Problem pri dizanju sistema i tastaturom!

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by pac, Mar 30, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. pac

    pac Komšija

    Dizanje sistema prob:
    Radi se o tome sto mi pri dizanju sistema windows kaze da mi fali file: windosw\system32\config\system, evo sam vec drugi put formatirao racunar i opet isti prob. On se pojavljuje samo kad je PC duze vrijeme bio ugasen. A nepojavljuje se pri restartu. Jedini nacin kako da uzedjem u os jeste da pokrenem windows instalacioni cd dok nedodjem do prvog izbornika gdje imam ponudjeno da uradim repair u command promtu ili nova instalacija! Dali neko zna do cega ovo moze biti? Testirao sam hdd na bad sectore i nema nijednog na c particiji, nema virusa! Ovo mi se tek pocelo pojavljivati kako sam mijenjao neke kompnente na PC-u tacnije proc ploca i ram (4800+ x2, ECS A780GM-A, 1gb kingmax 800MHZ) OS: win xp sp2 (march update)

    Tastatura prob:
    Ovaj problem je nekako pravo cudan, koje god dugme da duze vrijeme drzim PC sav zablokira i CPU usage skoci na 50%! Probao sam da rijesim ovaj prob tako sto sam sve postavke sto se tice tasterture da vratim na english ali opet isti prob! Tastatura je obicna Genius K627

    Ovi svi problemi mi se pojavljuju odkako sam mijenjao komponente koje sam u gornjem textu naveo zahvalan sam za bilo kakvu pomoc!
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Problem pri dizanju sistema i tasterturom!

    Probaj sa nekom drugom verzijom Wina, mozda je do tog instalacijskog CDa. I kod instalacije Wina ne stavljaj na Bosnian /Croatian pa poslije da ga vracas na Eng, vec i pri instalaciji SVE ostavi na eng.
    PS: naleti do mene, dat cu ti ja ovaj svoj WinXP Sp2
     
  3. pac

    pac Komšija

    Re: Problem pri dizanju sistema i tasterturom!

    Ma cudno mi nekako mi na prosloj konfi sve normala radilo a sad nece! Ali u svakom slucaju vedo hvala!
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Problem pri dizanju sistema i tasterturom!

    Ovo sto navodis mogu biti simptomi vezani za RAM. Probaj izvaditi jednu plocicu, ako imas dvije, odnosno drugu :). Pa probaj samo sa jednom. Ili downclockaj memoriju pa probaj ili povecaj tajminge memoriji.
     
  5. pac

    pac Komšija

    Re: Problem pri dizanju sistema i tasterturom!

    Isprobao sam neke kombinacije sa timingom valjda ce sada raditi!
    Takodjer sam instalirao novi os (obicni sp2) bey ikakvih integracija i opet isti prob imam sa tasterutom. Da li bi mi pomoglo da instaliram vistu kakva su vasa misljenja?
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Problem pri dizanju sistema i tasterturom!

    Premalo je giga rama za Vistu, jer sama Vista prozdere upravo toliko, mislim da ce ti bas usporiti masinu.. Radije sacekaj dok ne uzmes jos rama pa onda Vistu. Probaj sa nekom drugom tastaturom, mozda se ta nesta ne voli sa tom plocom :) Glupo je, ali vrijedi probati
     
  7. nFare

    nFare Komšija

    Re: Problem pri dizanju sistema i tasterturom!

    Sto se tice ovoga evo ti rijesenje:
    https://forum.hardwarebase.net/viewtopic.php?f=4&t=11739
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. pac

    pac Komšija

    Re: Problem pri dizanju sistema i tasterturom!

    Problem sa tastaturom rijesen ostao je ovaj drugi jos, znaci i dalje nemogu normalno da dizem sistem a i jutros nije bila ista greska vec ova:<windowsroots>\system32\ntoskrnl.exe znaci missing ili corupt!

    EDIT: Takodjer sam uradio update preko autopatcher i isto sranje!
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Problem pri dizanju sistema i tasterturom!

    Kad si u naslovu napisao "tastertura" ja mislio mistype. :D Vidim da nije. :smt003
     
  11. pac

    pac Komšija

    Eto ga stevie propravio sam!

    @ReNNo sad cu i ovo probati samo mi nije jasno kako na tek dignut sistem se pojavljuje prob znaci nista mu nisam dirao osim drivera!
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Pa mozda je problem u driverima ili instalacijskom cd-u..
     
  13. GW

    GW Moderator

    Ili je do memorije. Testirati je detaljno.
     
  14. pac

    pac Komšija

    Mjenjao sam memu kingmax i kingston opet isto! I razne kombinacije sa slotovima! Stalno isti prob.

    EDIT: Cler MOS kad sam mjenjao memu isto sam uradio, i jutros mi se umjetso istog errora pojavise neke kockice u raznim bojama!
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    To je vjerovatno "check disk"....i nekako najvise sumnjam da je do diska.
     
  16. pac

    pac Komšija

    Odradio sam hdd scan na bad sectore i nema ni jednog koristio sam hdtune! Bio sam danas u uniexpertu jer sam kod njih uzeo plocu i oni kazu da proc ima u svojoj memoriji zapamcen neki drugi ram nego sto ja koristim i da zato nece da mu buta fino, dali je ovo moguce i ako da kako resetovati proc??? :?
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :smt005 suze mi frkcu. :lol:
     
  18. pac

    pac Komšija

    Fkt istina tako mi lik rece u uniexpertu i meni nekako pravo cudno zvucilo ali eto! :D
     
  19. pac

    pac Komšija

    Evo da sami vidite ako vam nesto znaci!
    [​IMG]
    I ovo se nekad pojavi kad nekako uspijem upaliti comp!
    [​IMG]
     
  20. Looney

    Looney Komšija

    Odnesi mašinu da ti se to pregleda. HDD, RAM ili MB.
     
Thread Status:
Not open for further replies.