Komšija


    Izvor

    16 GB :shock: Ovo ce Vedi dobro doci :D
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Jest, i 16GB ddr3 me dode ko jos jedan Quad sa 4 GB :D
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    [​IMG]
    http://asus.com/products.aspx?l1=3&l2=1 ... odelmenu=1

    Tuzna vijest. Gay je postao mainstream, ubacili su nekakve fancy hladnjake (WTF?!), i nema vise oker PCB-a. :( Cijena ove P5Q vanille po Njemackoj je oko 95€.
    Layout je srednja zalost, pogledajte samo 24pin konektor. P45 ploce su vec u prodaji po USA i Evropi, jos da dodje kod nas. :)
     
  13. GW

    GW Moderator

    Pa bolji crni pcb nego oker. Layout ne valja, hladnjaci (hladnjaci?) isto tako.
     
  14. nFare

    nFare Komšija

    Inace ove sve P45 ploce srednja zalost, dosadno, vidjeno, neinovativno, a izgled, ko da im je svima Gigabyte uzor, a vjerovatno i jeste :)
    24 pinski - pozdrav iz Abita :smt006 i ne vidjeh onaj mali "ide" tamo :D
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa ono, ni P35 ni P45 nisu nista novo u odnosu na P965. Nazalost, ni ploce nisu uznapredovale. Poredaju par pasivaca na mosfete, kurce se sa polimernim kondenzatorima, te u zadnje vrijeme tehnologijama za smanjenje potrosnje (oko cega je bila velika bitka izmedju Gigabyte-a i Asus-a, gdje je Gigabyte ispusio), to je to. E da, sto vise faza za napajanje procesora, i to je pomodno. A ono vise komponenti ima moja P5B sa 3-faznom regulacijom nego ova sa 8-faznom. :lol:

    No vidim, dobra stvar kod P5Q su tri potpuno iskoristiva PCI slota, konacno su se sjetili.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Pa bolje pitanje je onda sta ocekujete od P45 ploca u odnosu na P965 ili P35?
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bolji overklok. :lol:
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    I am pwned so hard. :lol:

    http://hurma.justgotowned.com
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    Vjerovatno i jeste problem sto se nesto ocekuje. Recimo neko sa 965/P35 plocom nije ni po cemu unazadjen u odnosu na novu generaciju chipseta ( sto je i dobro), osim u upgradeu brzih DDR2 memorija koje i onako koristi 0,xx% usera i po nekim "fazonima" tipa:
    AI Nap /kojeg li naziva -nap :D /
    Minimize noise and power consumption when temporarily away!
    ASUS Express Gate
    Surf the Internet in 5-second-boot time without entering Windowsitd. itd itd
    Kao i high quality components naklapanja u stilu gigabytea, jos kad covjek vidi onaj 24p konektor.
    Treba prestat ocekivat, ionako su to samo maticne ploce na kraju. :D
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    pa onaj 24-pinski ce se gurat sa grafickom.. :)

    A GW je upravu, bolje crno nego oker :)