Pomoc oko kupovine mobitela (Samsung U900-soul)

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Piroman, Feb 20, 2009.

  1. Piroman

    Piroman Komšija

    Pozz svima, kao sto u naslovu stoji, zelim kupiti mobitel, a interesuje me ovaj Samsung U900 Soul, pa bi zamolio za preporuku i info o mobitelu "iz prakse", prije svega od onih koji ga posjeduju, tj. kakva je kamera, 5Mpx-zvuci mnogo ali nisam siguran kakve su slike, dalje oko video klipova, kako snimanje tako i gledanje istih(kakav je display), baterija...itd., hvala.

    PS. Što se tiče cijene, gledao sam da je npr. u imamex-u 419KM, pa me interesuje mozel se gdje jeftinije naci :smt006
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nokia, Sony Ericsson su mobiteli. Samsung pokusava.
     
  3. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Slozio bih se sa kolegom iz prethodnog komentara, jos nikog ne znam ko je imao samsung, a da mu se nije nesto pokvarilo, drugim rijecima SAMSUNG=NAPUCANA SKALAMERIJA.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Nije tacno, ja sam imao nokiu, sony ericsson i par samsunga momentalno f480 a zena u900 soul koji je fantastican mobitel, izrada i materijal su takvi da nokia moze samo sanjati taj kvalitet finalne izrade i preciznosti, tacno je da je softwer kod nokie bolji mada ni ovaj nije los samo treba neko vrijeme da se navikne.
    Slobodno kupi u900 neces se pokajati a te price o kvarenju su totalna glupost to ti govorim iz iskustva jer sam 6 godina radio u servisu mobitela i znam sta je dolazilo na popravak ali samsung najmanje osim sto papci lome displej ali to nije klasicni kvar.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    D900 imao, sad ga stara koristi, nikad nikakav problem. A posto je slide telefon mislio sam da ce bar flat-cable ciknut, al stvarno telefon tenk. Ispao milion i jedan put, vodom ga zalio al' sve fercera super i dan danas.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Jasta bolan, jos izrada izuzetno kvalitetna pogotovo u900 veci dio od metala crvrst ko tenk i precizan slide bez sekunde lufta.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Sve ima svoju miuteriju.. pa tako i Samsung. Sta ti treba, kupi. U opste nebih mjesao modele iste marke a kamoli 3 razlicite marke. Sve uzimaj po potrebama a ne sta ti neko naprica.
     
  8. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Imao sam vec 3 komada U900 i mislim da se radi o jako dobrom modelu, kamera je itekako dobra kako po danu tako i kad se slika nocu. Da nemam iphone sigurno bih sebi ostavio Soul, ne bih se bacao ni na mnogo skuplje modele tipa g810, pixon ili innov8. Telefon ti vrijedi sigurno, samo ne bas i 420 KM, probaj naci jeftinije, ja dok sam ih imao sam prodavao po 300,00 KM.

    Pozz
     
  9. fcbmunchen

    fcbmunchen Novi član

    meni iskreno ne svidja mi se taj mobitel......preporucujem ti da kupis nokiju ili sony ericson jer su to malo poznatiji mobitel i bolji su od samsungovih ....i jos jedna preporuka_: NIKAD NEMOJTE KUPOVATI MOBITELE ZA KUTIJON T.-MOBILE , VODAFONE .I TAKO .trazite samo originalne mobitele

    pozdravv
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Slazem se.
    Subjektivno se meni ne svidja Samsung. Mnogo boljih telefona od drugih brandova se moze naci (Nokia, Sony Ericsson). Ono sto ti mogu savjetovati jeste da listas specifikacije telefona na raznim GSM stranicama, kako domacim tako stranim, i nakon procitanih specifikacija i recenzija pogledaj komentare ljudi koji su KORISTILI taj telefon i koji mu vagaju prednosti i mane. Naravno, opet ti to ne treba biti razlog da kupis ili ne kupis taj telefon.
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Recenzije su glupost, isto tako i specifikacije samo korisnici mogu reci nesto o telefonu, a da ima mnogo boljih sipak jesu li bolji i koliko nebih sad o tome, ja sam promjenio mobitela kao neko carapa jer sam radio sa njima dosta godina, a kod nokie mi se gadi kvaliteta izrade ona smetljarska plastika od jogurta koja skripi za poluditi.
    Stio se tice sony ericssona imao sam oko pet ovih zadnjih modela iz k serije i nisu losi ali su mi dodijali pa sam presao malo na samsung i nisam se pokajao sekunde, mnogi moji poznanici kojima telefon sluzi kao telefon a ne sminkeraj za pokazivanje po kaficima vec par godina koriste pojedine samsung modele i gaze ih dan noc bez problema, daleko od toga da nokia nevalja ali su bezobrazni sa cijenama i nenude nista posebno ali lupaju po usima i tu je bolji odnos cijena ponudeno kod samsunga i SE u odnosu na nokiu.
    Tacno je da se netrebaju uzimati mobiteli sa mreza kao T-Mobile, Orange, TIM, i slicno jer pored oznaka imaju i software od tih firmi a to je obicno osakacen softwer sa mogucnostima i prilagoden tom operatoru.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Da da ..nemojte gledat review ni jednog telefona.. i da.. žmirite kad naletite na specifikaciju.. a gledajte u grah kako ce teproc as tim telefonom kada ga kupite.

    Daj ba kakve su to izjave.. kao pšrvo pogledam desetak testova svakog modela.. bilo u "video" formatu ili u "pisanom" formatu. Sve sto odgledam ne stvaram subjektivni dojam niti me interesuje subjektivni dojam tog nekog ko je vec radio test, vec sakupim otprilike podatke od vise testova i donesem zakljucak + savjetovanje s nekim ko vec ima taj model. Nikad ali nikad se nisam zeznuo, ono.. da sam pogrjesio ili ti ga nije me nista iznenadilo kad sam uzeo u ruke telefon i ako je to bilo prvi put da ga drzim.

    Drugo.. nisma uopste konzervativa,,. ako lada napravi dobar model telfona ja cu ga uzet al ne mogu da vjerujem da se toliko favorizuje samsung. Samsungov je moto: šminka, sve odlicno na prvi pogled. Znaci da.. jeste dobar hardwer, da, jesu odlicni i vise nego odlicni ekrani koje stavlja samsung.. ali sve ostalo smjesno. Kakav ba njihov softwer, kakva ba funkcionalnost. Poceli mazat oci sa fleš menijem i nekim soft shit dugmadima.. ukratko mrtva sminka.

    Da ..slazem se da je kod nokije smece hardwer.. ja ne znam model da se ne raspada, mozda n82 i koji noviji ali ovi zadnji sa s60 v3 platformom su žive igracke plastikanerske premazane jeftinim lakom. Al ine mozes porediti operativni sistem sa dumb telefonom.. jesnostavno ne ide. Sto se SE tice telefona, ako hoces provjereno dobar dumb mobitel sa dobrim hardwerom zamale pare.. onda je tu SE. I misli mda dalje ne treba pametzovat a ni poredit.

    I to za telefone skidane sa mreze opet ne stoji. Da jeste.. softwer im je udešen maksimalno.. ali za desetak maraka se moze flesovat tako da.. ako nemate izbora onda uzmjite skidane s mreze, nije nikakav problem. I da... O2 telefoni u opste nisu "udešeni" ..jednostavno imaju oroginalni softwer sa kojim aplikacijom i slikom od O2.
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Kazem samo da spefikacije nema koristi gledati jer su svi u pet deka po tome, drugo nefariziram samsunga ali nemogu svariti da neko ko ga nikad nije koristio pljuje po njemu toliku, kupi probaj pa pricaj, vodafon mob je svaki usran do daske sa kretenskim softwerom i crvenim debilnim ikonama a ko voli neka izvoli, sto se tice softwera kod samsunga daj konkretnu manu a ne ono tipa nevalja jer se meni nesvida to mi dode kao ovi likovi koji stalno vicu nevalja windows linux je zakon a drndaju po xp-u, samo konkretan razlog zasto sta valja a sta nevalja i samo korisnici mogu pricati nesto o nekom proizvodu a nikako na osnovu recenzija, a ako bas neko hoce recenzije jedan od boljih sajtova je mobilni svet pa neka malo i tamo svrati.
    Sto se tice flesovanja mobitela za 10KM. moze malo sutra svaki novi i bolji da se zamjeni software kosta od 25-50KM. a najcesce nakon toga pocinju problemi sa mrezom i slicna veselja (isprobano vise puta), a to sto je tebi SE dumb mobitel to je tvoj problem ali sigurno je K850 jedan od najboljih mobitela u svojoj klasi, isto tako je u900 fantastican mobitel relativno dobre cijene.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

    Kontao sam se jos malo natezat.. raspravljat... al ovde stajem prijatelju. (skontat ces sam nekad)

    A to za flesovanje.. ako imas 500 KM za telefon onda nisi cigan nedat 20-30 km za flesovanje.. mislim onak osam rekao cener lfesovanje.
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Nemislim se ni ja natezati ni sa tobom niti sa bilo kime, samo nemoj dijeliti savjete ako nemas licno iskustvo sa doticnim uredajem, hajde sad pozdrav. :D
     
  16. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Nije da sam neki obozavaoc bilo kojeg brand-a, probao sam ih haman sve, ostao na iphone-u ali da je Samsung smece, to je apsurdno. Samsung ima dosta dobrih modela, kao i losih ali i svi ostali imaju dobre i lose. Recimo U900 je extra telefon za 300 KM, innov8 isto super telefon u cijenovnom rangu nokie n95 koja se raspada sva i to vrlo brzo.
     
  17. Piroman

    Piroman Komšija

    Uredu raja, hvala svima za savjete, i meni je nekako 419KM previshe za taj mob., znaci sada trazim U900 do 300M, sta mislite, mozel se naci u onom TOM-centru u lukavici za te pare, zna li iko kako se tamo cijene krecu...??
    PS. Koliko je max. sto bi vrijedilo dati za nov SE K850i, nasao sam ga za 399KM, jel to skupo!?
     
  18. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ne trazi ga po nekim centrima itd. za 300,00 KM. Trazi preko oglasa i ljudi sto prodaju nove telefone.
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Tacno tako u Tomu ti je 400 i kusur neki dan sam gledao, imas na market.ba dosta ljudi koji dilaju nove telefone po pristojnim cijenama, a i taj SE K850 ti je preskup.
     
  20. Loki

    Loki Komšija

    E ba gdje će nać k850 jeftiniji, ja ga sad htio pitat' gdje ga je našao za ove pare. :)

    Znači govorim o novom mobitelu u full pakovanju.