Pomoc, MSN

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Nucky, Jul 30, 2009.

  1. Nucky

    Nucky Novi član

    Prijatelj mi ima problem sa MSN-om.Evo ukratko:
    Instalira najnoviji MSN(posto zahtjeva) i kada udje sa svojim mailom, ili bilo cijim, nema mu ni jednog kontakta!!?? :(
    Takodje ako doda neki kontak,nista se ne desava.Par puta brisali i ponovo instalirali,situcacija ista.
    Tako da mora koristiti onaj stari koji dodje na XP-u,i tamo sve radi normalno.
    Ima li ko neki prijedlog, posto sam totalno bez ideja.
    Svaka pomoc je dobro dosla
    Hvala unaprijed
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Postoji li neki error code?

    Inace, ovo je sto Microsoft preporucuje da se uradi u slucaju navedenog problema:

     
  3. Nucky

    Nucky Novi član

    Nazalost nista.... :cry: :cry:
    Imali jos kakvih ideja :?
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Kontaktiraj Microsoftov support, objasni problem.
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Meni prijateljica ima problem isti, i ja sam guglo i otprilike naso samo to sto Enis rece, za ciscenje cachea i te liste kontakata. Al, nazalost, nije ni njoj pomoglo.

    Na jednom tamo live support forumu je jedan lik to postavio, i oficijalni support mu se javio sa prijedlogom da to izbrise. Al eto ne pomaze, ne znaju ni oni haman do cega je.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Sam oda pitam, jedan mi prijatelj ima 8.1 verziju. Zali se ne moze da primi video, da gleda osobu koja mu salje signal preko web kamere.

    Koaj je procedura sta treba posto nemam blage jer mi nije nikad trebalo. Zanci nema on kameru alhoce da gleda tu osobu.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Pa najbolje da ga pitas sta mu pise kad klikne na Accept :D Sigurno ce mu javiti ako mu fali neki dodatak ili sta vec.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma kaze ono.. ona njemu posalje poziv, on prihvati, njen se avatar poveca i pise loading ono, valjda treba da se pojavi slika ali se nista ne mjenja.
     
  9. Talnay

    Talnay Aktivista

    A radi li joj preko drugog programa (skype, vid...) ili je samo msn u pitanju. Da nije instalirala neki dodatak kao sto je webcam max ili manycam, pa joj to pravi problem... U slucaju da su neki od tih softvera instalirani, onda neka provjeri u webcam settings i stavi taj software kao primarna kamera, a opet,zna se desit da bude izabran tv out ili slicno...
    Krajnja opcija je da sve drivere i programe za kameru detaljno uninstalira i ponovo instalira drivere... Onda bi trebalo proradit.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala ti na detaljima ali, nije problem kod nje vec on nema slike. A nju drugi vide ok dok kod njega nista. Navodno samo loading.

    Kontao sam da ima neka caka da se ukljuci il sta vec, sto on treba odradit da bi dobio prikaz.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Kakva mu je konekcija? :)
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ovaj.. kablovski.. 2 Mb/s.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Iskopah ja svoju kameru negdje i prikopca da vidim sta mu je.

    Njemu i dalje ocitava, ide loading ali i njemu i meni pise ovo:

    [​IMG]

    Nemoguce da mi je prespora veza za video ?

    A recimo imam mikrofon na kameri i cuje me al slika ne dolazi.
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Probajte malo igrat se sa verzijama MSN-a. Ako je 8.1, ne vidim neki razlog da ne predje na novi ovaj, fin je, i ima i plus :D

    Inace ja i drug htjeli obicni zvuk, "call", pa nije htjelo. Nekad npr ja njega cujem, nekad on mene ne, nekad niko nikog. Pa i preko video poziva, i oept nesto nece. Zna tako cesto nesto zezat, bez nekog osnovanog razloga.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ajde recu mu da nabaci zadnju verziju mada mislim da ce ostat ovaj problem zbog ovih navoda sto kaze da je spora veza. Al hajd, modza i ne bude tako.
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa ako radi, radice i na dial upu to, stim sto on moze ustat otic u WC, olaksat sve, a da je tebi i dalje ista slika tu.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha :D
    Znaci on treba dobit bilo kakav signal. Ok. Hvala.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Instalirao zadnu verziju al izbaci ovo:

    [​IMG]

    Znaci svaki put kad klikne Sing In..

    Medjutim kad izbrisem MSN, ukonim ga sa ono, start/run: msiexec /x {0AAA9C97-74D4-47CE-B089-0B147EF3553C} ..izbrisem sve foldere ..ne mogu nikako instalirat stariju verziju jer govori da na racunaru imam zadnju verziju.

    Sta sad :D
     
  19. pac

    pac Komšija

    I ja sam imao slicnih problema ali sam ih tako rijesio sto sam noviju verziju instalirao. Ali ovo kod tebe je sasvim nesto drugo!
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Stvarno ne znam sta da mu radim. Samo mogu instalirat zadnju verziu kad nju instaliram izbacuje mi ovo

    [​IMG]

    tj. ovo gore sto sam vec pokazao info problema.

    I opet.. nervira me kako se ne moze zadnja verzija skroz uklonit.