Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    haahahahahhahaahah
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma ne, bolje da se Sena slika sa rodnim listom i danasnjim datumom napisanom na celu...
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx raja.
    Stevie, uradim 3dmark pa cu postaviti.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: RE: Re: Koje kuciste posjedujete ?

    Ma fraer se zaebava ocigledno.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  5. p4ja

    p4ja Komšija

    Evo i moj setup, napokon kopletirano sve, jos ovu kabadahiju od tastature da promjenim, i eventualno veci monitor zadat i vozdrica

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    heroic likes this.
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ekstra
    btw. sta ce ti veci monitor,i taj je prevelik :p
    to 27" ultrawide ?
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nikad nije mal monitor, u mene je 32. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  8. p4ja

    p4ja Komšija

    Ma kakav 27, 24 je ovo.. ide ovaj na prodaju nekada krajem januara, moram veci uzeti. Min 27. Hvala
     
  9. black

    black Komšija

    Kupio jučer u Plusu MS PANTHERA za 49 KM.
    Fino izgleda, sve sam sastavio bez problema.
    Posebno mi se sviđa PSU shroud i jednostavan dizajn. Ventilaciju su mogli malo bolje izvesti, posebno naprijed.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Fino izgleda a i funkcionalno je, posebno za te pare. Čestitke i uživaj.
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    @black imam isto kuciste kupljeno na ljeto za nesto malo vise para i sluzi super a i dobro izgleda za svoj cjenovni rang, moj savjet ti je ako ces stavljati ikakve hladnjake naprijed ili da kupis baske filtere za prasinu ili da iskombinujes sta sa zenskim carapama kao sto sam ja jer ce inace uvuci prasine i polijepiti po pleksigasu pa ces se namuciti da je ocistis
     
  12. black

    black Komšija

    Mislio sam stavljati jedan 140mm, sreca pa napajanje ima filter za prasinu.
    Mislio sam i RGB LED mod da uradim :)

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    ma nije ni ona mreza na napajanju neka sreca al haj bolje ista nego nista a naprijed sec morati nesto iskombinovati da ne uvlaci prsinu, ja naprijed imam 3 Scythe 120mm ventilatora koji rade na max i pusu ko fen pa su mi za nekoliko dana koliko je bilo bez filtera uvukli toliko prasine da sam je jedva ocistio, poslije im navukao zenske dokoljenice i od tad je cisto :D

    sto se tice led dioda ja sam i ona plava svjetla naprijed iskljucio jer racunar radi 24/7 pa mi ne treba nocu nikakav izvor svjetla, buka je i vise nego dovoljna :rolleyes:
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Tita mi to je super kuciste , ne mogu da vjerujem da je samo 49 KM.
     
  15. black

    black Komšija

    Kvalitet ne zaostaje za Cooler Master i Thermaltake kucistima od 100 KM.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  17. Esh

    Esh HWB

    Fakat pristojno. Koliko vidim nema filtera? Kakvi su ventilatori (buka)?
     
  18. black

    black Komšija

    Nema filtera, kolega @anel007 je pisao u postovima iznad. Nema ni ventova :)
    Ja sam mislio nabaviti par Scythe ili Thermalright ventova i improvizirati filter za prednje ventove.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    iako sam u startu rjesenje problema s prasinom nasao u zenskim dokoljenicama ipak sam nakon nekog vremena kupio baska filtere za ventilatora naprijed, u MS PANTHERU je naprijed bez problema stao 140mm radijator u push-pull konfiguraciji i ispod 2x 120mm ventilatora samo je mali problem sto donji stoji na 2 sarafa ali nije ni to lose

    filteri kako se i vidi odlican posao rade i u zavisnosti koliko je racunar upaljen svako 10-tak dana bi se trebali usisati sto i nije neki problem jer se prednja stranica lako skida

    [​IMG]
     
  20. parachuted9

    parachuted9 Novi član

    Ja bar jednom tjedno usisam kućište, pogotovo te filtere