Pomoc..

Discussion in 'Generalna diskusija' started by hijacker, Dec 21, 2009.

  1. hijacker

    hijacker Novi član

    Pozdrav,sutra imam pismeni iz engleskog,sastavio sam neki rad i naucio ga napamet ali znam da ima gresaka,sad ne znam tacno gdje ali ima..
    Rad treba biti pisan u Present Simpleu:
    Evo ga
    Code:
    One sunny spring day I agreed with friend to go to the mountain with the bikes.
    Name of my friend is IME.
    I woke up at 7 o'clock in the morning
    Then I went to my friend's house
    A friend was prepared his bike.
    And finally we started to go
    Wheel of my friend bicycle was old.
    I warned him that's not safe to drive the bicycle so damaged.
    He did not listen to me.
    We traveled, traveled, and we arrived at the destination
    When we arrived at the destination, we have a little rest,we ate some food and we go back to the house.
    At the halfway to house my friend was driving fast.
    Then i am driven medium speed but my friend was faster than me.
    Suddenly, his bike began to shake.
    He was began making fun of me.
    Then he has fallen from the bike into the canal,he broke his hand.
    He could'nt continue to drive the bike.
    I called an ambulance, they came to take him to the hospital.
    They put him in the ambulance car and took him.
    I am slowly went home, left the bike and went to the hospital to visit a friend.
    All ended well, we are happy that we were still living
    Eh sad bio bih zahvalan ako tko moze da mi ispravi greske ili doda sta treba,Tko uradi dobije na poklon od mene Hosting od 2 gb prostora i 20 gb prometa..Pozdrav
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Koji si razred? Jeste spominjali paragrafe ikad?

    Rad je inace jako los, mislim ono bas djetinjasto, ko da je dijete 3 razred pisalo (ekvivalent na bosanskom).

    I citav rad ti je u Past Simple vremenu, ne prezentu. Sto je OK. To bas izricito morate u Prezentu?
     
  3. hijacker

    hijacker Novi član

    Da bas izricito u prezentu..
    2 razred sam :S
    Te paragrafe nikad cuo :S
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Code:
    One sunny spring day I agreed with friend to go to the mountain with the bikes.
    The name of my friend is IME.
    I woke up at 7 o'clock in the morning.
    Then I went to my friend's house.
    A friend has prepared his bike.
    And finally we started going.
    Wheel of my friend bicycle was old.
    I warned him that's not safe to drive the bicycle so damaged.
    He did not listen to me.
    We traveled, traveled, and we arrived at the destination
    When we arrived at the destination, we had a little rest,we ate some food and we go back to the house.
    At the halfway to house my friend was driving fast.
    Then I was driving medium speed but my friend was faster than me.
    Suddenly, his bike began to shake.
    He began making fun of me.
    Then he fell from the bike into the canal, and he broke his hand.
    He couldn't continue to drive the bike.
    I called an ambulance, they came to take him to the hospital.
    They put him in the ambulance car and took him.
    I slowly went home, left the bike and went to the hospital to visit a friend.
    All ended well, we are happy that we were still living.
    Mada nema rjesavanja zadaca, ovo sam uradio jer mi je bilo dosadno.
    Druga stvar je da ne moze sve biti izricito u istom vremenu, jer u cjelini je gramaticki nepravilno, osim ako su u pitanju pojedinacne recenice.
    Sastav je jako plitak i kratak, treba mnogo slikovitije i opsirnije da izgleda. Bas kao rad iz osnovne kao sto GW rece.
     
  5. hijacker

    hijacker Novi član

    Thx,Ico ako ti treba hosting javi mi se na PM :)
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Dodaj i ovo: A friend has prepared his bike. U zadnji cas sam primjetio.
    Nista, pamet u glavu i sretno. Ne treba mi host, jer nemam vremena za to, ali hvala.
     
  7. hijacker

    hijacker Novi član

    Hvala jos jednom,rekla je past simple pa sam ovako nesto nabubo,neam kreativnosti..
    Ako ti ikada zatreba Host javi..Pozz
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    "One sunny spring day I agreed with afriend to go to the mountain with bikes.
    The name of my friend is IME.
    I woke up at 7 o'clock in the morning.
    Then I went to my friend's house.
    A friend has prepared his bike.
    And finally we started going.
    Wheel of my friend bicycle was old.
    I warned him that it's not safe to drive with such a damaged bicycle.
    He did not listen to me.
    We traveled, traveled, and we arrived at the destination
    When we arrived at the destination, we had a little rest,we ate some food and we went back to the house.
    At the halfway to house my friend was driving fast.
    I was driving medium speed but my friend was faster than me.
    Suddenly, his bike began to shake.
    He began making fun of me.
    Then he fell from the bike into the canal, and he broke his hand.
    He couldn't continue to drive the bike.
    I called an ambulance, they came to take him to the hospital.
    They put him in the ambulance car and drove him away.
    I slowly went home, left the bike and went to the hospital to visit a friend.
    All ended well, we are happy that we were still living."

    Et i ja sam unio koju izmjenu, par clanova i et nesto izmijenio :)

    Paragrafi su inace ovo:

    Code:
          Slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova.
    
         Slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova.
    
         Slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova slova.
     
  9. hijacker

    hijacker Novi član

    Hvala dobio sam pomoc...
    AhmeT ako ti treba hosting samo javi..Pozz
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Paragrafi se u osnovnoj uce :roll:
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jao, jao :D
    Neki u zelji da isprave jos vece sranje napravise (a garant ce i meni neko naci gresku, Muphry's law 8) ). Pored toga sto je pismena na nivou nekog iz drugog osnovne (posebno pocetak... famozno "bio je lijep i suncan dan"), smatram da bi definitivno trebao upisati kurs engleskog jezika, jer znanje istog vise nisu neki "dodatni bodovi", nego obaveza. Koliko jezika znas, toliko ljudi vrijedis :wink:

     
  12. hijacker

    hijacker Novi član

    Ma dobro je to ali namjerno sam trazio neki ovakav gore navedeni sastav jer bi skontala da ja nisam pisao..
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Zar ne rece da mu treba u prezentu? Dzaba mu prepravljate tako :) Ovo je vjezbanje present simple-a, a ne svih mogucih vremena :) Jest da onda zvuci glupo, ali svi smo tako ucili :)
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    hurmasica ispravio samo nebi li hosting dobio :roll:
     
  15. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Ne zna ni on sta mu treba. Nemoguce je napisati kompletnu pismenu u jednom vremenu, a ovo sto je hurma napisao je uglavnom u past simpleu, sto njemu i treba. Moze jos na par mjesta isforsirati kao recimo

    and his hand was broken -> and he broke his hand(past simple)
    his bike started shaking -> his bike started to shake

    I ovo je greska
    that bike's wheel, jer bike's = bike is
    pravilno bi bilo bikes to oznacava pripadnost, u ovom slucaju gume biciklu. :smt003 ali mislim da u ovom slucaju ide samo bike
    bike wheel = guma(tocak) od bicikla

    Doduse mozda sam i ja pogrijesio negdje, odavno se nisam bavio engleskom gramatikom. Tvoj rad gore je za ocjenu 2, eventualno 3-, dok je hurmin za 5. Ako te je strah da ce skontati da nisi ti pisao, radije napravi par namjernih gresaka, nego da pises ono sto lici da je sa google translatora.

    donjapa nadam se da se salis. :lol:
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ovo za bike wheel si upravu, a sto se tice "started shaking", to je isto kao "started to shake" - isti je tense, samo je shaking gerund :wink:
    Argument "skontat ce da ja nisam napisao" je beze, buduci da se radi o unaprijed zadatoj temi pismene - potpuno je svejedno da li si imao nekog da ti pomogne ili ne, vazno je da ti dobro napises. Ako ne prepisujes, odnosno naucis od rijeci do rijeci ovo iznad, i to ispises - ne bi trebao dobiti losu ocjenu. Naravno, sve pada u vodu ako je profa idiot :lol:

    Napisao da dobijem hosting :lol: :lol: :lol:
     
  17. extibo

    extibo Komšija

    Quot linguas calles, tot homines valles. :D

    @hijacker

    Koja ti je tema? Googlaj malo, mozda naletis na nesto bolje.
     
  18. hijacker

    hijacker Novi član

    Ma dobro je i ovo , Hvala svima od onih koji su napisali bilo sta neka se javi onaj kome treba hosting na PM. pozz
    Tema je : Nesreća
     
  19. extibo

    extibo Komšija

  20. Mujka

    Mujka Komšija

    profa u svakom slucaju ne moze biti idiot

    idiot je ako mu da na osnovu tvog rada ocjenu ...
    pa nije od juce da ne skonta da je to pisao neko ko nije 2 gi razed ...