problem sa GeForce8800GT

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Archiebald, Oct 21, 2008.

  1. Archiebald

    Archiebald Novi član

    evo kupio sam prije koji dan GeForce 8800GT 512MB, zbog nje kupim danas Fortronovo napajanje http://ingel.ba/ingel/index.php?main_pa ... cts_id=782

    Sve lijepo postavim i posto nema VGA konektora na grafickoj moram preko nekog utikaca koji s jedne strane ima VGA gdje ukljucim monitor,a s druge strane DVI za graficku prikljucim monitor na graficku

    Upalim racunar i racunar radi ali monitor se ne pali....u cemu je problem...ja sumnjam ili da graficka nije uredu ili moja maticna ( Asus M2V)
    Do monitora nije jer sam probao na jos dva monitora( od njih jedan je LCD)
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Da li si spojio graficku karticu na 6-pinsko PCIe napajanje?
     
  3. Archiebald

    Archiebald Novi član

    kako mislis?
    na grafickoj drugi dvi izlaz...naravno da sam pokusao...i sa jednim i sa drugim dvi izlazom na sva tri monitora :? jednostavno nista ne ide

    prije kada krene raditi racunar sa starom grafickom nakon sto zapisti jednom u tom trenutnku upali se monitor...a sad nakon sto zaspisti nista se ne desi i on zapisti jednom ali posto se monitor ne pali racunar nastavi da radi normalno.....

    EnisDonKing: jesam prikljucio 6-pinsko PCIe napajanje...pokusao i direktno koji ima na ovoj napojnoj a i preko onog hardisk kabla :?

    malo sumnjam na maticnu svoju jer znam da nije neki kvalitet, ali najvjerovatnije cu reklamirati graficku
     
  4. Archiebald

    Archiebald Novi član

    sta ostali misle

    maticna ili graficka? :(
     
  5. Looney

    Looney Komšija

    @Archiebald

    Jesi uradio update BIOSa na MB?
    M2V je imala problema sa GF 8 serijom što je ispravljeno u zadnjoj verziji BIOSa ili onoj prije nje ... nebitno! Uglavnom uradi update BIOSa ako već nisi.
     
  6. Archiebald

    Archiebald Novi član

    probao sam na drugovom racunaru i radi...na mom nece do maticne...moram naci nekoga da mi fleshuje bios...hvala svima koji su pomogli :wink:
     
  7. Pasha

    Pasha Komšija

    To mozes obaviti sam,jer nije neka mudrost flashovati bios.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    da al nema graficke s kojom ce flashat :)
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne graficku, nego maticnu.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da ali mu treba graficka s kojom ce dobiti sliku na monitoru pa da moze da flashuje maticnu :roll:
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa ima staru graficku FFS.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa to je bilo prije :), zasto onda sumnja da mu mozda maticna nije u redu ako ima staru graficku jos uvjek? Kako ja kontam on vise nema staru graficku.
     
  13. GW

    GW Moderator

    Uvijek se može ubaciti kakva S3 PCI grafička.
     
  14. Archiebald

    Archiebald Novi član

    imam staru graficku...nju trenutno koristim...ali posto je ona pokvarena u smislu da 3D nesto ne radi...ja je koristim za ove neke funkcije tipa koristenje interneta i sl. , dok igre ne mogu da igram i zato sam uzeo ovu novu graficku

    fleshovat bios ne znam i tu sam totalni laik(sad trenutno citam na netu da skontam sta o tome), a citam na netu da to nije preporucljivo za pocetnike...tako bi vise volio nekom ko zna dati cenera za kafu da mi to odradi nego da ja sta pokvarim :D

    sto se tice verzija biosa nasao sam na asusovoj oficijalnoj stranici bios za M2V i pise :"Fix system unstable when GeForce 8 series VGA card installed". pa predpostavljam da taj treba

    http://support.asus.com/download/downlo ... uage=en-us
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Da, moze i noviji od tog (ako ima) jer i u njemu je implementiran taj update za GF8 grafe. Ne mozes nista zajebati, samo se pobrini da komp ne ostane bez struje za vrijeme flashanja.
     
  16. Archiebald

    Archiebald Novi član

    skino sam najnoviji...otpakujem, ima taj fajl i onaj "updater"(AFUDOS) i pokrenem ovaj AFUDOS i otvori mi se onaj crni prozorcic i samo nestane...i nista se ne desava :? :? :?
     
  17. GW

    GW Moderator

    AFUDOS ti je kako samo ima kaže DOS programi sa njim ne možeš flashovati iz windowsa. Skini windows flash program. Mislim da ima na asusovom sajtu.
     
  18. Archiebald

    Archiebald Novi član

    eto updateovo sam ga na najnoviju verziju ali opet ista stvar...i dalje se monitor ne pali...mozda sam ipak trebao onu predzadnju verziju koja je bas to ispravljala ili sta znam....stvarno vise ne znam sta bi mogao uraditi da proradi :? :? :? :? :?

    a ponadao sam se da ce moci poslije ovoga :oops:

    da li mozda trebam sta podesiti u biosu sad?
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa probaj i tu predzadnju, mada zadnja sadrzava sve dosadasnje update.
     
  20. Archiebald

    Archiebald Novi član

    da bi unazadio u predzadnju biosa ne mogu u windowsu nego moram u dosu(tako kaze onaj asus update tool) a ja ne znam kako se to radi u dos-u ....i u windows-u sam tek danas naucio :D


    hoce li ko kupit novu GeForce 8800GT :smt003