PC Neče Upalit

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Fatal Error, Feb 14, 2007.

  1. Fatal Error

    Fatal Error Novi član

    Zapravo hoče upalit ali na monitoru ne pokazuje ništa, crni ekran.
    U početku san pomislia da s monitorom nešto nije u redu pa sam probao ih zamjenit ali opet ništa, crni ekran bez ičega.
    Zatim sam probao grafičku promjeit i opet ništa. Tako sam skidao komponetu do komponente i bez rezultata. Znači ja njega mogu upalit samo ništa ne pokazuje na monitoru i kad ga želim ugasit neće tako da ga moram izkopčat iz struje i pokušat ponovo.
    Jednom sam tako palio gasio i iz 100tog pokušaja je upalio i sve normalno uđe u winxp i sve radi bez greške sve dok ga ponovo ne ugasim. I interesantna stvar koju sam primjetio je da kad ja njega ugasim i upalim u vrlo kratkom roku sve štima ali kad ga ugasim preko noći onda opet isto.

    Btw ako išta znaći imam staru kramu intelceleron na 1000mhz pa ako netko zna možda o čemu se radi neka pomaga plz jel ja više namam ideja.
     
  2. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Mozda ti je do ploce :roll:
     
  3. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Nisam imao takvo iskustvo. Ja bi uradio:
    - probaj u BIOS otici i vratiti postavke na default t.j. preporucene,
    - mozda format diska i reinstall windows,

    Ako bi jos uvijek zezao, onda bih pogledao sta imaju za reci ovi koji su mozda iskusili takav problem ili imaju bolje prijedloge.
    Meni je PC do sada znao pruziti jako glupe greske koje nisu imale nekog smisla.
     
  4. Fatal Error

    Fatal Error Novi član

    Stavio sam drugu ploču isti vrag.
    Ta druga ploča ima isto intelCeleron na 900mhz i normalno radi dok nisam probao kombinirat. Pošto ne znam ništa o toj drugoj ploči osim što podržava intel celerona tako da sam probao stavit taj drugi procesor intelov na 1200mhz sa PC koj ne dela na tu drugu matičnu i kad sam ga upalio počo je tulit pa sam predpodstavio da je možda pre jak procesor za tu matičnu il šta već pa sam vratio sve natrag i sad ne radi niti jedan, ne kužim.
     
  5. Fatal Error

    Fatal Error Novi član

    kažem da na monitoru ne pokazuje ama baš ništa tako da u bios ne mogu ni ući, čak sam napravio i clear cmos i ništa.
    Isto tako i za formatiranje i reinstall windowsa

    Zna ga upalit iz stopetog pokušaja ali zanima me u čem je problem.
     
  6. Looney

    Looney Komšija

    Mijenjao napojnu?
    Napojne znaju praviti bash glupe probleme ...
     
  7. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Slazem se sa Looneyom, koje ti je napajanje ?
     
  8. burner

    burner Aktivista

    Evo još jedan glas za napojnu...
     
  9. Fatal Error

    Fatal Error Novi član

    Eh sad, znam samo da je 400w.
    Al promjenio sam i napajanje ista stvar, al se bojim da su oba rikla jel od 3pc-a na 2 nepokazuje niš, sad dal je stvar o napajajnu il ne ne znam, to ću morat isprobat kad dojdem doma.
     
  10. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    100% do napojne . I gramatika ti je za desetke . Pomagati - derati, pricati glasno... :D
     
  11. Sale

    Sale Aktivista

    Jesil gledao da nije do monitora, ili do cabla od monitora :|
     
  12. Fatal Error

    Fatal Error Novi član

    Jel možeš definirat "napojne" dal se to odnosi na napajanje ili nešto drugo????
     
  13. Fatal Error

    Fatal Error Novi član

    Probao sam na tri monitora svi pokazuju isto.