Problem sa Alcohol 120, daemontools i virtual drive...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by mirza1982, Nov 16, 2005.

  1. mirza1982

    mirza1982 Novi član

    Eh ovako, imam instaliran operativni sistem windows xp sp2. Instaliram jedan od programa Alcohol 120, daemontools, ili virtual drive, instalacije prode bez problema, ali problem nastane kad se resetuje racunar, prilikom ponovnog ulazenja u windows racunar se samo smrzne, ude u windows i tako stoji nemogu nista da radim. Nije bitno koji program da instaliram sa bilo kojim se ponasa isto. Sva sreca pa imam norton ghost na racunaru pa mogu da vratim prijasnje stanje. Ako neko zna u cemu bi mogo biti problem neka napise..

    Unaprijed hvala na odgovorima..
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Koja verzija alcohola i daemon toolsa? Ako je starija probaj sa up to date verzijom.
     
  3. mirza1982

    mirza1982 Novi član

    Neznam ustvari ne uspijem ni vidjeti jer odma nakon sto se program instalira racunar zablokira.. Verzija Daemon Tools v.3.47, et npr..
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Probaj sve regional settings opcije prebaciti na engleski.
     
  5. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    star ti je taj Alcohol 120%, ima sam isti problem.. winXP ne mrzne nego uzasno uzasno sporo radi... valjda zbog virtualnd drajva... udji u safe mod i deinstaliraj Alcohol soft i nadji svjeziju verziju... kao sto kaze sulu, prebaci sve na eng. i kada sve glatko prodje vrati na regiju i jezik koji zelis.
     
  6. mirza1982

    mirza1982 Novi član

    Napravio sam, skino sam novi Deamon tools v 4.0 prebacio sve na engleski jezik i sve sad radi bez problema. Vijerovatno su mi sve ove verzije bile stare. Sve radi sad bey problema..
    Hvala svima..
    PS: Najbolji ste.. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
     
  7. 5L4Y3R

    5L4Y3R Novi član

    I ja imam isti problem sa virtulenim drajvovima i prekopo sam citav net da nadjem rjesenje i nista - samo nisam probo ove regionalne postavke :(
    Jedva cekam da dodjem kuci s posla da isprobam.
    Ako bude sve u redu... grrrrr
    hebem ti majkrosoft
     
  8. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    jesil napravio :?:
     
  9. ming

    ming Veteran foruma


    Nije ti majkrosoft kriv sto se ti bavis piraterijom.
     
  10. 5L4Y3R

    5L4Y3R Novi član

    Mozda jeste mozda nije - da su windowsi i igre jeftiniji,a da sam ja bogatiji i da zivim u bogatoj i normalnoj zemlji sigurno bi ih kupio. A vec sam imo problem sa instalacijom .NET platforme i rijesio sam je na isti nacin - promjenom regionalnih postavki - sto bas i nije motivirajuce za legalizaciju jer Microsoft konstantno koristi monopolistički položaj i izbacuje proizvode koji ne rade - ali to je vec druga tema u koju se bih sad dublje upusto :|
    A isprobo nisam jos - kad dodjem kuci :roll:
     
  11. 5L4Y3R

    5L4Y3R Novi član

    radi i kod mene...
    a kad pomislim da sam trazio rjesenje na svim tim stranim forumima i nista nisam naso :(
    ovaj forum je najbolji na svijetu :D :D