Plasma vs LCD

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nani, Feb 10, 2007.

  1. Tomo

    Tomo Novi član

  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    taj od 37"? mislim ko je lud dati 3000E za 37" na kome se i ne vidi korektno 1080p signal? :shock:
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam vala, al zagrepcani se slazu oko tog philipsa. :D Mora da je jako dobar.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    cak i da je baziran na SED tehnologiji, ako je 37" kojeg ce mi vraga...
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E pa sve ovisi i s koje udaljenosti gledas...
     
  6. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    gledat ces, gledat ces kad se ozenis :D
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ma eto samo kažem ovako usputno u dućanu što vidjeh... s tim bi bio zadovoljan :D
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa kod mene bi sa preko 3.5m udaljenosti to izledalo kao da gledam u 17" monitor. :eek:
     
  9. Predator

    Predator Aktivista

    Imas ga isto u tehnomagu vrte neke zezalice sa bluray-a pravo je opicen.
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Sta je bolje uzet, 21'' (il 24'') obicni LCD i preko TV kartice gledat na njemu TV, il kupit "pravi" LCD TV (il Plazma) slicnih dimenzija?

    Trenutno kad preko ovog mog LCD-a gledam satelitske programe slika je OK. Naravno vide se kockce i pizdarije, al kad se udaljim (legnem na krevet) malo se "popravi" slika :mrgreen: (mogao bi popraviti kvalitetu slike da koristim neke druge codece i filtere al neda mi se sa tim zezati.

    EDIT: Nije problem sto PC mora biti upaljen, jer ionako radi 24/7/365.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Naravno, bolje je uzeti 24" monitor nego ekvivalentni (ili 27") TV zbog rezolucije, a tuner izgleda nije problem posto ga vec imas u kompu. Jedino je obaveza DVI, a ostali konektori po zelji. E sad jedino da je neki veci TV od recimo 32" i vise u pitanju, tu bi onda dao prednost TV-u, jer svakako ima solidnu rezu od 1280x720 ili 1366x768...
    Na plazmu te velicine zaboravi jer se ne proizvode (a i da postoje, rezolucija bi bila u k***u).
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma plazma je drek upravo zbog rezolucije...jedina dobra stvar kod plazme je sto dobijes onih 42" za relativno malo para. A znam kamaru ljudi koji ce uzet upravo takvu plazmu, "samo nek je sto vece", ne-daj-boze da komsija ima veci TV.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pioneer je uspio ugurati 1080p rezoluciju u 42" plazmu nedavno, ali zato i papreno kosta. Ali recimo kad bih imao na izbor dva TV-a sa 1080p rezom i prihvatljivom dijagonalom, samo da je jedan LCD, a drugi plazma, uzeo bih plazmu gotovo sigurno.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eh to da. Taj Pioneer je oke.
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    @stevie... pa imaš aoc 32" lcda sa hdmi 720p za 1000km negdje... ako to nije jeftino onda ne znam stvarno.

    bit priče - plazma nikako nije jeftina i zaista ne shvaćam kako je nekome normalno gledati zemaljsku/satelitsku tv na lcdima... pa bolje je c/b telku upogoniti.
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    Ali HD satelitske programe je lijepo gledati na LCD :)
    Jednom probao i nikako se oduprijeti kupnji nekog HD resivera... :mrgreen:
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    naravno... ja previše gledam zemaljske izgleda :wink:
     
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ne bi te ni dva bubrega izvadila za ovo. ali za vise nego 3x manje para mozes uzeti 70" XBR3 Braviu koja je daleko bolja kupovina od ovoga.
    najvece i najskuplje nije uvijek i najbolje. da ne govorim da pioneer brise pod sa panasonicom kad su plazme u pitanju... :roll:
     
  20. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Oko 300Kg, 206cm ekran .. cijena oko 4k funti :lol:
    Salim se bolan bolan :lol: :wink: