1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Pisem sa jaranovog racunara:

    kupio sam Epox 8rda+ rev 2.0 barton 2500+ 2x256ddr kingmax 433 napojnu zalmana i jos nesto a o tome cemo drugi put.

    Kad sam sve pokreuo normala radi ocita kao 1100MHz i kaze mi da nije bas fino namjesteno te da ja podesim naravno ja skoknem u bios i dignem na sta i treba 11x166 i sad krenem sa instaliranjem sistema. Pobrisem particije stare napravim nove i krenem sa instalacijom( naravno prije toga sam formatirao HDD). I krenem win98se bum bum sve ide do onog djela kad treba da se resetuje i napravi drivere i kad se resetuje ocita sranje i krene onda stane i pise the windows is under protection. Please restart your computer.

    I naravno resetujem i krene i imam 6 ili 7 opcija prva normal treca safe mod. sve sam pokusao i normal ponovo ista poruka safe mod krene sa loadiranjem i stane na sredini i onda preko onog da postepeno ukljucujem funkcije koje imam ali ponovo nis nisam mogao.

    i krenem na ponovo formatiranje al sto je sad najveci problem kad pritisnem setup ma nema teorije da se uopste ubacim i krene setup. Pise ono da mi verifuje disk space disk surface itd ma onaj plavi ekran sa punjem i krene sa nastavkom i pise mi view log exit i naravno pritisnes exit jer ovo view log ma nema nikakve funkcije( udjem da vidim ako negdje postoji greska) I jos nesto tu mi prepozna 3 HDD-a c:d:e: a ja imam samo dvije particije c: i d: neznam sta predstavlja i e:. i sad kad izadjem pise da win trazi fajlove i sad bi bukvalno trebao postupak da krene al fakat da ono ne pocinje vec me vrati normalno na f: odakle sam poceo sa setupom.

    Jos sto je interesantno da taj setup mogu pokrenuti i sa c: i d: i e: i zavisno u kojem je cdromu cd f: ili G:

    Neznam stvarno sta je problem danas pocinjem sa xp-om pa cu vam javiti.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    stavi xp...
     
  3. kenci

    kenci Aktivista

    hahaha , fakat, od tolikog pcija on instalira win98.
     
  4. kenci

    kenci Aktivista

    ali probaj iskljuciti antivirus u biosu...
     
  5. Esh

    Esh HWB

    poznat mi je slican problem, jesi li stavio zadnji bios? velicina particija?

    svakako sa takvim sistemom nema smisla ici na win98..
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ja sam imao prije kt133 i duron 1200 konfiguraciju koja je sa 98se letila, a sa xp-om niš nije radilo. sad je obrnuto... kad sam jednom prilikom (čim sam kupio ovu konfu) pokušao stavit 98se, problemi su se javljali na svakom koraku, sa xp-om nikakvih problema.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    cinjenica je da win98 jednostavno ne podrzava dosta novijeg hardvera..
     
  8. kenci

    kenci Aktivista

    i to isto
     
  9. Xan

    Xan Aktivista

    neznam zasto si isao na brand new konfu stavljat vec zastarjeli Win98...
    na takvoj konfi, WinXP ima da leti :!: :wink: 8)
     
  10. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    JES JES JES KHM

    Evo ga momci radi ko ludo javljam vam testove.

    Nije fazon jel 98 ili xp jer na ovoj epoxici su tako glupo rasporedjeni dimm slotovi da je to fakat stvarno glupost vidite.

    Slot do cpu/a je 2 pa do njeg je 3 pa tek onda 1 a ja naravno stavio na ova prva dva i ne pogledavsi raspored u manualu.

    Nosio disk kod ridlera i tamo normala sve kod njeg instalirali xp dosli vamo da bootamo i nece fino kaze there is an eror blala balla d>xpsp1 i nest pise dalje.
    jednostavno problem je bio u rasporedu rama cudno jel tako vala fakat.

    dok nije dosao ridler imao sam samo bootabilan win98 ne xp pa sam morao instalirati 98 pa nadograditi xp.

    Uglavnom sad sve radi fercera.

    Nes mi je cudno uzeo sam box procesor jer nije nekih bilo al on je zelene boje . Ocitava sve on meni normala Barton *mada mi ga 3dmark i pc mark citaju kao duron@ 512L2 cache i 64+64 L1 cache.

    Kad sam ga upalio temp je bila 26 sad je oko 35 eto sto je zalman.

    3dmark 2001 score 800x600x32 13789.
    Temp kad god sam pokrenuo nije prelazila 40 jel to ok. cuo sam da ovaj epox ima neki fazon ugradjen odmah ispod procesora koji mu ocitava tem jezgra_ jel to istina?

    eto javljam se sutra sa nekim od rezultata!
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ma 40 stupnjeva je mila majka... sretno!
     
  12. Xan

    Xan Aktivista

    to ti imaju sve novije maticne..
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    osim moje :)
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    nope . 8RDA+ ne mjeri sa sonde na procu vec ispod proca u socketu
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ne dirajte mi epox , inace Kundak™ udarac
     
  16. Xan

    Xan Aktivista

    pa to sam i mislio