Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. RaP

    RaP Komšija

    Ma ajde sad kako kome ....
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    ni meni kandalf nije los.
     
  3. emirr

    emirr Aktivista

    nego neko zna koje ovo kuciste :D nisam nasao nikakvu oznaku na ili u njemu da napomenem kuciste je bio bijelo i nije imao ovaj fan naprijed to sam ja malo modifikovao :D
     

    Attached Files:

  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Obicno prednji vent ubacuje vazduh a kod tebe obrnuto :)
     
  5. Sale

    Sale Aktivista

  6. Vedo

    Vedo Moderator

    jedan prijedlog: uz sliku kucista stavite okvirnu cijenu koju ste platili, neko ko je u potrazi za kucistem i ovo lista odmah moze znati da li mu odredjeno kuciste prelazi planirani limit.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Posto je za cijenu kucista dovoljno obici cjenike (a ni cijena kucista ne varira toliko), jedino bi imalo smisla navesti koliko je para potroseno na kuciste ukljucujuci dodatke.
     
  8. emirr

    emirr Aktivista

    mobsterc, okrenuo sam ga sad fino puse al moram ga mijenjati slab je cooler
    Sale, ono sam ja nalijepio naljepnicu maticne :D
     
  9. Nihad

    Nihad Aktivista

    @Blowfish:
    Tri 3.5" utora sadrže disketnu jedinicu, ZIP-a 250 PATA i PATA HDD (skinut 3.5" poklopac da se disk bolje hladi sprijeda). Šest 5.25" utora sadrže: PATA DVD ROM Toshiba, PATA DVD RW Plextor, SCSI CD ROM Plextor, SCSI CD RW Sony, SCSI DDS4 trakaš HP i SCSI Iomega Jaz 1000 (pokvaren, popunjava mjesto).

    EDIT:
    Gdje se može kupiti ovo Termaltejkovo Kandalf VA9000BWS kućište i koliko košta? Neso, koliko KM si ga ti platio?
     
  10. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Mozes ga naruciti u Plusu.
     
  11. pac

    pac Komšija

    Evo moje kuciste, nemogu bas nikome preporuciti ali eto sluzi koliko toliko. Uradio sam kao sto vidite neke modifikacije, sa prednje strane 12cm vent od TT koji isto nikome nemogu preporuciti sto se tice buke a onako izgleda fancy. Za 12cm vent sam morao odrezati podosta prostora za hdd-ove ali se ipak isplatilo (dobio bolji protok zraka). Sa zadnje strane prorezao prostor za 9cm vent, sa gornje strane prorezana mrezna zastita za 8cm vent radi boljeg protoka zraka.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    tip: ako vec rezete kuciste, onda izrezite za 12 cm ventove, jer ovi od 8 cm hem sto su bucni hem je protok zraka skoro pa nikakav :wink:
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dosta starijih kucista ne mogu da prime 120-ku odzada,max je 90mm.
     
  14. pac

    pac Komšija

    Upravo tako pozadi nije mogla stati 12-ka, a odozgo mislim da nema potrebe po meni su dovoljni 9cm i 8cm za izbacivanje zraka.
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    Novo se ne moze ni kupit ni narucit jer Kandalf je poprilicno staro kuciste. Jedino da ganjas negdje polovno a to da se nadas nekoj razumnoj cijeni, nemoj :D . Ja sam ga kupio u firmi u kojoj radim. Stajalo je u magacinu mjesecima jer se nije moglo prodat zbog velike cijene. Momak mi je ponudio kuciste sa brezobrazno velikim popustom tako da sam ga i uzeo :D

    Ako ti je vec Kandalf neki fetish i spreman si iskesirat pare za kuciste pici na VD4000BWS. Interijer je ja mislim identican, samo sto ima neka poboljsanja oko LCS-a i prednja maska je izmjenjena. Ispravite me ako grijesim :)

    [​IMG]
     
  16. Nihad

    Nihad Aktivista

    Hvala na informacijama, ali sam uvidio da mi se uopšte ne isplati uzimati bilo kakvo kućište koje je napravljeno u zadnjih 5 godina. Platio bih ga puno, a ne bih dobio ono šta meni treba. Puno mi se više isplati da svoje velkačko kućište iz 1999. odnesem limaru i da mi za 50tak KM napravi sve šta meni treba.
     
  17. nFare

    nFare Komšija

    Tebi bi mozda odgovaralo ovako kuciste, bilo ga je u plusu i u baricu, oko 150km, ja sam ga htio sebi uzeti medjutim nije bilo dobavljivo, ali mozda Slava moze sad narucit pa provjeri.
     
  18. Nihad

    Nihad Aktivista

    Eh ovo bi već moglo da bude prilično blizu onome šta meni treba. Hvala na ovoj dojavi. Ko je taj Slava?
     
  19. kAcA

    kAcA Aktivista

  20. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Dobih Antec 900 kuciste.
    Trenutno nemam mjesta s njim nigdje i stoji ispod stola. Ovaj ventilator na vrhu je prejak, pogotovo sad preko zime i propuse mi koljena :shock: Kako ga mogu iskljucit, ima prekidac za low, medium i high speed, al ne i za off. Ne vidim gdje je spojen, na maticnu ili direktno na napajanje. Ako dobro vidim, na napajanje je.

    Kolika je najniza temperatura pri kojoj sigurno mogu upaliti racunalo?