Podloga za MX518

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Riddick, Aug 10, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    imam Cooler Master Dual-Sided preko godine, skoro nimalo se nije pohabala, extra podloga.
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A de mi reci,posto sam neku recenziju za nju citao da pravi cudne zvukove kada se mis povlaci po njoj,je li to i kod tebe slucaj!?
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Imam ja MX518 u kombinaciji sa CM podlogom. Sve super, nema nikakvih naopakih zvukova ili tako nesto.
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Znaci toplo je preporucujete!?Super.A je li koristite obe strane tj ima li neke bitne razlike!?
    I BTW nikako ne mogu da se na ovaj mis naviknem.Moram se bas steliti da igram sa njim.CoD2 najcesce igram i ili mi je preosjetljiv ili ne osjetljiv.
    Tamo sam nastimao 5 onih opcija(400,600,800,1000,1800cpi) ali nikako da potrefim neku da mi lezi.Moram i druge isprobati.
    Ova podloga znaci nije losa.Ok,vidjecu hoce li se ko jos javiti za ove ostale tj imaju li iskustva pa sutra pravac Plus da uzmem.
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma podloga je stvar licnog izbora, ja je ne bih ni uzimao, ali kako imam stakleni sto, tracking i nije bas najbolji (iako MX senzor moze raditi na staklu). Jedna koja meni pase, tebi moze biti bas neugodna i obrnuto... dok isprobas sam ne mozes znati.
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma znam ja da je to od osobe do osobe,kako kome odgovara ali cisto pitam da vidim iskustva.
     
  7. Venom

    Venom Aktivista

    Kakvu si podlogu dosad imao? Platnenu, metalnu, nikakvu?
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa prije sa starim misem(neki od 8KM)Genius mislim da je bio,bila je bezzveze neka plastificirana podloga,a onda je vise nisam ni koristio.
    Sto pitas!?Vjerovatno ce mi biti svaka od ovih za mene ono "WOW" hehe.
     
  9. Venom

    Venom Aktivista

    Pa eto, ja sam dosad korisio samo platnene podloge i kupio onda exactmat (aluminijska) i odma sam je prodao. Nisam se nikako mogao navici. Pa eto cisti primjer jedan. Naravno ne mora kod svakoga biti isto. Moja preporuka, kupi najeftiniju "brand" podlogu, neces pogrijesiti ni sa jednom.
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma i ja sam kontao da preskocim aluminijske,a upravo ova CM je aluminijska(bar mislim jer pise nesto u vezi alumire:)).
    Mislim da cu ipak ici na onu xxl SteelSeries QcK+

    Hvala svima
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Mnogi bi se iznenadili kada bih im rekao da sam nakon jedne aluminijumske podloge, jedne plasticne sa extra "klizavom" povrsinom, tonom obicnih i PVC podloga, nasao idealnu podlogu za svoje potrebe i to za svega 10tak KM, a rijec je o Manhattan podlogama iz njihove tzv. serije za laserske miseve. Bolju povrsinu za teflonske nozice misa nisam vidio (izuzev POV reklamnih podloga sa vakumskim ljepljenjem gdje je identicna povrsina kao u ovih ispod).

    manja:
    http://www.icintracom.com/icg_dist/prod ... 4ff77188e1

    veca:
    http://www.icintracom.com/icg_dist/prod ... 0cfa7a283c

    mada danas ljudi podloge za misa uveliko uzimaju prvenstveno radi logotipa.
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa sad da ja bas podlogu uzimam radi brand-a i nisam.Ja hocu ono sto je kvalitetno i sto ce da traje.Ako sam vec kesirao za ovaj mis onda vala nek ima i kvalitetnu podlogu.
    A ima li kod nas tih podloga i ako ima gdje!??
     
  13. Venom

    Venom Aktivista

    Zavisi odakle si?
     
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Gdje ima kupiti u Sa?
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Kad ste vec naceli tu temu evo da i ja postavim upit za podlogu posto mi je ovaj mis poceo da divlja na stolu. Nisam neki zahtjevan korisnik i treba mi podloga samo da se nece lako micat i presavijat ko one sa medama od 2km. Konto sam da uzmem ovu pa me zanima vase misljenje :

    http://www.acmepro.eu/en/catalog/mouse_ ... mouse_pad/

    ili ipak ovu apdejtovu sto je preporucio?

    p.s Ova acme je oko 12km.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    imali šta u imtecu jeftino a da nije baš zadnje smeće? treba mi podloga za razera kraita 1600dpi, sad imam neku od pola marke lol i fino sve to radi ali nebi bilo zgorega malo bolje šta zbaviti 10-15KM?
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    U tom budzetu sta god kupis svejedno ti je.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    znam da se ove malo ozbiljnije razerove podloge kreću od 30-ak KM nadalje ali pitanje je koliko je to isplativo i je li fakat toliko bolje od običnih podloga?
     
  19. Venom

    Venom Aktivista

    Vjerovatno je to sve u 5 deka ko sto se kaze. Dodaj jos 4 km na svoj budjet , i kupis u plusu steelseries qck standard.
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zavisi od vise faktora, izmedju ostalog i kakvog misa koristis. Ja licno nikad ne bih podlogu platio 70-80KM, ali 30ak maraka za podlogu koja ce, uz performanse, i trajati je po meni ok. Podloge o kojima se ovdje govori, u rangu 10ak maraka, se dijele na platnene i plastice (aluminijske), i razlikuju se samo po motivu, tako da bas i nema smisla pitati koju kupiti.