pomoc sa htc-om, brikovan

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by otto_von_grunt, Jul 17, 2012.

  1. otto_von_grunt

    otto_von_grunt Novi član

    Pozdrav

    Cackao sam oko romova za htc magic (priznajem) i fleshao sam pogresno jedan od : hboot, radio, rom. Neznam koji od ta 3 nije ok jer sam preuzeo sa xda-developers kako je napisano da mora biti kako bi sve radilo. Sada pocne dizati android, resetuje se i opet ispocetka. Nemogu uci u recovery niti u fastboot mod.
    Prema wiki jedini nacin da vratim uredjaj je da idem preko JTAG i serijskog porta. Buduci da ovo nisam do sada radio radije bih platio da to neko uradi nego da se upustam u tu pustolovinu. Pitanje je znate li za nekoga ko je radio ovo ili znate za servis koji to moze da zavrsi.

    Hvala.
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    a gdje se nalaziš?

    kolega wragg pozna htc-ove mobitele, možda on može pomoći.

    a ja da sam na tvom mjestu nastavio bi dalje čačkati, oživit ćeš ga nemoj se bojati :D
     
  3. otto_von_grunt

    otto_von_grunt Novi član

    cackao bih ja ali nemam odgovarajuci kabl. nedostaje mi serijski konektor za htc telefon (to je onaj na koji se kace i usb i slusalice).

    lokacija je sarajevo - zaboravih staviti
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    probaj samo ovo još: izvadi bateriju, drži volume down tipku i spoji usb kabl. da li ti se pojavi zuti trokut?
     
  5. otto_von_grunt

    otto_von_grunt Novi član

    @reznor sta predstavlja ta opcija. Volume down i power je hboot (neradi); home i power je rescue (neradi); back i power je fastboot(neradi); action (trackball press) i power je radio (radi ali nemam koristi od toga).
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nazovi Agram, oni servisiraju HTC uređaje i vudu da li bi ti to mogli sredit.
     
  7. otto_von_grunt

    otto_von_grunt Novi član

    znam da agram radi servis.... buduci da sam serviser znam kakav ce odgovor biti. osim toga u sarajevu sam a oni su u mostaru.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    ta opcija bi trebala značiti da je na telefonu neoficijelna verzija softvera. telefon nije bricked u potpunosti ako ikako može da se upali. pc ti ne prepoznaje više telefon?
     
  9. otto_von_grunt

    otto_von_grunt Novi član

    @reznor na zalost nista se nedesava kada uradim kao sto si rekao. PC nazalost vide nevidi uredjaj uopste. Bio sam instalirao amonra recovery ali nemogu da natjeram telefon da dodje do recovery-a. imaju upute i na xda-developers i na cyanogenmod-u kako sa jtag kablom vratiti telefon (imam i jtag kabl) ali mi nedostaje htc usb konektor sa svim pinovima (onaj isti koji sluzi i za usb i za slusalice). Na tom konektoru ima i serijski port, pa onda u kombinaciji sa jtag moze se poslati mobitelu sta da buta i sta da zapise u flash.
    ovo sve nisam do sada nikada radio ali izgleda da cu morati...