Preporuka za konfu

Discussion in 'Računari i komponente' started by aNaToMiC !, Nov 1, 2012.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ovaj Senin post :)
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Neka ti Vedo kaze koliko vrijedi Asus P8Z77-V ploca , a mogu i ja preko 400KM , znaci nije nimalo jeftina..

    One ploce sa LE ili LX oznakama su slabije od Asus P8Z77-V , nisu bas za i7 overkloking jer imaju 4+2 faze za CPU, ne podrzavaju SLI vec samo CF i to u 16x + 4x konfiguraciji a te ploce kostaju debelo preko 300KM..
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Poslat cu mu p.m cpu,cooler,ploca i ram + 420km za 3570k i onu plocu pa cemo vidjeti onda..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  4. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    ploča je beton, ali vidim da on gore cijeni ploču i proc 820 u zamjeni.
    ako pogledaš da proc taj i5 košta oko 430KM on onda računa ploču 390KM a za manje ili isto para se može naći fina p8z77

    evo šta hardocp kaže
    "At the time this review was written, the P8Z77-M Pro can be had for $134.99 at Amazon. It is definitely a solid value oriented solution and worth considering if you are in the market for an mATX board. Though I’d be tempted to pay the extra $55 to upgrade to the Maximus V Gene if I wanted something in this form factor. Mainly for better overclocking options and the Intel network controller if nothing else."

    pa ako ti to nije bitno zraži šta p8z77 i i7 za te pare

    moje noob mišljenje :)

    ****sad vidjeh još postova, kod sene je odličan kombo, ja sam htio ti ploču :)
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ako vec hoces jeftiniju full ATX Z77 plocu onda ti je za "do 350KM" najbolji izbor Gigabyte GA-Z77X-UD3H koja u Plus.ba kosta 345KM..

    Solidna ploca full ATX, SLI/CF u 8x +8x PCIE 3.0 modu itd.. http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4153#ov

    [​IMG]

    A onda CPU kupis odvojeno na Pik-u..
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne bih se peglao jedno ovdje jedno tamo,ovako bas prava zamijena i ostane mi da kupim u radnji

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A sta fali onoj MSI Z77A G43 za 199km ima sve sto i ta gigabyte a jeftinija 150km,najbolje bi bilo da od brozza iscupa i5 3570k u zamjenu za kombo i eventualno neku doplatu i kupi si ovu plocu i ostane mu love i za dobar ram.
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Samo Asus trazim,imao do sada Asus,na drugom pc-u Asus,pa eto..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    nemas ti onda sta dalje ni trazit ni pitat,eto dobio si ponudu od brozza i tako ce to i zavrsit,jedino sto ces morat dat vise para od tih 420 sto si zamislio.

    a i ta mATX ploca je beton,jest da je mini na oko al je maxi po svemu ostalom.
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja jos nisam vidio da te faze igraju ulogu u SB/IB oc.

    Ljudi redovno ocaju spomenute cpuove preko 4ghz na asus lx i msi g43/45 plocama.

    A cf / sli razlika u razlicitim kombinacijama je banalno mala. Imas desetine testova koji pokazuju 5-10 fps razlike.

    Pusti bencersku diskusiju.



    Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Joj sto se svasta napisa od sinoc, pod jedan nema smisla ici na i7 3770K, jer ako meni nije bio usko grlo s dvije HD 7870 clockane sem BF3 MP sa preko 50 igraca, onda nece ni biti toj GTX 560 Ti, ili nesto jace.
    Pod dva asusova ploca je dobra, ali mATX hmmmmm.

    Ja bih uzeo onu sto King predlaze, solidna ploca, nece rusiti rekorde covjek pa da mu treba zilion opcija u biosu.
    Sto se tice Asusa, meni su pali u ocima nakon fijaska sa HD 7900 DCII.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I ti ga sena pretjera, eto sad citav asus brend nevalja samo zato sto si ti imao problema sa grafikom. Veci je fijasko imao gigabyte sa Z68 plocama, do skoro nisu ni UEFI bios imali pa eto imas gigabyte u potpisu.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Lol reventon, bez UEFI-a se moglo raditi, Gigabyte Z68 jeftinije ploce su imale problema sa overvoltom i undervoltom, ali pravilnim postvakma moglo se poprilicno umanjiti.

    Npr. Z68X-UD7 je bila strava ploca.

    Pojedine Asus HD 7950 DCII i HD 7970 DCII su bile totalno neupotrebljive, a asus nije mrdno prstom skoro 6 mjeseci i onda su izdali HD 7900 DCII V2, koje navodno imaju fix, ali zbog straha sa prvom serijom, na OCN forumu nisam vidio ni jednu.
    Ja samo govorim da ne treba biti zaluđen za jednim brandom.
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ama nisam ni ja za neke extreme OC ploce i sl. nego je jednostavno covjeku tako u kombu,i jeftino ispadne pa zato..

    Uostalom Sena,nemam dvojbu za grafu nego za CPU,MB i RAM..
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nisam ni rekao za grafu anatomic nista, govorim samo da ne treba jednom brandu previse vjerovati.

    A reventon, cuj imao nesto protiv Asusa, a imao njihovu REIII plocu, samo govorim covjeku da ima i drugih brendova sem Asusa.
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Prihvatio je ovo moje i 420km,ali nemam dojmova na piku sto je bed i trazi da testira bar 24h konponente,uglavnom javim sta i kako se deal razvija i sl.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Posto nemam dojmova hebiga,one clanove koji imaju profil na piku zamolio bih da potvrde samo brozzu da je sve uredu sa komponentama i da rade,to vam je 5min posla a dosta bi znacilo.

    Na piku se zovem chicha_hz pa mu samo potvrdite da je sa mojim komponentama sve ok,hvala unaprijed ;)
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam trgovao sa njim i ostavio sam pozitivan dojam o tebi i tvojim komponentama, jest da se ni mi neznamo al et nadam se da sam pomogao :)
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker


    Hvala puno,a dobro ne znamo se ali opet znas da su komponente ok,da sve funkcionise i sl. Krivo mi sto bar nisam ni kinder jaje prodao/kupio ali opet uvijek mora nesto biti prvo,Hvala ti puno stvarno !

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk