Problem s PSU-om

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Irfan31337, Apr 9, 2008.

  1. Irfan31337

    Irfan31337 Novi član

    Ovako, imam malo stariji racunar:
    ASUS M2N-E
    Athlon64 3800+
    1.5GB RAM
    WD 250 GB (sata)
    Gf 6200 TurboCache (TM)

    Do nedavno je ova no-name napojna koja je dosla uz kuciste sve to pokretala bez vidljivih poteskoca i kad sve to overclockam, ali u zadnje vrijeme se javljaju problemi.
    Naime komp se jedva pali, kad treba da POST-a, samo se restartuje i tako par puta dok ga nekad ne provuce i onda boota. Obicno moram kad ga tek upalim iskljuciti napajanje (iz uticnice) pa ponovo ukljuciti da dobije malo "shuta u guz"...
    Da li mislite da bi mi kupovina nove napojne rijesila problem, ili je u pitanju neka potpuno druga stvar, + ako trebam kupovati novu napojnu, sta mi je best buy, jer bih je onda ostavio za slijedeci racunar koji budem sastavljao.
    thnx
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Najbolje bi bilo prvo da probas sa drugom napojnom, jer te iste probleme zna praviti maticna ploca. Posudi napojnu probaj i onda odluci sta da radis.
     
  3. Irfan31337

    Irfan31337 Novi član

    okay
    lol nisam se toga ni sjetio...
    hmm valja mi ReNNu prigulit za napojnu .. (salim se:)
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Nemozes se ti od Renne guliti ... nedam ja :D
    Kao što sulu rece...prvo provjeriti sa drugom napojnom...a moguce da je i do maticne..
    Ali bih ti prije toga preporucio da sve to rastavis i provjeris da li slucajno koja zica pravi kontakt....
    Probaj sve to izvaditi iz kucista pa probati.....stavis na tepih :smt003 pa neka stara poslje usisava.
    A preporuka druge napojne bi bila chieftec 450W.
     
  5. Irfan31337

    Irfan31337 Novi član

    Ma nije nist od toga, vec sam provjerio
    Ma znam, i mislio sam na takvo nesto, ali et, da jos jednom pitam, nije viska

    Eheey Yesi siguran? hehehe
    Vidjet ces ti jos mene :mrgreen:
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ajde posudit cu ti ja napojnu pa da to rjesimo.