Prijedlog HD

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by irhadkul, Feb 3, 2011.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Naručio sam ga danas, izaći će me nešto više nego sam očekivao pa javim rezultate kad podignem sistem u pon, utorak.
     
  2. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Danas kupio WD Caviar Blue 1TB Sata 3, 3god garanc. , 115KM from pik.
    Prvi utisci OK :)
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    I genelec je dobar za garanicje.Imam 3 godine na ovaj silverstone,10 godina na ram,3 godina na cpu.Napravio sam ogromni zajeb sto sam kupio disk u plusu.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni danas samsung stigao ubacio ga i majmun ja izgreba ga kad sam ga ubacivao u kućište sa onim limićima koje drže hdd. Bem ti kućište mijenjam ga prvom prilikom, btw garancija na hdd godina dana.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    opet ja :)

    gledao sam onaj "barico" i kod njih je "Garancija: 24 mjeseca" za WD 10EALX. nije 3 ili 5 godina...al imaju finu cijenu :)

    nego čitam komentare neke po netu pa citiram :

    "The 64mb cache seems to make a much bigger difference than I expected. When compared to a Caviar Black 1T with a 32mb cache, the 750mb drive with a 64mb cache leaves it behind in the dust."

    Da li ima kod nas kupiti WD6402AAEX i ima li ovaj 640 gb kakvih mana u odnosu na 1 TB 10ealx a trebao bi po nekoj logici biti tu "negdje" po cjenovnom rangu...
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma nećeš ti nešto osjetiti neku razliku u radu sistema ili bržem loadingu igara ili programa ako imaš 32mb buffera u odnosu na 64mb. Jedino ako misliš često prebacivati podatke s jednog hdd ili particije na drugi. Ja skoro i ne vidim razliku u odnosu na stari hdd sa 8mb keša i sad sa 32mb.

    Da kažem iskustva sa ovim samsungom F3 1TB. Lično nisam primjetio neke drastične razlike u odnosu na stari wd250 aaks. Naravno brže prebacivanje podataka ali windows ocjena 5.9 kao i na starom s tim da je ovaj samsung dosta bučniji što meni baš i ne smeta. Sve u svemu za te pare dobar hdd.
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa samo sa SSD diskom mozes dobiti ocjenu vecu od 5.9. i kod mene je sa stripe raidom ocjena 5.9 to je glupo, ali tako je kako je. znaci, sa magnetnim diskovima, nema ocjene vece od 5.9
     
  8. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Bas tako , stavio sam Sata 3 WD caviar blue 1TB (system) i ocjena je 5,9 . Isto kao sa sata 2 diskovima ! Ostale ocjene preko 7 , čak je ddr2 bio 7!
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Samo sa SSD-om ocijena skace, cak i sa dva u RAID-u 0 nebude nesto veci.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Ali kod Slavoljuba se garancija ostvari bez ikakvih problema, covjek je raja i nagodan pravo.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma to malo htio jarana da pr*am da imam bolje ocjene :mrgreen:
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Evo ga, Caviar Blue WD10EALX, 125 KM, 36 mjeseci garancije.

    hvala svima na pomoći i preporukama...nije još instaliran.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nek je sa srecom
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    A.B.D.D. ( ako BOG dragi da :) ), svima :)

    Hvala Sena...
     
  15. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    zdravo!
    govorite o HD i garancijama pa da se nadovezem .

    Harddisk 640 GB kupljen prije 1,5 god pokazuje mi dva bad sektora. koristio sam onaj Westwrnov alat za dijagnostiku i popravku (log. gresaka). nijedan od mnogih pokusaja nije do kraja uspio. Izbaci gresku kod onog katkog quick testiranja . drugi stepen dođe do kraja ali kada trebam da izvrsim opravku stane i izbaci gresku i ponudi mi help kod Western digitala. je li ovaj HD za reklamaciju. pitam vas jer lutajuci po raznim stranicama nisam mogao bas skontati sta da radim
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jest to je za reklamaciju.
     
  17. GW

    GW Moderator

    Napuni ga nulama i bad sectori će vjerovatno nestati. Ako poslije toga bude prijavljivao bad sectore, onda ga raklamiraj.
     
  18. Triforce

    Triforce Aktivista

    Aj nid halp.

    htio uzeti WD 2TB Caviar Green HDD (oko 170km ) ali kolega mi reče da ne uzimam taj prvo ( tj nijedan od 1tb + ), nego da prvo uzmem neki od 500gb za sistem a kasnije veci za storage. Navodno ti 1tb+ diskovi su nestabili ? A ako je to istina konto uzet WD sata 3 blue 7200 rpm :D
     
  19. GW

    GW Moderator

    Čuj nestabilni. De opali mu jednu klempu nek se uozbilji. :D
    Poslije te gluposti što ti je rekao, rekao ti je i da čuvaš svoje podatke na tom "nestabilnom" disku. Ja bi se nakon toga prestao družiti sa tom osobom. :D
     
  20. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ma znam ga samo preko TS-a hahah :)