Pregrijavanje proca.

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by eddie lexx, Sep 7, 2008.

  1. eddie lexx

    eddie lexx Novi član

    Hej ljudi imam AMD Athlon X2 4000+ dignut sa 2.1 na2.6 samo sa box hladnjakom i to samo pomoću FSB-a. Ipak cini se da je malo vrelo u kompu. 60°C je proc pod opterećenjima.Jel to puno.
    Ne želim da ga usporavam, jer se stvarno razlika osjeti.
     
  2. Ace_

    Ace_ Aktivista

    60 stepeni je puno ali je podnosljivo, ja bi ga ostavio tako. Na 60 stepeni full load on moze raditi godinama.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Box cooler, klokan proc, ljeto...sta hoces vise? :D
     
  4. ado_89

    ado_89 Aktivista

    jos amd, budi happy :mrgreen:
     
  5. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Sad nije više 4000+ već 5200+ :lol:
    Ma nadji ba gdje 45 km i uzmi freezera ili hypera.
     
  6. eddie lexx

    eddie lexx Novi član

    JA nisam dizao voltazu, samo znaci FSb, i kazete da je to ok. pa super onda...hajd hvala...P.S.
    Sa kojim intelom je sad usporediv ovaj proc?
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Negdje oko E2140/E2160..
     
  8. eddie lexx

    eddie lexx Novi član

    Dajj, pa 2140 radi na 1.6 GHZ
    a ovaj na 2.6GHz.
    niđe veze
    jesi siguran
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :lol: :lol: :lol:

    Daj se ne prosipaj.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    evo ga one way ticket...
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Eto hajmo rec E2180 da te malo utjesimo :)
     
  12. eddie lexx

    eddie lexx Novi član

    Ma ne treba me tješit, samo mi malo čudno to... Onda m uje džabe GHZ rada.
    Ja ću njega probat još malo dići, ak uspije, super, nek se grije dok ne crken, ionako chekam one phenome...
     
  13. Ace_

    Ace_ Aktivista

  14. eddie lexx

    eddie lexx Novi član

    Vidio sam na jednom sajtu, cini mi se na tomshardware da je ATHLON na 2,6 brzi od CORE2duo 6300
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sam jednom vidio da nestane kip slobode, ali to jos uvijek ne znaci da je to istina.
     
  16. eddie lexx

    eddie lexx Novi član

  17. Moncho

    Moncho Komšija

    ccc jao jao :). Slutim sada jednu roditeljsku :), na drugi link nikada ne bih otisao pa usporedjivao nesto. A onaj na x-u, je gotov pa nebitan, koga uopce zanimaju one stvari koje su tamo mjerene :), isto tako koliko vidim da ja na dnu uvijek taj proc :).
     
  18. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Evo da ne otvaram novi topic. Imam problemcic sa temperaturom procesora ili senzorom neznam. Procesor je E2200 clockan na 3GHz sa 1.41v, a hladnjak je Thermaltake Blue Orb. Temperatura mi je cudna totalno. Prvo jer je u idle-u 47stepeni, a sa ovim hladnjakom bi trebala biti manja. Ali ok, to nije bed 47 stepeni je i dalje dobro. Meni je najcudnije to sto kad upalim Orthos test, temperatura u jednoj milisekundi skoci sa 47 na 68 stepeni. Jeli nesto ne valja sa senzorom ili ovim Asus PC Probe programom? Sa starim Athlonom je temperatura rasla po jedan stepen u sekundi dok ne dodje do maxa, a ovo nema logike.

    Edit: Evo nakon pola sata Orthosa temperatura je na 77°C :lol: Ne moze biti sa Blue Orbom 77 stepeni nikako, jos je kuciste otvoreno. Hladnjak ima haman kilu u sebi i ventilator ogroman.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Probaj sa coretempom i realtempom. Screenshotovi u idleu/loadu (samo aplikacija, ostalo nas ne zanima) bi bili najindikativniji.
     
  20. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Evo instalirao sam RealTemp. Temperature su manje.
    IDLE: http://www.imagesforme.com/out.php/i149544_IDLE.JPG
    LOAD: http://www.imagesforme.com/out.php/i149545_fullload.JPG
    Ali opet je temperatura skocila sa 39 na 56 dok sam zadao test u Orthosu. Kad sam ga ugasio nakon 15 minuta temperatura je spala za sekundu odmah na 45°C. Jel to normalno kod ovih procesora?

    Eh da, ovo sto sam gore zaokruzio. To mi i CPUZ pokazuje 1600MHz, a multiplier prepoznaje kao 6. Bios i Windows sve regularno prikazuju 3GHz. Stvarno cudnih stvari na ovom novom kompu.