pomoc za kupovinu maticne

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Archiebald, Oct 24, 2008.

  1. Archiebald

    Archiebald Novi član

    Treba mi maticna sa AM2 socketom, na kojoj bi radila graficka 8800GT 512mb(jer na ovoj staroj maticnoj nece da radi)
    nvidijin ili amd-ov chipset

    Predlozite mi koja mi je najbolja i najpovoljnija :D
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Nesto sa 780G Chipsetom, recimo ECS A780GM-A koja je nekih 130 KM... Jeftino, dovoljno stabilno, cak se mozes poigrati i sa oveklokingom i ubosti Phenoma :D
     
  3. Archiebald

    Archiebald Novi član

  4. nFare

    nFare Komšija

    Abit, jer ti ne treba int. grafika, ima bolji mosfet sistem, moze se bez problema bilo koji phenom ubost, samo nesto losiji (stariji) SB, nista narocito.
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

  6. nFare

    nFare Komšija

    Buraz najlakse je preporucit plocu od 270km, cini mi se da je ovaj trazio nesto jeftinije.
     
  7. Archiebald

    Archiebald Novi član

    Phenom? to je neki procesor?
    ali ja vec imam procesor AMD Athlon 3200+ 64 bit BOX AM2, jel moze on na ovu plocu, to mene zanima

    i hvala na savjetu :wink:
     
  8. Code-R

    Code-R Aktivista

    Phenom ti je cetverojezgreni AMD procesor. Tvoj Athlon ce sigurno ici na ovu plocu: ABIT AX78 770 cipset. U sustini pogledaj link br.2 sto ti je Archiebald ostavio.
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    hehe pa dobro ja preporucujem ono sto valja sorry
     
  10. Archiebald

    Archiebald Novi član

    hehe bitno je da moze ovaj moj procesor....a kad bude para bice i phenom :D
    hvala svima kupujem ovu abitovu ako bude...ako ne bude onda ovu drugu moram :D
     
  11. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

  12. Archiebald

    Archiebald Novi član

    raja
    odnio sam racunar na servis....i rekao da hocu ovu abitovu plocu...ali mi je serviser preporucio da ne kupujem abitovu plocu nego da mi je bolje bilo koja asusova....i predlozio mi je da mi ugradi asusovu m2n-sli ....sta mislite jel bolje da mi nju ugradi, ili da mu javim da ipak ostajem pri svojoj odluci

    to je ova ploca
    http://genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=5&cid=12444

    molim vas uporedite mi ove dvije ploce i recite mi koja je bolja :?
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Abitica, po svim parametrima tuce tu asusicu.

    To da je svaka asusica bolja je mahalska.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    valjda se kreator teme nece naljutiti ako se "ubacim" u njegovu temu. cisto da ne spamam sa jos jednim slicnim naslovom.
    do sada sam preferirao AMD, ali sam se definitivno ovaj puta odlucio za intela. skuplji jeste, ali i nudi vise. cpu ce najvjerovatnije biti E8400, eventualno (ako mi staroj ne zatreba nesh love) E7300. kod ploca se dvoumim izmedju ove dvije:

    1. DFI LanParty Dark DK P45-T2RS (u genelecu 281KM)
    2. Asus P5Q Pro
    DFI je jeftiniji 10KM. Znaci, ploca plafon 290KM! Gledao sam i Gigabyte, tipa GA-EP45-DS3, EP45-DS3R.... ova zadnja ima JMicron raid controller, i necu je zato, EP45-DS4 sam isto gledao, ima samo jedan PCI slot :(:( i ove Gigabyte mi je teze pronaci. ova asusica me dosta vise privlaci nego DFI. ima veci FSB (1600, ako nije greska na sajtu), ima 8x regulaciju napona, do 16GB RAM-a..... ali joj je slabije hladjenje chipseta i naponskih komponenti (bar mi se tako cini). koliko sam uspio iscackati na netu, P5Q Pro se slabije clockuje i tu je bolji DFI (iako ja to ne planiram raditi nish extremno). Ako neko ima iskustva sa navedenim plocama, volio bih da to ovdje iznese. Hvala na svakoj pomoci.

    PS: ostale komponente ostaju iste kao u potpisu. nekad kasnije ce umjesto PowerLine ici neka brendirana napojna.
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja bih DFI. :D
    Ta ASUS mi se ne svidja zbog layouta, izgleda kao kakav low end. Obje ploce su kvalitetne - uzmi onu koja ti se vise svidja.
     
  16. nFare

    nFare Komšija

    I tata bi sine i tata bi.. :)
    DFI definitivno kad je rijec o klokanju, fakat ne znam kakva je statistika bugova kvarova i sl. ali znam da sam tu prvi put vidio scroll u BIOS-u :mrgreen:
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    sta mislite vrijedi li sacekati do pojave deneba na trzistu? mozda ce tada spasti cijene C2D procesora. Mozda i ploca.
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Dugo do toga. Doci ce ti Nehalem prije Deneba.
     
  19. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    I ja sam planirao uzeti ovaj DFI, ali nakon ovoga: http://overclockingstation.de/showthread.php?t=1792
    jos reviews-a i postova nezadovoljnih kupaca, okanio sam se ove ploce. Izgleda da DFI sa ovom daskom ne nastavlja itekako dobru tradiciju.
    A sto se tice P5Q Pro, nije hard-core ploca ali ipak nema vecih mana kao DFI (BIOS?). Solidno clocka iako ne mozes sad obarati rekorde s njom...

    Ove dvije ploce su kao auta. P5Q Pro je npr. Audi (neki noviji :mrgreen:), sve extra al' mu je minus sto nije Ferrari :mrgreen: DFI bi mogla biti neka Alfa Romeo, super izgleda a ostalo nije toliko vazno :) Ipak se nadju kupci za Alfu bez obzira na sve. Na tebi je da odlucis ;)

    PS: Nemojte me u ROFL molim vas :mrgreen:
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nista, idem na DFI. samo se nadam, da ce sljedece sedmice biti u genelecu :)