pioneer dvd

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by VR6, Apr 3, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    bez obzira na to, ako je ispravno snimljen dvd u bilo kojem nacinu, isobuster treba da ga procita...
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    ako ga nero kopira, isobuster ce ga citat..
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajd ne seri!!! Hoces reci da leci smetaju mikroskopske necistoce iz vode?? :lol: Vidi se da sve sto znas ili si procitao na internetu ili si pokupio iz tudjih prica. Ukljuci malo mozak i logiku!!!
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nije preporucljivo cistiti ni 90+% alkoholom iz razloga jer ima nekih leca koje reaguju sa alkoholom i onda se trajno zamute. 70%-tni je najbolji. rakija i voda nikako.
    kad uzmes u obzir kojom brzinom disk "prolijece" iznad lece koja mora procitati ona udubljenja, ta necistoca iz vode itekako smeta. moze se vodom prvi put ocistiti, ali obavezno zavrsiti sa alkoholom.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma moze ba vodom prvi put a onda preci sa suhom krpicom i sve se to skine. A ja sam cistio i rakijom i acetonom :mrgreen: . Nije to toliko osjetljivo ba. Mada aceton ne preporucujem nikom :). A po mojim dosadasnjim iskustvima nije samo dovoljno ocistiti gornji sloj lece vec treba nekako ocistiti i unutrasnji sloj. Najbolje rezultate sam imao sa komprimiranim vazduhom. Znaci propuhati dobro lecu iz svih uglova.
     
  6. VR6

    VR6 Komšija

    prije bi rekao da je ovo do software.a probat cu sa ovim isobuster
     
  7. GW

    GW Moderator

    Meni je žao tih ljudi kojima čistiš leće tako. Naša voda ima dosta sedimenta u sebi i sa njom vjerovatno više uprljaš leću nego što je očistiš. Rakija je je još gora od vode što se tiče nečistoće. Aceton može oštetiti plastične i leće koje su premazane nekim zaštitnim slojem. Zato je alkohol najbolji izbor.
    Nisam čuo da je 70% najbolji. Ne vidim razlog zašto se ne bi leća zamutila i od 70% ako se zamuti od 90%. Objasni mi to malo Baha.
     
  8. VR6

    VR6 Komšija

    joj oni se sad svadjaju , bolje vam je da mi objasnite kako da koristim ovaj isobuster, posto sam probao na normalan nacin kako treba i nece , nema sta extract
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Hajde da o ovom pricamo 98. kad je cd przac bio milju maraka, nego danas kad je beton dvd prza 40-50KM. Puhni, ako ne radi u kantu i cao.
     
  10. VR6

    VR6 Komšija

    ma radi , al smo ovaj dvd nece da ucita :S ne kontam sto , sve ostale cita perfektno
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Mozda se taj Pioneer kolje sa + ili - medijima...
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Lose snimljen/los medij.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Vazda se znalo da je pioneer karina sto se tice losih medija.
     
  14. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Ako ga nero vidi napravi nrg image na hdd i onda mount nekim alatom pa onda install
     
  15. VR6

    VR6 Komšija


    pokusao nemoze :\
     
  16. Zlatan

    Zlatan Komšija

    onda ovako ces kod jarana kod kog si rekao da moze nek ga kopira na dugi dvd pozeljno ako imas na dvd rw da jeftinije prodjes i onda nosi kuci- lako moguce da ce raditi tako je jednom kod mene bilo ima cak i ovdje neki thread
     
  17. VR6

    VR6 Komšija

    oke , odem trazit novi primjerak :D
     
  18. VR6

    VR6 Komšija


    ne znam , al cita mi pluseve , nisam koliko znam sa minusima radio , citao je i prije bla bla :S uglavnom sranje je veliko ne znam sto , al ovaj sto ga je prodavao nahvalio ga MALO JE RECI
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Baci smece, sta se patis barem je to jeftino.
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Danas i najjeftiniji DVD-RW ce odraditi posao kako treba.
    Prošlo je vrijeme kada je bilo teško uzeti DVD-RW...