Preporuka za gamepad

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Oct 20, 2011.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    al kako su loshe uradjeni R2 i L2 na PS3 Dualshock 3, redovno mi sklizne prst dok drzim npr. gas il i brzo trcanje u Fifi. Totalno su ih naopako zakrivili :roll:
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja nemam problema sa DS3 triggerima i klizanjem prstiju. Mnogo su mi neudobniji oni za Dreamcast i GameCube.
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Trigger takvog oblika ne možeš stiskati previše jako. Zato se mnogo rjeđe kvari nego onaj na Xboxu.
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    Evo ga jedan idealan za multitask gamere :smt005
    [​IMG]
     
  5. senad_986

    senad_986 Komšija

    http://www.acme.eu/en-us/product/031856
    Ovaj sam uzeo u http://www.ue.ba za 27 KM i radi uredno vise od godinu dana.
     
  6. bergues

    bergues Novi član

    Može li preporuka , gdje u SA da kupim gamepad , neka jeftinija kopija sonyjevih (navika je čudo , ne mogu zamislit da koristim neki koji nema isti oblik), a da je kompatibilan sa win7 x64 . Baš sad gledam na imtecovoj stranici , kakav je ovaj gigatech sa-100x , može li on na ovaj OS , čitao sam neku staru recenziju na sk , kažu da nije loš...
    U krajnjem slučaju uzeo bih gamepadove za sony2 sa adapterom (ima li gdje u SA jeftinije nego u IMTECU) , naravno ako i oni mogu na 7icu...
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ti gigatech, funchi i slicni traju plafon 7 dana
     
  8. bergues

    bergues Novi član

    I ja mislim , samo ne bi džabe uzimao sony2 dualshock (za dva bi morao dat negdje oko 80-90km) , ako nema adaptera za 64bitni sistem...
     
  9. iLLusion

    iLLusion Aktivista

  10. bergues

    bergues Novi član

    Jel znas mozda gdje ima u SA kupit?
     
  11. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ovaj adapter bi ti bio opcija ako već posjeduješ PS2 gamepad. Cijena ovog adapter bi ti vjerovatno bila između 25-30KM. Međutim znaj da svaka nova igra pogotovo PES i FIFA koristi kontrole koje su optimizirane za XBOX kontroler za Windows. Lično sam sebi kupio original XBOX kontroler preko pik.ba stranice i priključio ga na računar. Platio sam ga tada 55KM i nisam požalio niti sekunde. Sve igre rade bez problema, osim što ima problema sa Vibration Feedback opcijom u pojedinim igrama koja je prilagođena XBOX-u a ne računarima.

    Ako baš želiš gamepad sa kojim ćeš duugo vremena uživati preporučujem najjeftiniji iz Logitechove serije F310. Ne posjeduje Vibration Feedback ali su kontrole kao na XBOX kontroleru. Neće ti se desiti da pokreneš PES ili FIFA-u i da ti se kursor ludo ponaša, tj. prolazi kroz meni-e automatski, nisi u mogućnosti da izabereš niti jednu opciju, likovi ti trče sami samo u jednu stranu i sl.
     
  12. iLLusion

    iLLusion Aktivista

    Taj adapter sam uzeo prije godinu ili dvije u Merkuru na Otoci, onaj k'o neki game shop na ćošku, ne mogu se sjetiti imena. Bio je 10-15KM, ni toga se ne mogu sjetiti. Znam da sam se pravo iznenadio kada sam vidio da nije uopšte skup.
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sta uzeti za PC ?
    Ne racunajuci one lude sa 1000 dugmadi.

    Vidim po recenzijama da Razer Onza Tournament Edition ima najbolje ocjene, prakticno je wired X360 pad sa boljim d-padom i par dzidzi za podesavanje osjetljivosti.
     
  14. iLLusion

    iLLusion Aktivista

    Zanima me gdje se, pored Target-a u BBI-u, može uzeti Xbox 360 gamepad? Od kraja oktobra slušam kako stiže sljedeće sedmice i da će mi javiti kada stigne... i iskreno sredina je decembra i više nemam vremena za izvlačenje i čekanje. :D
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Naruci preko neta (ili zamoli nekoga), jer je mnogo povoljnije (cca 55KM sa shopto.net).
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Poslusaj Bahu, doci ce za 5-6 dana preko shopto.net.
     
  17. Loki

    Loki Komšija

    Jel' sa shopto.net na PC mogu samo ove Onze na PC? Ovi wireless za 360-ku ne mogu na PC?
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Sve to moze na pc,samo za taj wireless ti treba dodatak(senzor) da ga prepozna koji kosta cca 20-25km..

    EDIT: U ovom shopto.net kako se vec zove,da li su gamepad-i originalni,jer ima puno kopija,da li je ovo oficijelni Microsoftov joystick,ko je kupovao u ovome shoptu?Ako je kupovao xbox360 controller wired/wireless,moze li mi samo reci kakav je utisak ? :D
     
  19. Esh

    Esh HWB

    U pitanju je "zvanicni" Microsoft gamepad.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima li kakav "provjeren" gamepad za tridesetak markica ? x360 necu "nikada" ovako uzeti jer imam u planu vece troskove oko kakvog hardwera pa mi svaka markica bitna a dok se strpim za x360.. prodje voz. Pa poslije ganjati boxov kada mi bude lakse bilo aktuelni ili ONE.