Problem sa Adobe Flash-om ili necim drugim??

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SpookyMoO, May 30, 2013.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    daj mu sekund napona vise, je li overklokan?
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Nije klokan,ali kada sam ga uzeo,imao sam bsod, pa sam o tome ovdje pisao, pa je neko preporucio da dignem memoriji napon,sto sam i uradio sa defaultnih 1.8 na 1.87 i onda je sve bilo ok.Sta znaci da i to probam? :mrgreen:
    Koliko smijem dodati napona?Ovi testovi svi kresiraju i pokazuju hw failure(aida64 a i hw monitor se u toku testa rusi).Jos sam neki Burn in test radio ali on je bio ok s tim da se hw monitor takodje rusio dok sam ga radio.
    Kolika je uopste max voltaza za njega?
    [​IMG]
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    onda probaj dat memoriji jos malo :)
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Najgore je sto ne znam kako tacno da ocitam memoriju?Jedno pise u biosu a drugo u windowsu?
    [​IMG]
    Ovaj VIN6 mislim da je ram ako se ne varam?Koliko sam sracunao u biosu,toliko je povecan.Ne kontam samo sta je ono DRAM??
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sta god da je probaj u biosu prvo povecat napon memoriji za 1 korak pa ako bude isto onda procesoru, bitno je da utvrdis do cega je.
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Heheh a evo memoriji sam digao jos 2 koraka.Najgore je sto ima jedna plocica kingstona i dvije ocz koje bar imaju pasivne hladnjake.Ne znam koliko smijem ici to je fazon!?A svaki put kada bootam nakon podizanja srusi se aero i nestane mrezne wifi kartice i onda nakon 1-2min dodje aero i odmah mreza proradi
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    I je li sad u redu sve?
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma kakvi!Ista stvar!Cpu je na max voltazi od 1.4 mema na 2.0!!!Ne idem dalje nije ovo problem.Ne znam kako da sigurno utvrdim sta je,ploca ili cpu!?!
    Sacu ocistiti cmos pa cu staviti samo 2 plocice rama i probati na default voltazi.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Posudis od nekog ispravnu plocu ili cpu i utvrdis :)
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    imao sam slicne probleme sa athlon II 620 i na kraju je memorija bila. Obavezno pokusaj sa samo jednom od plocica kojih imas.
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ima li neko atlonac am2 ili am2+ da posudi na dan :D . Djavo mi mira nije dao odoh rekoh da reinstall wina uradim svakako nisam preko 2god i sad je legao totalno ne moze se inst zavrsiti javlja gresku da jedna od komp.ne moze da se pokrene i to je to.Allahimanet :D
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    A mogo si iskljucivat po 1 od jezgri i pratiti kako se komp ponasa :). Ne znam imas li tu opciju u biosu?
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma ova ploca je rudimentarna samo osnovno ima ta opcija je samo za pozeliti :D
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mogo si u winsima da nisi zezno reinstalirajuci :).
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo uspio sam podici windows prateci ovaj tutorial:
    "1) On the same error screen press SHIFT+F10 and it will open up a black Window. (a command prompt window)
    2)In the black windows type the word "regedit"(without the inverted commas and hit enter. That will open the registry editor.
    In the Registry Editor..
    Browse to....
    HKLocal machine/SYSTEM/SETUP/STATUS/ChildCompletion, and after highliting childcompletion,on the right hand side check for setup.exe. if the value is 1 change it to 3.(by double clicking on setup.exe and changing the value shown in the box).
    Then close the registry editor and then also close the black window.
    Then click on OK for the error and the computer will restart and the installation may complete. just try it and let me know if it worked."
    http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... c1de79d2e2
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    E haj sada reci kako da u win to uradim :smt003
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    upisi u run msconfig idi na boot/advanced options i tu odaberes number of processors 1 i onda probas.
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Update: kada sam podigao windows nanovo tj uspio konacno,nisam primijetio da ima nekih artefakata,mislim nisam obracao paznju.Onda sam probao sa 1,pa 2 jezgre i ista stvar,nema artefakata a manje se i rusi flash ali je bilo rusenja uglavnom.Ali opet su stress testovi pokazali nestabilnost tj nisam ih uspio obaviti.Probacu jos danas da testiram posebno kad stavim na 1 jezgru(ovo preko msconfiga) pa onda pokrenuti stress test i vidjeti sta kaze.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    pusti stres test, ako ti je sve ok u winsima i ne rusi se u igrama onda je ok.
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma znas sta je najgore!?Ni kad je bilo svih onih problema, u igrama se nikad nije srusio.
    Evo odradio sa 1,2 i 3 jezgre intel burnin test i prosao je sve normalno bez gresaka sa po 10 prelaza za svaku jezgru.Na normalno kad 4 jezgre stavim, nece naravno, nego se rusi test, tj. javi gresku.Sad evo radim jos aida64 stress test i odradicu jos OCCT pa ako prodje sve ostavicu na 3 jezgre neka radi.Hvala na ovome druze puno. :smt023