Problem pokretanja .exe-a preko mreze

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Vedo, Sep 16, 2010.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Posudio jaranu 8800GS iz sekundarnog racunara, on mi dao ATI X1300 (jer on ionako samo renda). Helem, izgleda da je jutros vrisnula ta ATI (sto me ne cudi, ipak je to ATI :evil: ), ne baca signal na monitor. Ja preko ovog primarnog PCa mogu pristupit tom sa ATI, i vidim normala je usao u WIndows, i mogu mu cackat po desktopu. E sad, da bi ga upregnuo da distribuirano renda, moram pokrenuti jedan .exe na tom drugom PCu. I znaci pristupim ja desktopu njegovom preko primarnog PCa i kliknem 2x na taj VraySpawner.exe al dobijem poruku:

    [​IMG]

    Postoji li IKAKVA mogucnost da pokrenem ovaj exe, hitno mi treba!
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne postoji fajl. To je samo kratica. Probaj da ga pronadjes. Vjerovatno je premjesten u drugi folder.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    mogu sarat po desktopu, al se ne mogu zavuc u My Comp-Program files itd. Jer vidim ove foldere / shortcutove koje sma stavio na PrintScreenu, nema My Computera itd.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa moze li ista,ima li start pa da tu progulis ili properites na tu kraticu ili open file location pa da te odvede u disk pa dalje ces lako.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ako mozes desni klik na shortcut, probaj ici na find target u properties-ima :)
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    @Dino- nema starta, vec eto, otvorim taj desktop kao da je folder neki.

    @Selvin - isao, al je fazon sto identican program / plugin imam i na primarnom PCu, pa ga glupan nadje na ovom primarnom...

    npr za jedan fajl na tom desktopu mi je " \\COMP2\Users\Veduka\Desktop\".

    Mozda mu manuleno ukucat do Program filesa->Autodes->3ds max, zna li ko tacnu formu?
     
  7. GW

    GW Moderator

    Nisi objasnio kako pristupaš tom drugom računaru. Ako pristupaš iz windowsa stavi password na njegov account i onda se loguj sa tim accountom. Vjerovatno si ušao sa guest-om pa nemaš pravo pristupiti program files-u. Alternativno > TeamViever.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Stavi tu grafu iz primarnog u njeg, sharuj mu disk, vrati grafu u primarni i radi sta hoces :D
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    ovaj drugi PC ima user/pass. I kako mu pristupam? odem na Control panel->Networking and Sharing ceneter->Multiple networks i tu mi ga izlizsta. Udjem tamo, bude folderi "Public" i "Veduka" (sto je ujendo i account name). Odem na Veduka->Desktop i tamo ima par ovih shortcutova / foldera, al nema My Computer itd.
     
  10. GW

    GW Moderator

    Mapiraš njegov disk i onda te pita za username i pass. Kad to upišeš, imaš admin pristup njegovom kompu (ako je u njega admin acoount).
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    sorry, tanak sam sa mrezama, kako mu mapirati disk?
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kad otvoris "Computer" imas u vrhu Map Drive.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ok, kliknuo i sad odem na ovo browse, i sad bi trebao kao odabrati C: sa sekundarnog PCa?

    Evo sta mi ima ponudjeno, nigdje C: nit ista vise:

    [​IMG]
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozes li odabrati drive C: sa.. drive ? Sta ti ima na listi ? Je li Z: njegova particija ili.. ?
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    nema C: u listi, a C: jeste (jedina) particija na tom drugom PCu.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa sta mu onda dodje Z: ..disketna. NEmam pojma o cemu se radi ali mislim da su u pitanju administracijske dozvole kao sto je neko gore rekao. A ako se prijavljujes kao admin. Onda zaista ne znam.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Joj Nails :D
    Z: ti je ime koje ce dobiti taj mapirani disk. A na browse nadji na tom drugom kompu folder koji ces mapirati (npr. program files).
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    pa ne mogu mapirati program files, eto vidis u printscreenu dokle se mogu "zavuci" u drugi PC xD
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislio sam da biria koju ce particiju. (nisma upoznat sa tim)

    Kada klikas na brows, prazno ? Da li mozes npr kucati lokaciju ? Recimo C: ?

    I ako ode na program files, nista mu ne znaci, moze biti na desktopu (sto i predpostavljam) samo da je u drugom folderu a moze danima traziti ako ne moza odraditi search.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Ebg ne vidi se :D Vidim samo da ima Users folder, ne znam ima li jos koji ispod :) Pa je li to samo vidis Users? Izgleda samo pokazuje share-ovane foldere. Probaj ukucat manuelno \\comp2\c$, mislim da ovako nekako ide. Ali sumnjam da ce moci, ako vec ne prikazuje u browse listi. Izgleda da ti ne preostaje nista drugo nego ono sto sam ti govorio, da ispremjestas grafu i sharujes particiju od comp2 :D