Perilica, susilica

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by bhd, Jan 6, 2018.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Mene je Vox pozitivno iznenadio. Sve što imamo njihovo se odlično pokazalo, tako da sad automatski prvo Vox gledam :)
     
    nenji_avero and SpookyMoO like this.
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Mislim da smo pisali jednom, ovi jeftiniji brendovi su samo brendovi, neko drugi proizvodi za njih. Vox, vivax, quadro, tesla itd. I uvijek je tu neki sličan kvalitet, ali ako je brend poznat u svijetu automatski je skuplji. A kvalitet tu negdje. Posebno kad je isti proizvođač i doda par funkcija više i cijena ludo skače, kvalitet izrade isti, može da se pokvari prije ovaj s više funkcija. Ja sam uzeo neku candy sušilicu, tražio s toplotnom pumpom i našao da je jeftina i da može dosta stat u nju, platio je 655KM, evo dere 13 mjeseci već, nek izdrži koliko joj je garancija bit će super. Ima i wifi, ali je jednostavnije koristiti tipke na njoj.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Upravo to. Kod.mene sa stanom došla beko mašina i frižider kontam nek radi dok ne crkne što ću bezveze kupovati i evo radi ne crkaje.
    Što kolega kaže za vox. Kod bake nutri bullet blender 200-250km ne znam ni ja crkne. Ja kupim vox, radio par godina na kraju sam ga toliko tovario da je curilo iz njega u motor i opet kad se osušio proradi i na kraju ga zamjenim za veći.
    I baš kad skontam vox kupujem gluposti tipa vaga, kuhalo i td i evo sve radi ništa ne crkava.

    BTW nedavno gledam vagu u domodu brauer 40-50 km hajde rekoh kupit ću kasnije. Poslje pogledam u drugoj radnji identična vaga apsolutno do u zadnji detalj samo na njoj piše vox košta 18km.

    Mama bila sa mnom u domodu nije znala da sam ja kupio tu od 18km i ona kupi tu od 40 i sad imam dvije iste :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Meni treba susilica do milju.
    Toplotna pumpa.
    Sta predlažete.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Hvala svjema na preporuci!?
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Nemereš dobit preporuku i za klimu i za sušilicu u isto vrijeme, da ne oštetiš mnogo budžet
    Prostri veš ispred klime i nek puše u njega

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Reventon and kvaju like this.
  7. Mujka

    Mujka Komšija

  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Imam i ja Bosch ali ide van budžeta, kao i ova gore, pa neznam šta da ti preporučim, ovom sam pravo zadovoljan.
    Gledao sam prilikom kupovine da je energetski dobar razred, da nije previše bučna i garanciju. Svaka će osušit na kraju. I upao sam u 5god garancije, mislim da i sad traje ta akcija na neke modele.
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Ja prošle godine kupio Candy sušilica ROE H10A2TE-S
    Naletio na akciji nekoj na ekupi i imao neki kod za popust i bio popust na karticu visa i ispade 655KM
    Toplotna pumpa. Ne grije prostoriju skoro nikako, malo troši struje. Jest bučna ali mislim da su većinom bučne. Za sad zadovoljan pa nek radi 5-6 godina bit će ok za tu cijenu. Prošla obična Indesit izgurala 7,ali je grijala nisi mogao prići...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Beko, kupljena prije 6-7 godina i dan danas radi kao nova. Odlicno susi.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Treba imati dvije susilice...jednu starinsku,koja grije i nju koristiti samo zimi,jer ti moze kucu/stan ugrijati za 3 sata,koliko traje susenje...dakle sve o jednom trosku.
    A onda kupiti i ovu sa toplotnom pumpom,nju koristiti ljeti,da ne grije :D
     
    apokalipso likes this.
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Manje struje potroši ova nova sušilica i klima što grije nego stara sušilica sama
    A ljeti ima i sušilica na solarni pogon tj štrik

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    te a+++ susilice se isplate za jedno 10 15 godina. pa eto kome dožive dobro je :D
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Šta znači isplate?
    Kao ja imam već postojeću koja troši više pa je zamjenim novom i čekam da na potrošnji uštedim uloženo? Ne, meni je stara riknula pa sam novu kupio s toplotnom pumpom i platio je možda 20% više on neke obične kondenzacijske i to sam uradio više zbog toga što manje rasipa toplotnu energiju u prostoriji jer mi smeta, a to što manje troši je plus.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Isplati se razlika u cijeni za nekoliko godina. Naravno ko koristi svakodnevno. Ko zivi sam i susi jednom sedmicno ili manje, nece se isplatit ni za 20 godina.

    Ali nije samo potrosnja prednost, osim ovog sto dams spominje za oslobadjanje toplote, imas i to da sa toplotnom pumpom ne mora "ispeći" veš već može radit i na nizim temperaturama a da ga osuši isto, samim tim ima najcesce i vise programa za drugacije vrste tkanina, ucinkovitija je i ne "pojede" odjecu.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne isplati se razlika za nekoliko godina, ali ih opet nije loše uzeti iz tih razloga koje si naveo.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Hvala svima puno ste pomogli, iz diskusije smo zakljucili da je fokus trazenja bio da ima toplinsku pumpu i servis, tj da budemo energy efficient (a i da se pripremimo za poskupljenje struje), tako da ide toplinska pumpa.
    Mi mnogo veša peremo. Stalno ce raditi. Kupljena Gorenje GN83/GN 1040 KM
    Teska je 50 kg, valjda to znaci nesto.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: Dec 9, 2023
    kvaju likes this.
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Ja dođoh kući maloprije s posla kad centrifuga radi, ali čuje se vani. Ležaji na bubnju rikavela. Jest 6 punih godina kako radi svakodnevno, ali nažalost ovdje se ležaji po pravilu ne mjenjaju nego cijeli bubanj. Postoje videi gdje ljudi bubanj presjeku brusilicom popola pa poslije lijepe nekim ljepilom i stavljaju vijke, ali ko bi tome vjerovao da neće procuriti. Inače se nije čula kad radi, tiha pravo bila, Beko sa inverter motorom. Sad sam u dilemi, kupiti bubanj, ili novu mašinu jer nešto imam nekih loših iskustava kod te popravke, napraviš jedno, rikne drugo i na kraju opet kupi novo, a ono sve baci...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Mujka likes this.
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je to, radi u garanciji i cao i to rikne na dijelu kojeg su i napravili da traje pet godina

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Mujka and dams82 like this.
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tacno je bolje kupit polovnog mileta i popravljat ga ko golfa 4 do iznemoglosti.

    Naravno ove malo mladje modele sa vise obrtaja. Sva od inoxa i sva se rastavlja i sve se mjenja.

    Ima ih po 4-5 stoja kod ovoh sto dovoze robu iz njemacke.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    apokalipso and Mujka like this.