Pentium E2140/2160 review

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Jun 9, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne kontam, ovo su trenutno najisplativiji procesori na trzistu, a nitko nema nikakav komentar? :roll: :lol:
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Oces jedan na poljskom? :lol:
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Evo jedan od mene:
    Kupujte, odlično je :wink:
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    1) postoje prevoditelji
    2) ko da ti treba tekst da bi skontao o cemu se radi.

    Ono sto je impresivno je da je E2140 na 2.4GHz brzi od X2 na 3GHz.
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    Brzinski sam pregledao pa nisam primijetio o kojem X2 se radi? Jel' neki sa manje L2 clockan na 3GHz ili je punokrvi high-end?
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da su svi X2 na testu sa 2x512kb cache-a.
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija

    Ma dobro i da je bilo 2x1mb rezultat bi opet bio isti :mrgreen:
     
  9. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Hm... ništa strašno. Na testu sa aplikacijama, E21xx je jedino ubjedljivo bolji kod LAME MP3 enkodiranja, ostale stvari tu i tamo, po koja sekunda. Što baš i nije neki razlog za prelazak na njega, i napuštanje AMD-a, plus shvati kako to ja sve izobličeno precepiram, kao ljubitelj AMD, i minimiziram uspjeh Intela :D eto... Kada se sve to uzme u obzir Intel je lošiji :D. Šala.

    Cijena ovog E2140 i AMD 3800 X2 je tu negdje, intel za nekih 15KM skuplji, tako ko kupuje nov računar, možda mu se i isplati odmah ići na ovaj CPU. Mada uzmeli se u obzir cjelokupna konfiguracija, jeftinije se može naći MB za AMD-a i plus jeftiniji procesor... (ako gleda na cjenu)

    Kod igrica je, u večini slučajeva, vidljiva razlika do nekih 20 FPS-ova, nema šta.
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    Uvijek zaboravljate OC mogućnosti :roll:
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E2160 je samo 10KM skuplji od E2140 a brzi je 12,5%. S druge strane, E4300 je samo 5% brzi od E2160 a skuplji 25%.

    Tako da je E2160 najbolja kupnja.
     
  12. iskusni

    iskusni Komšija

    Ja se pokajao što nisam dodao 20KM i kupio E2160 :cry: i to sve zbog glupog multiplier-a :|
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja cu uzet E2160 i P35 maticnu, ima da u prvom danu oborim tih tvojih 3.05 :mrgreen:
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Ajd, nije loshe proc, al ja bi ipak AMD-a :D :lol:
    Ja ih ne zaboravim, nego me uopce ne zanimaju OC mogucnosti!
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    M**a sam prosuo dok sam nabavio Brisbanea i nema sanse da priznam da je Pentium E bolji. My precioussss... :lol:
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hehehe jos onda sam ti govorio da ce Pentium E bit bolji. :lol:
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    al ipak je 2160 50KM skuplji od 3600+, a morao bi jos toliko vise izvaliti za plocu sto mi nije nikako odgovaralo. trebalo mi je nesto s integrisanom grafickom (jer ne dam ni marke za neku PCIE kartusu). razmislio sam ja o svemu, i ovo je na kraju ispao kao bolji izbor.
    svakako cekam 65nm Cell. :wink:
     
  18. vnm_

    vnm_ Komšija

    ja nekoliko noci nisam mirno spavao, i na kraju narucim AM2 kombinaciju. nekako su mi se low end ploce za AM2 cinile konkretnije, a odustao sam od oc-a davno. :eek:
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    OC je gay to samo dobro dodje kada hormoni udare u pobertetu.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    :lol: :lol: :lol: sulu na cemu si ti? :lol: a opet svi OCaju.i grafe i memu i proc :roll:

    EDIT:vecina OCa a ne svi :wink: samo da ne propadnem kroz pod u ruskom ruletu :mrgreen: