Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Neraa

    Neraa Aktivista

    Ma ne lezi mi ovaj zakrivljeni ekran nikako, upravo sam skinuo masku sa s6 edge i imam isti osjecaj kao i sa s7 edge - Ne lezi mi nikako tako da definitivno s7 ako ne nadjem bolju ponudu. Hvala obojici, javim utiske kad uzmem.
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Moze li mi neko preporuciti mobitel odavde https://www.bhtelecom.ba/mobiteli.html?&no_cache=1 do nekih 1,000KM na toptim tarifi (moze i koji cener skuplje). S7 nema na stanju. Ono sto je meni zapalo za oko je LG G4, Flex i ova 2 Huawei-a, P9 i Mate 8. Sta valja od ovoga?
     
  3. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    P9 je sila, kolega neki dan uzeo, fakat odlican. Ekran prva liga, Dual kamera predobra. Jedino mi se za ne svidja sto je uzeo 3GB rama verziju, hoce li to biti malo s vremenom.

    Sent from my 6039Y using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ja mislim da je P9 najbolji od tih. Zamalo da ga kupim neki dan, po meni najljepši telefon trenutno. Samo je mana njihov skin za android i što furaju svoj hardware, više bih volio da je snapdragon unutra.
     
  5. aeRo

    aeRo Komšija

    Bas sam u dilemi izmedju P9 i LG G4. P9 mi bolje izgleda i jaci je po pitanju hardwarea ali vidim da svi drvlje i kamenje na system. A dzaba masina ispod haube ako je software los.
     
  6. black

    black Komšija

    Nije uopste los software , imao sam G7 i G8 i software nije los. Ima skin ali mozes uvijek skinuti Nova Launcher. Procesor je dobar samo malo grafika zaostaje u igrama.
    Ja sam jaranu preporucio G4 i dobro ga je slusao jedno vrijeme. Sad je poceo ekran da "ledi" i to je izgleda cesta greska , valjda ce mu uvaziti garanciju.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma ovo bi mi bio vise kao sluzbeni telefon tako da me igrice na njemu i ne zanimaju toliko. Vise neko trajanje baterije, generalno brzina, multitasking i kamera.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Imam G4 par mjeseci i telefon me odlucno sluzio. Nema nikakvog trzanja, sve je fluidno, koliko god aplikacija otvorio. Nisam probao taj P9, ali koliko vidim, ima brzi procesor, ne znam koliko je u praksi bolji. Ekran je pravo lijep, veci od P9, veca rezolucija, veci ppi. Zadnja kamera je odlicna, prednja je dobra, ali cesto ima previse svjetla. Za igara nije, ako ti je to bitno, preskoci odma. Ima 4k snimanje, koje P9 nema, ali mislim da je to vecini potpuno nebitno. Ja ga nisam ni probao. Baterija je ista koliko vidim, s tim da ovu na G4 mozes mijenjati.
     
  9. black

    black Komšija

    Mislio sam na ovo [​IMG]
    Koliko sam skontao kupujes u telekomu?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    G4 je po kvarovima cak i losiji od G3. Relativno cesta su rikavanja maticnih...
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je jaran rekao da ne uzimam G4 nipošto, jer je katastrofa... a radi sa LG-em. Meni se svidja, htio ja da uzmem sebi, ali on me naruzi :D
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    U telecomu uzimam. Nije bilo G4 iako stoji da je na stanju, tako da sam isao na Huawei P9. Nadam se da sam napravio dobar odabir, kad stigne javim utiske.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Ja bih od LG-a jedino frižider kupio.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A i to baš ako se mora i nema alternative. :D
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imao sam G3, mixed feeling imam o njemu.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    @black, nisam imao takvih problema, telefon leti, stvarno nemam zamjerke
     
  17. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Preporuka za smartphone

    Sreca pa si dobar primjerak ubo , moze ti i na Samsungu crknuti ploca. Drug je imao S4 i poslije godinu dana crke SIM slot , sreca imao garanciju.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  18. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    ekipa, ujutru planiram do telekoma da uzmem novi phone....s7 nemaju na stnaju i ne da mi se cekat, imao sam g3 i prodao ga, tako da nisam siguran sta sad da uzmem... trenutno mi je favorit HTC 10 i po svim recenzijama koje sam procitao vjerovatno je i bolje od s7ice...
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ne bih rekao da je bolji, ali dobar je.
     
  20. black

    black Komšija

    Dobar je HTC 10 , jedino sto nema AMOLED ali to je stvar ukusa.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk