Problem: MacBook Pro 13 + Dell U2718Q

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by heroic, Feb 6, 2020.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Vozdra raja,

    Imamo Dell U2718Q i pokusavamo ga spojiti na MacBook Pro 13", imamo HP dock, preko kojeg bez problema spajamo taj Mac sa drugim monitorima.

    Probali smo i HP laptop da spojimo na monitor (direktno i preko docka) ali izbacuje istu gresku "No DP/mDP/HDMI signal from your device" nesto tako.

    Probao sam guglati ali nisam nasao nikakvo konkretno rjesenje ili odgovor, ako slucajno neko zna sta da probam vicite :D
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kod mene na poslu ni jedan Mac ne može da baci sliku na bilo koji monitor ili projektor gdje je kabal duži od 2m... Svi ostali uredno rade samo Apple jebe

    Sent from my Huawei P30
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Koje godiste je taj Macbook?
    Kod mene na poslu je Dell U2412M spojen na Macbook Pro 13" 2014 preko HDMI na display port kabl koji je prilicno dug da sam ga obmotao oko monitora i radi super.
    Kolege sto sjede do mene imaju ove najnovije Macbookove isto 13 sa USB-C koji su spojeni na Dell U2414H preko display port na usb-c kabla, uglavnom samo taj jedan imaju bez onih dockova, hyperdrive-ova i ostale gadgeterije i na to se puni i laptop, a telefone i usb ubodu u monitor, sve radi bez najmanjeg problema...

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Macbook sad kupljen u januaru.

    Ne radi ni sa HP laptopom, nikako ne daje sliku na monitor ni DP (preko docka) ni HDMI (direktno).

    Macbook na druge monitore (AOC Q32...) preko istog docka bez problema baca sliku.
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    znaci ne radi na sta ga god spojis... pa mozda jednostavno ne radi :D
     
    heroic likes this.
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja prosle godine kupio nov hp 24" monitor i prvo ga spojio preko display porta i malo je radilo i prestao je raditi...kasnije nikako nije bacilo sliku preko DP...preko hdmi uredno radi evo do dan danas...ni najmanji problem
    kontam da nisam sta batalio dp ulaz ili na monitoru ili na grafickoj,mada ne znam sta sam mogao pokvariti,samo ustekao,malo radio i prestao ...tacnije vise nije prepoznavao monitor preko DPa
    nov DP kabal,dosao uz monitor
    da nema kakva greska na hp monitorima vezano za DP
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Pa isprobajte drugi kabal, drugi port, ako nista ne bude, ganjaj garanciju, trebala bi jos biti validna za taj monitor?
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Probali druge kablove, druge portove, na kraju je situacija ovako

    MacBook preko HP dock-a i DP kabla baca sliku bez problema na drugi monitor (AOC 2560x1440), ali ne na Dell monitor.
    HP laptop daje sliku na Dell monitor i direktno i preko dock-a.

    MacBook detektuje Dell monitor u postavkama, ali na monitoru pise da nema signala.

    Je li moguce da MacBook Pro 13 ne supporta 4K preko DP konekcije?