Preporuka Bluetooth Speakera/Speaker Setupa

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by aeRo, Sep 21, 2016.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Vozdra forumasi.

    Uskoro ako Bog da useljavam u novi stan pa sam poceo lagano sa opremanjem. Po pitanju dnevnog imam sve rijeseno osim ozvucenja. Nemam nikakav BR player, DVD niti Hi-Fi liniju, a iskreno i ne planiram uzimati, tako da mi je samo potreban solidan zvucnik da mogu pustiti ponekad muziku kad se raja okupi i slicno.

    "Taraba" sam po ovom pitanju, ili drugim rijecima pojma nemam sta valja. Volio bih da idem na opciju nekog bluetooth speakera ili sound bara, da izbjegnem velike kutije i zice, naravno ako se ista kvalitetno na nasem podrucju moze uklopiti u nekih 150KM. Razmisljao sam i o docku za iPhone ali su svi preskupi za ono sto nude. Stancic je 50ak kvadrata, tako da ni dnevni boravak nije velik i vjerujem da ne treba tu nesto prejako. Davno sam prosao faze preglasne muzike, tako da mi je potrebno nesto sto ce reproducirati cist i kvalitetan zvuk. Ako mislite da je bolje da idem na opciju "klasicnog" nekog 2.1 sistema za ove pare uzecu i to svakako u obzir.

    Znam npr. dok sam radio u Dixonsu u Irskoj da je Sonos Play 3 (http://www.sonos.com/en-us/shop/play3.html) bio dovoljan za ozvucenje ogromnog floora u shopu. Testirao sam i manju verziju (Sonos Play 1) i znam da je i ovaj zvucnik bio i poprilicno glasan a i zvuk je bio ok. Kod nas sam nasao nesto na piku, ali sa nekom nenormalnom cijenom (600KM +) tako da to ne dolazi u obzir. Ako ima ista slicno sto se moze uklopiti u ovaj budzet sibajte ovdje. I uopsteno me zanima gdje bi bilo najbolje otici i pogledati audio opremu od ovih shopova u Sarajevu?

    Hvala.
     
  2. black

    black Komšija

    Sony soundbar od 150 KM , mislim da je model HT80. Ja imam u dnevnoj na TVu ali ima i Bluetooth ugradjen. Probaj u Domodu u SCCu.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Imas u conradu -> bivsi interex na socijalnom sada bingo neke bluetooth zvucnike/radio/mp3 na akciji, možeš tamo i testirati da li ti valja zvuk
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Hvala black i stihoklepac, vjerovatno cu ici na Sony opciju. Slucajno se potrefih dole za vikend u conradu, nije mi se najkvalitetniji ucinio onako na izgled ovaj sa akcije, a nije bio prikopcan da se proba...
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Pa tražiš da ti upali ako si zagrijan za uređaj
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma u odnosu na zvučnike na TV-u mora biti. Super mu je cijena.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na kraju ispade da niko nema 'na stanju' ovaj Philips pa sam uzeo LG SJ2 soundbar za 180KM, bio je i Sony SF150 za iste pare al' dolazi bez ikakvog subwoofera, pa je zvuk prilično 'tanak' u odnosu na ovaj LG. Estetika je na strani Sony-ja al' nije ni ovaj ružan. Prilično sam zadovoljan, pogotovo što je mu je u Staniću i dalje službena cijena 360KM, u odnosu na ugrađene zvučnike u tv-u ovaj 'udara guzove'. :D
    Osim par videa na yt-u, nisam našao recenzije za SJ2, ali se SF150 nije pokazao sjajno sudeći po ovom:
    https://homecinemamagazine.net/review-sony-ht-sf150-soundbar-better-sound-tv/
    Možda će nekome ko traži soundbar do 200KM ovo koristiti.