Preporuka Graficka karta .

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by SoloUltra, Nov 26, 2016.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    1060 3 GB je jeftinija za 100-150 KM od 6 GB verzije a u full HDu nije razlika 2/3 fps-a između njih dvije. Mislim da je 1060 6 GB overkill za full hd.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    gledam sada neke graficke kartice po piku i pun pik likova koji prodaju neispravne graficke
    za sta se takva graficka moze koristiti i zar ima logike to uopste prodavati ako je neispravno...mislim nije da ima na njoj nekih dijelova koji se mogu iskoristiti,jedino mozda hladjenje ali to svakako rijetko kada strada
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ima likova koji "ozivljavaju" te i takve kartice na razno razne nacine manje ili vise uspjesno i prodaju pod ispravne.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Malo je to vram-a, cak i za fhd, 4gb minimum imho.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a sta od elektronike najcesce strada kod tih graficki,pa se to jednostavno popravi
    znam za pecenje radeonki ali ima i masa nvidia neispravnih
    pisu da ne baca sliku nikako a neke imaju artifakte
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moze biti svasta, od vrm-ova, provodnika, memorije, chip kao chip je veoma rijetko defektan.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    hladan lem.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da lem sam zaboravio.
    To je najcesce.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo gledam po netu,em ima dobrih po piku a jeftino a i po netu gledam kako ljudi peku i kako radi
    pa kontam se baciti u te vode i probati ,treba mi graficka a nemam love,nisam nista prodao od hardwarea :D
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne bih ti preporucio jer je to vec neko probo ispeci i nije uspjelo. Jedino ako nadjes od nekog ko 100% nije pokusao peci. Onda odneses tipu koji ima masinu za reballing chipova, mislim da je neko pisao na forumu da je kod zicompa u Tuzli.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa takve i trazim,koje nisu dirane
    a ima i nekih koje su polusipravne a citao sam po netu,moguce da se moze i softwareski rijesiti,izgleda da vecinu kartica iz gtx 600 i 700 serije ebu clockovi i naponi i to kada se smanji,prestanu problemi,defaultno su previsoko postavljeni i graficka se pregrije i pocne izbacivati artifakte i crni ekran
    jbga rizik jeste ali eto,vidjeti cu
    nemam sada para,koristim prastaru ati 4670 i to najvise sto ima dva izlaza,pa spojim tv koji koristim obicno kao extended pa gledam utakmice ili filmove a poceo sam tako i 3ds max tutrijale gledati i ovamo raditi u maxu,zgodno :D
    na maticnoj imam samo jedan dvi izlaz
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kockanje je to sve.
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Jedno brzinsko pitanje:

    XFX AMD Radeon R9 Nano 4GB HBM HDMI, 3xDisplayPort imam ponudu za 300e nova.

    Da li se isplati? Tj. da li je bolje to uzeti ili cekati nekakvu 1060 ili eventualno 1070 na snizenju?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da je u 200-250€ rangu moglo bi se razmatrati, ovako mislim da je previše.
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nista onda cekam 1060-1070 da bude kakva dobra ponuda.
     
  16. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Mislim da ćeš se načekati da 1070 bude u rangu 300€.
     
  17. donjapa

    donjapa Overclocker

    Niko nije precizirao cijene ni za 1060 ni 1070, "dobra ponuda" != "300eura" :D

    Sad kad krenu snizenja postam ovdje pa cemo vidjeti.

    Sad trenutno ima Asus GeForce GTX 1070 Dual 2xHDMI 2xDP 8GB za 420e. Koja bi cijena bila "dobar ulov" za 1060 a koja za 1070? Ako ima neko da je u tim vodama da prati i da zna sta vrijedi koliko.
     
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Za 1060 6 GB vrlo dobar ulov bi bio 250€, a za 1070 350€. Ovo bi se moglo možda naći negdje polovno i vjerovatno još pod nekom garancijom.
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nasao sam NVIDIA GeForce GTX1060 Dual med 6 GB GDDR5 novu za 300e (ASUS)

    Onda ima jos i Asus GeForce GTX 1060 Strix Gaming 2xHDMI 2xDP 6GB za 350e, ne znam realno koja je razlika, ova Strix Gaming izgleda malo veca (dodatni kuler)
     
  20. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Previše je dati 350€ za 1060, pogotovo još ako si u Švedskoj. Pa na piku se nove mogu naći za 620/630 KM. Ma ako ti nije hiće pričekaj malo novogodišnje popuste, morat će biti neki primamljiv deal. Ja sam evo trenutno dao oko 1300 KM na komponente bez grafičke i previše mi je još da sada uzimam neku dobru grafičku, bit ću na 6950 još dva mjeseca pa ću poslije tamo uzeti neku koja bude imala finu cijenu. Nadam se da će do tada 1060 6 GB biti nekih 500ak KM.