Pomoc oko hladnjaka

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by fipi, Sep 9, 2006.

  1. fipi

    fipi Aktivista

    Kuler na ovom southbridgu (valjda se tako kaze, onaj mali kuler) mi zuji nenormalno, izmahnita me. Ja citavo vrijeme konto da je do onog velikog kulera, kad ono ono malo cudo zuji ko mahnito. E sad me zanima moze li se ovo promjenit, sta uzet, jel tesko postavit, samo da je tih i da normalno hladi ko i ovaj( valjda je ovo normalno)

    Epoxova mi je maticna 8kda3+ . I jos kad sam stavljo freezera nekako malo one paste bilo, i bila poprilicno tvrda, nije nimalo kecava bila, i samo sam malo namazo, nije uopste velik sloj, neznam imali sloja ikako, eto ono skroz tanak sloj, ko od prasine recimo, eto samo se nije vidilo kuler,ali skroz tanko, pa hocu li morat mjenjat pastu ili da ovako ostavim ?
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    ZM-NB47J
    [​IMG]
     
  3. fipi

    fipi Aktivista

    Taman u njega gledam, na plusovoj stranici, 10 km nije puno,taman fino, samo neznam kako ga stavit jel komplikovano, nisam ove male kulere nikad stavljo
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    7KM sa PDV u formel-u ako ne grijesim
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  6. fipi

    fipi Aktivista

    Nije tesko, samo jos jedno pitanje, imam 3400+ i stavio sam na njega frezera64, jel normalno da ima 37 stepeni, a pod opterecenjem oko 50
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Toliko ima moj 3800X2 sa nekim bezveznim hladnjakom.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nikako nije normalno, treba ti bit max. 35 u loadu. Znam jer imam freezera...
    Jesil stavio pastu? I koliko?
     
  9. fipi

    fipi Aktivista

    Ma slaba pasta, gotov skorena, nije se dala nikako razmazat, samo stavio skroz tanki sloj, ma nije ono ni sloj nego, neznam nikako kako da objasnim, ma ko da je i nisam stavio, ona sto dodje uz kuler nije uredu nikako, moracu novu uzet. samo malo pitanje uvezi paste, ono kad dodje u onim malim kesicama hocu li sve stavit iz kesice ili...
     
  10. Chode

    Chode Aktivista

    mora da joj je prosao rok. meni je uz Zalmanov cooler VF-700 dosla tubica paste koja je bila sasvim OK.
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Nemoj stavljat sve iz kesice hehe ja mislim da ti je najbolja srebrena pasta koja dodje u maloj tubi neznam cijenu al kazu da je najbolja i ja sam je stavio na svoj procesor i nije lose :). Stavljas onoliko koliko je potrebno za povrsinu procesora kad se razmaze jer kad dodje hladnjak na procesor on stisne tu pastu tako da se ona ravnomjerno prosiri.
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    imam isti sa slike kupljen u formelu 7km ...ok je hladnjak
    kome treba aktivni imam ih par ...marka dvije (mjenjam za prazne diskete :D)
     
  13. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Dobar si dijelis diskete na pune i prazne. :mrgreen:
     
  14. iPlay

    iPlay Komšija

    Imam ga ja na Chipsetu. Orginalno sam dobio Activu na njemu, skinuo i stavio ovog zalmana, temp chipseta mi je sada 28-32°C!

    PREPORUKA U SVAKOM SLUCAJU!
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  16. iPlay

    iPlay Komšija

  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bolje se ne provaljuj, tu nigdje nema temp. chipseta...
    Nego opipaj ti koliko je vruc taj Zalman na chipsetu, mogla bi ti ploca riknut.
     
  18. Chode

    Chode Aktivista

    kod mene je pasivnjak na nf4 chipsetu, i trenutno je 30, ne grije se uopste puno, sto sam utvrdio i dodirom prsta na sam heatsink na chipsetu. doduse pasivnjak sa heatpipe-om, na Abit An8-Ultra.
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    I sa dodirom prsta znas da je 30°?
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :lol: prstom mjeri :lol:
    Drugo je kod tebe eustace, tvoja ploca ima tvornicku ugradjeno heatpipe hladjenje...
    Samo bi i u tvom slucaju bilo bar 40C.