PROBLEM I9000

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nucky, Sep 5, 2013.

  1. Nucky

    Nucky Novi član

    Ukratko... :smt003
    Problem se pojavio kada je pao sistem na telefonu (kada upalim telefon pojavi se samsung i9000 i ne mrda)
    Preko odina sam instalirao par insecure kernela.
    Ali kada pokrenem root meni (volume up + home + power/lock) ne pojavlje mi se opcija "insal zip from external sd card" koja mi je potrebna za instalaciju nekog od romova.
    Da mogu upaliti tlefon to ne bi bio problem kopirao bih na njegovu internu sd karticu.
    Evo slika ako kome sta znaci:
    http://www.zaslike.com/viewer.php?file= ... lw63hz.jpg

    Pomoc gorii :mrgreen:
    Hvala :smt006
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    A da probas flashat CWM opet ?
     
  3. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Flashuj sliku preko bootloadera(volume down+home, ili sta je vec kod tebe)Znaci ne iz recoverija vec iz bootloadera
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ovo mi se cini kao da pokusava mountati rfs sistem, mozda sam u krivu. Znam kad je Gio bio na stocku i prvi put sam stavio cwm da je izbacivao identican output. Probaj format /system /data i /cache pa kad ga formatira kao ext4. Druga stvar probaj drugu sd karticu ako nece da mounta. I kernel flashaj u zipu s ROMom ili odvojeno.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam imao taj problem i rijesio sam ga jednostavno bootajuci download mode i flashujuci origigi fw preko Odin-a.