Preporuka graficke

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by 3125, Mar 19, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. 3125

    3125 Komšija

    Treba mi jaranu graficka do 300 KM (max. 350 ali bolje ako je ispod 300) da moze na Abit av8 plocu i da se moze kupiti u Sarajevu.

    Hvala unaprijed
     
  2. Venom

    Venom Aktivista

    pa imas 6600 GT :mrgreen:
     
  3. 3125

    3125 Komšija

    Jesi mi puno rekao. Ima hiljadu izvedbi 6600 a meni treba najisplativija za te pare
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    e imas 6600 gt ali u PCI-e izvedbi oko 310km
     
  5. 3125

    3125 Komšija

    To koliko ja znam ne ide na ovu maticnu :?
     
  6. Neso

    Neso Komšija

    pa pitaj covjeka moze li mu PCI-e
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    nVidia Geforce 6 6600GT 128MB AGP 349,83 KM ili

    nVidia Geforce 6 6800LE 128MB AGP 256bit, 8 pipelines, 4 vertex shader, DirectX 9.0C 349,83 KM

    Sve to u ue. Mislim da se 6600 moze naci i jeftinije. Ako nije gamer, nek onda ide na neki 9600 model, ili eventualno modabilnu 6200.
     
  8. 3125

    3125 Komšija

    E tu prvu sam mu i ja predlagao, samo je problem sto je nemaju, a dok im dodje treba 2 godine :( Sad cu pogledati ovu drugu.

    EDIT: Imaju je. Vjerovatno ce to uzeti. Samo da pitam to je ona sto se moda? Kolike su statisticke sanse da to ne uspije i moze li se "obataliti " kartica?
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa ne moze "obataliti" ako radi softmod, preko rivtunera recimo. Ako ne ide, ne ide. Vrati na default i miran. Sto se tice sansi da uspije, ne znam. Mozda sulu malo protabiri. On je to radio i zna.
     
  10. 3125

    3125 Komšija

    Znaci ni teoretski ne moze pregoriti graficka ili sta vec? Hvala puno.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa ne moze pregoriti. Moze da su quadovi ispravni, i moze da nisu. Ako nisu, ponovo ih pogasis i ok.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Ne moze se pokvariti, samo odes u safe mod, i reset to defaults.

    Prvo palis vertexa pa tek po jedan quad pixela.
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    Moguce je da skuri graficku ako joj digne voltazu GPU-a ili memorije...al nema sanse da ce to dirat ako podje otkljucavati graficku.
    Tako da je sansa oko 0,01% da ce nesh poci po zlu.
     
  14. 3125

    3125 Komšija

    @Shenron mogao sam zivjeti i bez tog saznanja :mrgreen:

    Hvala puno svima, mozete lockati temu
     
Thread Status:
Not open for further replies.