problem sa dial upom

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by AhmeT, Jan 24, 2007.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Eh evo ovo pisem iz kluba...

    Znaci kod kuce mi nesto ne fercera dial up... Od juce je to ujutro... (posto rano ustajem to znaci od podne :D)

    Neki ljudi su nesto banderu micali i reko ajd do toga je al ono nije... Kod komsije mi radi a kod mene ne..

    Znaci lijepo se on konektujue svaki 10 put brzinom 28.8kbps al uzasno sporo otvara stranice... trebamu mu u prosjeku par minuta da otvori neku stranicu... a vecinu i nemoze otvorit jer se pojavi "timed out".. Cesto se desava da se konektuje manjom brzinom (26.4kbps ili 19.nesto al tad jos sporije ide)

    i znaci to je do mene nekako... mada mi neide u glavu kako jer ja nisam nista diro nit sta radio i sad neide..

    zvao sam bihnet supprot al mi rece lik "provjeri browser, tcp/ip.. " i tako to... ja sam gledo i nema nikakve promjene... neznam do cega bi moglo bit... probavo sam i pingovat iz cmd-a bihnetov neki server (teamspeak i cod jer te ipove znam napamet) i vecinom bude to timed out a nekad se desi da dobijem dogvor za neke 3 sekudne...


    eto to bi bilo to... znaci ako ko zna do cega bi to moglo bit bio bih mu zahvalan kad mbi mi pomogo malo... znaci hvala unaprijed :D
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Eh evo mali update... evo sd od kuce pisem... trebalo mi je pet minuta da dodjem do ove stranice... al nekako sam uspio...

    Uglavnom ja sam opet nazvo support sinoc i kaze mi neki lik kad sam mu u detalje sve objasnio "to ti je do linije najvjerovatnije" i rece da nazovem sutra pa ce poslat tim il tako nesto u tom fazonu...

    I ja maloprije nazva opet i nakon sto su me stavili 4. na cekanje doceka ja da mi se javi neki gospodin. I tako ja njemu pricam i spomenu ja ovih 28.8kbps a kaze on meni "to ti je najvjerovatnije do jednog uredjaja koji se zove PGS"... Ja njemu "znam ja sta je to, nemorate mi objasnjavat"... I ja spomenu ove manje brzine od npr 26kbps i kazem da mi otvara stranicu pet minuta... A on ce meni "to ti je sasvim normalno jer su to male brzine"... A ja se odvali smijat malo pa onda: "cek cek, ajmo ovako... ja obicno surfam sa 28.8kbps i otvorim npr OGame za jednu sekundu jer sam poiskljucivo slike i imam fasterfoxe i tako to i ja sam zadovoljan sa brzinom i sad ova brzina mi je npr manja za 2kbps sto je nekih 0.25 kilobajta sporije i sad vi meni kazete da je logicno da umjesto jedne sekunde otvara pet minuta?"

    On odgovara: "slusajte gospodine, dječačce... " i ja se opet malo poce smjeskat... nekako sam se suzdrzo da mu sta ne opsujem i tam vam... on meni poce pricam o spywareu i antivirusu i tim sranjima i rece na kraju da prijavim kvar na liniji i ja prekide.

    onda zovem 1272... opet neki covjek i tam vam kazem ja njemu ionako sporo ide a nije na PGSu... kaže on meni jest... ja opet ono "cek,cek, znači ova linija JEST na PGSu?" kažze on da jest... i ja sam bio začuđen... jer mi je neki drugi gospodin prije par mejseci sa istog broja reko da NIJE... i da imam DIREKTNU liniju... i ja se zadovoljio, reko mozda je kod mene kvar i tako to da ne zezam ljude dzaba...

    i evo par minuta prije nesgo sto pisem ovo zovnu me lik neki, sa "gradačačkog broja"... kaže imaš nekhi problema, a ja mu sve objasni a vidim nije bas neki strucnjak jer slabo konta šta ja pričam i tam vam reče da će provjerit liniju... i onda ja za taj je**** PGS pita... kažze on meni "to će ić malo sporije".. i onda opet ja "kako sporije kad evo u krugu od kilometar nema nikog spaćnog da hoće da se skine sa toga nit ko zna šta je PGS... ljudima ste to uvalili a i da neznaju i vi meni "sporije"... mora moc"...

    kaže on da će vidit i da ja podnesem zahtjev...


    i tako prodje prica moja... evo sad sam zivce skrozg izgubio... otiso bi sad podnio al al mi je ovaj "ljubazni" gdin reko da ja nemogu nego mora moj otac, i da ironija bude veća on zna mog oca... a otac mi je, srećom za njih" otišo maloprije u Tuzlu na kontorlu nešto noge pa će doć kasnije..

    i tako znaci... za ovo će platit... majku im ovo nema nigdje ovako...

    sad žaim sto se nisam prije godinu dana prebacio na ovaj wireless pa bio ko covjek na internetu a ne ovako es patio sa ovim, reko ajd bolji je dsl pa cu sacekat... a da se ovo nije ni desilo za par mjeseci bi me docekalo "zbog tehnickih razloga nemozete uvesti ADSL"..

    uglavnom ovo je taj mali update i dijelovi razgovora :D...
    ljut sam skroz i za ovo ce me cut...
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    jos jedan dokaz da ne mozes dobit ono sto platis... koja ironija

    a koji su tehnicki nedostatci oa ne moze ADSL ...jel ti ne valja linija ili sta?
    nisi valjda dvojnik
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    eh evo ja zaboravio na ovaj topic... :D jedno poso napisat post i naravno nije proslo sa 19kbps :D

    uglavnom sredili su ljudi sve... sad mi ide 46,6kbps... ADSL ce isto znaci moc... uglavnom sad sam zadovoljan uslugom... :D